Kdy zasadit sazenice rajčat v roce 2018? Výsadba rajčete podle lunárního kalendáře

Je nemožné odmítnout masité, šťavnaté rajče! Tato zelenina je podle chuti každého (s výjimkou alergiků). Zahradníci proto určitě přidělí pozemek pro pěstování této plodiny, jejíž odrůdy jsou neuvěřitelné. Ale jak pěstovat noční tóny a získat z nich bohatou úrodu? Tipy “Kdy zasadit sazenice rajčete a jak se starat o dospělé rostliny “vám řekne nejjednodušší a nejúčinnější způsoby pěstování hlavních druhů rajčat a jejich hybridů.

Kdy zasadit sazenice rajčat v roce 2018
Jsou brány pěstování vlastních sazenic celkem brzy. To platí zejména pro rajčata, která se pěstují prostřednictvím sazenic ... Přestože se chovaly zemědělské odrůdy aklimatizované na konkrétní regiony, je důležité zjistit, kdy začít "setí". Dobrý pomocník bude “Sazenice rajčat - kdy zasadit »lunární kalendář. Kromě data je stejně důležitá schopnost výběru vysoce kvalitních semen, přípravy půdy a přímo znalostí o výsadbě semen a přesazování sazenic do otevřeného terénu..

Kdy zasadit sazenice rajčat v roce 2018

Jak připravit půdu na sazenice

Před výsadbou se nádoby připravují se zemí, která se sklízí na podzim (samostatně tvoří půdní směs) nebo se nakupuje hotová ve specializovaných prodejnách.

Pokud je vybrána první možnost, budete pro ni potřebovat:

  1. jemný písek (půl kbelíku),

  2. rašelina nebo kokosový substrát (1 kbelík nebo briketa),

  3. dřevěný popel (1 litr sklenice) nebo drcená křída (500 ml sklenice).


Taková směs neobsahuje minerály a pro „krmení“ se k ní přidává hrst komplexních hnojiv. A pro lepší růst rostlin k zavlažování nepoužívají obyčejnou usazenou vodu, ale slabý roztok stejných hnojiv (1 lžička na 3 litry vody). Navíc sazenice rajčat "krmí" tekutými mikronutričními hnojivy.

Kdy zasadit sazenice rajčat v roce 2018

Kdy zasadit rajčata v roce 2018


Načasování výsevu rajčat závisí na klimatu regionu, jakož i na rozmanitosti samotné zeleniny. Obecně se však pro střední klimatické pásmo (například pro Moskevskou oblast, Střední a Dolní Ural) plánuje práce “Kdy zasadit sazenice rajčat v roce 2018„Za následujících podmínek:

  • rané odrůdy (pro pěstování pod filmem na pozemcích) - na konci března-

  • předčasné zrání (pro výsadbu na otevřeném prostranství) - první polovina dubna-

  • skleníky - poslední desetiletí března i celé duben-

  • velká půda - první březnové týdny-

  • vysoký, nezpevněný - druhá polovina března.

Dodržování termínů výsadby umožní zahrádkářům připravit silné zakořeněné sazenice ve vnitřních podmínkách, což následně poskytne vysoké výnosy a schopnost uzavřít rajčata na zimu podle široké škály receptů.

Kdy zasadit sazenice rajčat v roce 2018

Výběr osiva

Stejně důležité jako čas kdy zasadit semena rajčat pro sazenice, výběr rajčat. Musíte na ně myslet předem. Semena jsou nakupována výhradně od důvěryhodných zemědělských firem, které udržují značku a nabízejí spotřebitelům vysoce kvalitní výsadbový materiál s vysokou mírou klíčivosti, kalené a přizpůsobené regionu. Není vhodné zásobovat se pro budoucí použití a vytvářet velké zásoby, ale získávat pouze požadované množství podle plánovaného výsadebního místa plus náklady na skleníky.

