Pěstování papriky. Vlastnosti, půda. Přistání na otevřeném prostranství

Kultivace a pěstování papriky mezi pěstiteli zeleniny velmi oblíbený. To se vysvětluje mnoha skutečnostmi: obsah vitamínů a minerálů, chuť, vynikající skladovací vlastnosti ... Pepř je výhodnější než lilek a nemá stejné množství kyseliny askorbové. Je poměrně jednoduché pěstovat a odstraňovat masité, voňavé papriky z keře, pokud budete sledovat zemědělskou technologii, vezměte v úvahu měsíční výsevní kalendář a znát některé složitosti pěstování plodiny.

Pěstování papriky

Vlastnosti papriky


- Chcete-li zastavit výběr mezi sortimentem semen je na hybridy, které se liší ve stabilním výnosu, rezistenci na fyto škůdce, a hybridní zelenina jsou dokonce, krásné, zářivě barevné.

- Rostlina prudce reaguje na teplotní skoky a změny vlhkosti.

- Během vegetativního období, v nouzi světla.

- Na rostoucí sazenice papriky vyberte otevřené, osvětlené pozemky z bezvětrné strany chalupy.

- Pozemek pro příští rok se připravuje ihned po sklizni, doplnění půdy mikroelementy a komplexními hnojivy.

Pěstování papriky

Pěstování papriky. Půda


Obecně se bere v úvahu složení půdy, aby nedošlo k rozrušení při sklizni. Koneckonců, každý typ půdy má určité zvláštnosti. Například, hlína je oplodněna hnojem (nutně shnilý) nebo pilinami, rašelinou, poskytující pohodlné podmínky pro pěstování sladké papriky. Pro zvýšení plodin hlinitých půd jsou vykopány pískem nebo shnilými pilinami. Humus a sodík se přidávají do rašeliniště. A písčité půdy na místě se mísí s hliněnou půdou nebo rašelinou.

Jako semena pepře před výsadbou, Země je také pečlivě připravena. Příprava půdy se skládá z následujících kroků:

- Místo je připraveno předem - rok před výsevem. Je třeba vzít v úvahu střídání plodin. Takže dobří předchůdci pěstování papriky ze semen jsou okurky, zelí.

- Pád (mělké vykopávání) půdy se provádí na podzim a aplikují se hnojiva.

- Pokud nebylo možné na podzim hnojit půdu, musí se to provést brzy na jaře..

- Po nanesení vrchního obvazu se Země opět vykope.

- Postele se připravují předem s hloubkou až 30 cm. Zalévají se slabým mulleinovým roztokem (0,5 kg na kbelík vody).

Po všech manipulacích můžete zahájit výsadbu sazenic.

Pěstování papriky

Odrůdy a podmínky pro pěstování sazenic

Doporučeno pro amatérky pěstování paprik sladké papriky: Atlant, Bogatyr, Vitamin, Žlutá kytice, Ilya Muromets, Kalifornský zázrak, Vlaštovka, Cornet, Merchant, Tsarina atd. Při výběru je hlavní důraz kladen na proč a za jakým účelem má být použit.

Pěstování papriky

Podle podmínek pro přípravu sazenic se rozlišují hlavní možnosti:

- Krytý. Pěstování sazenic sladké papriky doma spočívá v instalaci kontejnerů s mladým růstem na dobře osvětlených místech (u okna, na zaskleném balkonu, pod umělým osvětlením). Voda na zavlažování musí být chráněna. Hnojit, jak roste: první, když se objeví mladé listy, podruhé - po 2-2,5 týdnech.

- Ve sklenících. Za předpokladu, že je použito biopalivo, dostávají sazenice nejvyšší kvality. Ve sklenících jsou mladé sazenice pěstovány se skokem i bez něj. Výsev se provádí v samostatných květináčích a umístí se na půdu skleníku. Zalévání denně. Vrchní obvaz - nejméně 2krát.

- Ve skleníku. Nejjednodušší způsob, na rozdíl od skleníků. Sazenice rostoucí v hrachu mohou být odebírány venku nebo otevřeny skleníky pro kalení. Podmínky zalévání a krmení jsou totožné s předchozími metodami..

Pěstování papriky

Pěstování papriky. Přistání na otevřených plochách


Dlouhé vegetativní období nutí zahradníky utrácet pěstování papriky ve skleníku nebo použijte metodu sazenic. Sazenice se přemístí na volné ploše v lůžcích v optimálním intervalu 40 - 50 cm, sazenice se přesouvají koncem května - v červnu, kdy se mrazy pravděpodobně nevrátí a vyloučí se riziko zamrznutí. Pokoušejí se transplantovat pozdně odpoledne, za oblačného počasí. To pomáhá kultuře se přizpůsobit - zejména pokud se provádí sběr sazenic, což se jí moc nelíbí. V horkých dnech a v poledne (na přímém slunci) se snaží zasadit. Různé odrůdy jsou umístěny ve vzájemné vzdálenosti. Jinak je možné křížit opylení odrůd mezi sebou a změnit chuť zeleniny..

Pěstování papriky

Prorážejí se do lůžek v maximální hloubce 50 cm. Do dna se nalije hrst popela a humusu, mírně pokrytá zemí a přidá se semenáč. Kromě toho mohou být rostliny zakryty fólií nebo něčím jiným, zatímco kořeny a kořeny. V prvních dnech po transplantaci je pepř nemocný, vypadá letargicky i po zalévání. To je norma. Za pár dní ožije, povstane a začne aktivní růst. V těchto dnech je vhodné provést povrchové uvolnění.

Pegs-sticks jsou připojeny k pěstujícím rostlinám pro podporu a svázané, zajišťující normální vývoj a nalévání ovoce bez odlomení větví. Amatér pěstování papriky na otevřeném poli bez sevření. Chcete-li to provést, vytrhněte horní část z rozvětveného keře, když rostlina dosáhne výšky 30 cm, což zajišťuje vázání většího počtu stopek.

Pěstování papriky

Péče a krmení

Mladé sazenice pepře mohou poškodit mnoho faktorů: teplota a vlhkost, plevel, škůdci a fytofekce. Poslední dva jsou bojováni preventivními postupy - nejčastěji se jedná o postřik speciálními prostředky nebo lidovými metodami. V agrotechnologii “Sladká paprika - pěstování a péče»Včasné zalévání není neméně důležité. Půda v oblasti blízké stonku by měla být vlhká, ale ne nadměrně. A pokud nedochází k žádnému srážení, zalévají se každý večer.

Je zde samostatná otázka „Jak nakrmit pepř?"Koneckonců, je to důležité pro rozvoj a plodnost." Oplodnit několika způsoby:

- První. Prováděno ve druhém týdnu od okamžiku výsadby na čerstvém vzduchu. Použijte roztok superfosfátu a karbamidu.

- Druhý. Ve fázi květu. Používají se draslíková hnojiva.

- Třetí. V okamžiku vázání zeleniny. Připravte roztok superfosfátu a draselné soli.

Tyto kroky se vztahují na pěstování sladké papriky doma, a na otevřeném poli.

Pěstování papriky
Podívejte se na podobné recepty

» » Pěstování papriky. Vlastnosti, půda. Přistání na otevřeném prostranství