Jak pěstovat cibuli ze semen. Výcvik. Přistání. Odrůdy: exibition a pór

Zahradnictví je letos na patě, navzdory nejasnostem proměnlivosti počasí a teploty. Výsev lilku a květin (astry, nasturtium atd.) Je v plném proudu. Rajčata a paprika pro sazenice jsou pravděpodobně vysazeny. Ostatní kultury čekají na svůj tah, na který čas ještě nenastal.

Příprava na výsadbu a cibuli - všechny její odrůdy a odrůdy. Je osázena sevkom, hlavami na peří a někdy silnými mladými vodnice pro růst. Častěji však zasejí nigellu pro sazenice podle metod. “Jak pěstovat cibuli ze semen"A dokážou získat šťavnaté velké cibule z obilí v jedné sezóně.".

Jak pěstovat cibuli ze semen

Jak pěstovat cibuli ze semen. Výcvik


Pro, jak pěstovat cibuli ze semen a letos vybírat slušnou sklizeň, vyberte nejdříve (brzy) odrůdy nebo alespoň středně zralé. Za tímto účelem nakupují kvalitní semena - na obalech věnují pozornost datu balení. Mezi jednoletými - cibule rostlin se semeny - Odrůdy druhu Chalcedony, Exibishen, Baron, Centaur, Vostorg jsou žádané - stejně jako hybridy Albion, Daytona, Mars atd..

Jak pěstovat cibuli ze semen

Před jak pěstovat cibule sazenice ze semen za rok by měla být odebrána dobrá půda. Na podzim je lepší zásoby na zahradní půdě a smíchat s malou částí dřevěného popela a humusu. Připravená půdní směs se umístí do krabic / nádob. Alternativně, výsadba "v šnek", pro které jsou semena vysazeny na toaletní papír.

Přistání:

- Nigella se před setím vysuší.

- Vysévá se do společné nádoby s intervalem 1 cm, 2-3 semena se ponoří do kazet.

- Zemní kryt je posypán 2 centimetrovou vrstvou Země.

- Výsadba je pokryta polyethylenem a udržována při teplotě +24 až 25 ° C až do vyklíčení.

- S výskytem klíčků je kryt odstraněn.

- Kontejner se přemístí do chladicí místnosti nebo se teplota sníží na +20 ° C, aby se mladí lidé neroztahovali a rychle nerostli..

- Zalévání není v počáteční fázi hojné, pouze když povrch zaschne - je lepší použít stříkací láhev.

- Nigella vysazená v zimě bude jistě zvýrazněna.

- Před přesazením se semenáčky snaží je několikrát krmit. Naneste slabý roztok kuřecího hnoje (1 z 10) nebo hotových hnojiv.

Jak pěstovat cibuli ze semen

Cibule sazenic se nepotápí! Jediná věc, která se také provádí pomocí technologie “Jak pěstovat cibulové sady ze semen„Ztenčuje se. Pro efektivní a pohodlný růst zůstává mezi sazenicemi 1,5–2 cm volného prostoru. Slabé, nezdravé vzorky jsou vytrhány.

2 měsíce později pěstování cibule sazenice jsou připraveny k přesazení na otevřené plochy. Vybírají se výjimečně silné výhonky. Řezy na nich nakrájíme o třetinu, zkrátíme kořeny. Před výsadbou vykopají půdu na místě, nastíní postele, prohloubí rýhy a opatrně ji naplní vodou.

Pro zajištění stability musí být mladí lidé vysazeni 2 cm hluboko. Vzdálenost v řadách je až 15 cm a mezi postelemi - každá po 50 cm. Na stálém místě je rostlina hojně napojena a mulčována. Po několika dnech se půda uvolní, aby poskytla kořenům a vodě kyslík..