Kdy zasadit sazenice rajčat v roce 2018

Přistání podle lunárního (zodiacal) kalendáře

Pokud potřebujete znát přesná data setí semen pro mladé sazenice, je lepší se orientovat kdy zasadit sazenice rajčete v měsíčním světle (nebo zodiacal) kalendář. Je sestavován pro každý rok pro všechny typy zahradnických prací a pro každou kulturu.

Přímo u rajčat jsou v roce 2018 příznivá (vhodná k setí):

- Únor - 16-18, 21-22, 25, 26, 28-

- Března - 1, 20, 24-26, 28-

- 17. - 18., 21. – 22., 27. – 28-

- Květen - 18-19, 24-26.

V roce 2018 se nedoporučuje pěstovat rajčata:

- v únoru - 2-3, 9-10, 15-

- v březnu - 8-10, 13-16-

- v dubnu - 4-6, 14-16-

- v květnu - 2-3, 7-8, 15.

Pro oblasti, kde je zima opožděná (jižní regiony Sibiře, Severní Ural), čas výsev rajčat pro sazenice pohybuje se nepatrně. Ale v každém měsíci jsou dny, které jsou prospěšné pro setí zeleniny, nebo (pokud to podmínky počasí umožňují) volí data podle fáze měsíce.

Takže výběr kdy zasadit sazenice rajčat v roce 2018 v chladných oblastech s vrtošivým podnebím se zastaví v následujících časech:

- pro odrůdy s časným zráním - od poslední dekády února do konce března-

- velkoplodé střední a pozdní zrání - od března - do začátku dubna.

A sazenice jsou přemístěny na otevřené pozemky nejdříve v polovině dubna, s příchodem rovnoměrně teplých dnů a bez nočních mrazů.

Kdy zasadit sazenice rajčat v roce 2018

Výsadba rajčat

Mladý růst, který se objevil, potřebuje primární transplantaci a selekci pro posílení kořenového systému. Proto ve vhodných dnech “Kdy zasadit rajčata pro sazenice v roce 2018»Semena se zasejí do malých plastových kelímků nebo rašelinových hrnců. Před setím se půdní směs uloží do připravené nádoby, rozdrtí se a navlhčí.

Semena se namočí denně a pak se pomocí pinzety rozloží do nádob do hloubky 1 cm. Zem se posype sypkou zeminou, posype vodou a pokryje fólií. Umístěte hrnce na mírně teplé a tmavé místo.

Když se objeví první zelené výhonky, sazeničky sazenic se otevřou (film se odstraní) a přenesou se na světlo a umístí se na okenní parapet nebo speciální stojan. Hlavní podmínkou je dostatečné osvětlení. Při nedostatku světla je instalováno další umělé osvětlení.

Kdy zasadit sazenice rajčat v roce 2018

Transplantace na weby

Přesazení do otevřených oblastí půdy předchází výběr mladých sazenic. Provádí se na rostoucím měsíci nebo blíže k úplňku, protože v této době se v letecké části shromažďuje největší množství užitečných látek potřebných pro růst. A díky tomu bude oříznutí kořenů a přesazování rostlin probíhat co nejbolestivěji pro zeleninu.

Kdy zasadit sazenice rajčat v roce 2018

Dobré (příznivé) dny pro přesazení rajčat v roce 2018 jsou určeny čísly: 15., 18. – 19., 24. - 28. května. Vztahující se k "Kdy zasadit sazenice rajčat do skleníku“, Na datech nezáleží moc (zejména u skleníků, kde je instalováno topení) - a růstový cyklus zeleninové plodiny bude jistě dokončen. A podle výsledků plodnice se otevře možnost sklizně domácích blokád: chutná zelenina v rajčatové omáčce, různé marinády a lahodné okurky.


Podívejte se na podobné recepty

» » Kdy zasadit sazenice rajčat v roce 2018? Výsadba rajčete podle lunárního kalendáře