Přípravky z okurek na zimu. Křupavé šťavnaté okurky s jablky. Krok za krokem recept s fotografií

Okurky samy o sobě nemají moc chuti, skládají se z 80% vody. Proto je vhodné přidat do okurek něco, aby měly bohatou chuť. Pro gurmány můžete přidat několik malých ochucených bílých jablek. Takové okurky nepřidáte do salátu, stačí je položit na talíř a sníst. Dobrá kombinace a cool příprava na zimu. Jablka i okurky jsou vynikající. Bílá výplň je velmi voňavé jablko a jak lahodná bude okurka, budete jíst a pít vše v této sklenici.

Příprava okurek na zimu

K přípravě okurek s jablky potřebujeme - 1 hodinu, výtěžek produktu - 1 litr.

Složení:

 1. Okurky - 6 kusů střední velikosti

 2. Jablka bílá náplň - 4 malé kousky

 3. Kopr - 5 větví

 4. Tarragon - 1 snítka

 5. Čerstvá bazalka - 1 snítka

 6. Laurel - 1 list

 7. Česnek - 4 malé stroužky

 8. Černé pepře - 5 kusů

 9. Ocet - 2 polévkové lžíce

 10. Extra sůl - 1 polévková lžíce

 11. Saar - 1 čajová lžička

 12. Voda - 300 mililitrů.


Okurky s jablky. Krok za krokem recept s fotografií


Nalijte do misky okurky s malými jablky odrůdy bílé náplně. okurky by neměly být velké a také jablka, takže vše do kompaktního tvaru vejde do nádoby.

Příprava okurek na zimu

Myjeme všechny greeny v teplé vodě, jmenovitě koprové deštníky, zelený estragon a fialovou bazalku. Sušte všechny greeny na ručníku. Připravíme plechovky k uchování, každý musí být dobře propařen, pohodlným způsobem. Do sklenice nalijte všechny greeny, oloupejte česnek, přidejte je do sklenice, bobkový list a černý pepř.

Příprava okurek na zimu

Okurky aby byly tvrdé a křupavé, můžete namočit ve studené vodě po dobu jedné hodiny. Pokud nejsou první čerstvostí, kterou máte, propíchněte je párátkem. Po chvíli jsme odřízli špičky okurek a vložili je do sklenice s kořením pevně k sobě, aby se do nich vešlo více okurek. Ponechte trochu prostoru pro jablka, jsou malí čtyři, bude stačit. Pokud je stále ještě prostor, přidejte nakrájené okurky tak, aby byl džbán pevně plný zeleniny a ovoce.

Příprava okurek na zimu

Na sporák klademe vodu, může být v konvici nebo v pánvi. Potřebujeme vroucí vodu. Jakmile se voda vaří, nalijte vroucí vodu na okurky s jablky.

Příprava okurek na zimu

Zakryjte víkem a vyčkejte 20 minut. Musíme zabít všechny bakterie, protože náš přípravek není sterilizován. Po chvíli nalijte vroucí vodu do pánve.

Znovu vařte, nalijte ocet do sklenice okurek.

Příprava okurek na zimu

Naplňte sklenici čerstvou vroucí vodou. Rychle utáhneme víko. Vezměte si ručník nebo ubrousek, abyste se nespálili. Otočte obrobek vzhůru nohama tak, aby všechna koření dodávala okurkám aroma.

Příprava okurek na zimu

Zakryjeme sklenici ručníkem a jdeme si odpočinout. Křupavé šťavnaté okurky s jablečnou vůní, kterou budete milovat v zimě. Tento blank je uložen ve spíži nebo ve sklepě.

Příprava okurek na zimu
Příprava okurek na zimu
Příprava okurek na zimu


Podívejte se na podobné recepty

» » Přípravky z okurek na zimu. Křupavé šťavnaté okurky s jablky. Krok za krokem recept s fotografií