Jak pěstovat cibuli ze semen

Jak pěstovat cibuli ze semen. Výstava


Odrůda Exibishen se liší od ostatních v kvalitě hlav a velikosti, protože je největší (až 700 g na tuřín). Jeho požadavky na půdu jsou podobné požadavkům jiných odrůd. Nigellu zasejte do krabic pod víkem (do mini-talířů). Před setím jsou zrna namočena na pár dní v teplé vodě.. 

Podle pravidel “Jak pěstovat výstavní cibuli ze semen»Půda se před setím nalije. Semena jsou pohřbena o 1-2 cm, zatímco jsou poměrně silná. Krabice s podestou jsou navíc zabaleny do polyethylenu a odstraněny blíže teplu (umístěné blízko radiátoru nebo v kuchyni). Při správné péči se zelené výhonky objeví po 7 dnech. Poté je film okamžitě odstraněn a mladí jsou vystaveni blíže světlu..

Jak výstava roste, potřebuje hnojení složitými hnojivy. Kromě toho se postupně začnou mírnit: ve dne to berou na ulici, každý týden zvyšují čas „procházek“. Přistání na sazenici se provádí, když přijde teplé a stabilní počasí. Vzhledem k velké velikosti budoucích hlav jsou usazeny v intervalech 30 cm a prohloubeny o 3 cm. Pro větší pohodlí podle rady „Jak správně pěstovat cibuli ze semen»Zelené peří a kořeny lze oříznout.

Pokud jde o péči o výsadbu, rostoucí a rozvíjející se veletržní výstava potřebuje pravidelné zalévání. Ale nikdy přetékejte! Obává se ho, stejně jako výsadba cibule na podzim. Měli byste se také starat o plevele. Pro ochranu před fytoparazity doporučuje zkušený zahradník setí mrkev.

Jak pěstovat cibuli ze semen

Jak pěstovat cibuli ze semen. Pórek


Populární bienále pórek není o nic méně populární mezi zahradníky. Ale naučili se to pěstovat v jedné sezóně. Se správným přístupem “Jak pěstovat pór ze semen"Získávejte zelené šťavnaté stonky o hmotnosti 100 - 500 g. Semena póreku mohou klíčit při teplotě -2,0 ° C díky odolnosti kultury vůči chladu. Pro silné sazenice jsou však zahřívány při +22,24 ° C. Před klíčením se semena nechají jeden den namočit do poměrně horké vody (do 45 ° C), pak se zabalí do vlhkého hadříku a ponechají se na teplom místě po dobu 4-5 dnů. A až poté, co jsou zasety do země.

Podmínky výsadby pórů jsou téměř stejné jako u konvenčních odrůd cibule. Nezapomeňte na mírné zalévání, hnojit každé 2 týdny. Opevněné sazenice jsou přeneseny na lůžka nejdříve 7 až 8 týdnů od okamžiku, kdy se objeví klíčky. Proces „Jak pěstovat pórové sazenice ze semen"Jednoduché a luk sám o sobě je nenáročný, za což si zaslouží univerzální lásku.".

Jak pěstovat cibuli ze semen

Funkce:

- Začíná výsadba šalotky, Expozice, Sturon a další odrůdy cibule v únoru.

- Před setím je semeno namočeno v horké (asi 50 ° C) vodě s přídavkem kyseliny borité. Poté se položí na vlhkou gázu (zvlhčenou stimulantem) a přes noc se zahřívají.

- Sazenice se doporučuje zavlažovat každých 10 dní komplexním hnojivem..

- Od března začínají sazenice ztvrdnout: jsou vytaženy na balkón nebo na ulici (postupně).

- Sazenice jsou připraveny k převodu na stránky do poloviny dubna.

- Nejméně ze všech potíží s odrůdou Batun. Podle metody "Jak pěstovat cibuli Batun ze semen»Vysévá se i na podzim, aniž by namočil nigellu a zalil brázdy.

Jak pěstovat cibuli ze semen
Podívejte se na podobné recepty

» » Jak pěstovat cibuli ze semen. Výcvik. Přistání. Odrůdy: exibition a pór