Okurky na parapetu v zimě: jak pěstovat? Nejlepší odrůdy parapetu

Okurky na parapetu v zimě pěstování není tak snadné, jak se zdá na první pohled. Je nutné zvolit správnou odrůdu, správně připravit nádoby, půdu, zpracovat semena atd. Dodržování všech pravidel vám však umožní získat kvalitní sklizeň v prvním roce..

Okurky na parapetu v zimě: jak pěstovat? Nejlepší odrůdy parapetu 

Pěstování okurek na okenním parapetu v zimě

Chcete-li získat dobrou úrodu, musíte najít správné místo. Musí v něm být splněno několik podmínek:

Osvětlení. Na podzim a v zimě se výrazně snižuje denní doba, ale lze ji prodloužit pomocí speciálních lamp. Chcete-li dosáhnout maximálního světla, umístěte vedle něj reflektory, zrcadla nebo obyčejnou fólii. Chcete-li oblast rozšířit, jednoduše uvázejte biče.

Okurky na parapetu v zimě: jak pěstovat? Nejlepší odrůdy parapetu 

Připravte se a petržel na zimu - oblíbené recepty shromáždili jsme jen pro vás.

Ubytování. Je vhodné dát na jižní okna krabice s sazenicemi, protože okurky jsou velmi citlivé na světlo a teplo. Pokud máte izolovaný balkon nebo vytápěnou lodžii, dejte krabice sem.

Teplota. Okurky jsou rostliny milující teplo, takže je třeba pěstovat při teplotě nejméně 25 stupňů. Jakmile se objeví výhonky, můžete teplotu snížit na 20 stupňů. Nezapomeňte umístit izolaci pod krabice. To je nezbytné, aby kořeny rostliny nezmrzly. K tomuto účelu je ideální deska nebo pěnová pryž..

Odrůdy okurky na okenním parapetu v zimě

Chcete-li získat dobrou sklizeň, musíte vybrat správné odrůdy rostlin. Předčasné, samoopylující a plodné možnosti jsou perfektní. Při použití odrůd opylovaných včelami je nutné dodatečně použít vatovou vlnu, aby se provedlo umělé opylení.

Okurky na parapetu v zimě: jak pěstovat? Nejlepší odrůdy parapetu 

Naučte se a zelené cibule na zimu - jak se připravit. Variace polotovarů vás překvapí a jistě vás potěší.

Okurky na parapetu v zimě - odrůdy:

1. "Shchedryk" je raná odrůda. Jeden keř dává asi 20 plodů.

2. Prestige F1. Odrůda rychle umožňuje získat sklizeň, nese ovoce po dlouhou dobu.

3. Masha F1. Ovoce dozrává do 35–40 dnů. Odrůda nese vynikající ovoce.

4. Marinda. Plody dozrávají rychle a ve velkém množství.

Okurky v zimě na parapetu v bytě

Výběr správných kontejnerů

Malé sazenice jsou ideální pro pěstování. Můžete také použít improvizované prostředky: sklenice kysané smetany, jogurt. Je vhodné pěstovat okurkové keře v hlubokých nádobách, které se prodávají v obchodě. Můžete je nahradit plastovými kbelíky, domácími krabičkami a dokonce i hrnci. Každý jednotlivý keř by měl mít asi 5 kg půdy. Udělejte si malé dírky podél dna, aby kořeny mohly dýchat a aby půda nehnilo.

Okurky na parapetu v zimě: jak pěstovat? Nejlepší odrůdy parapetu 

Připravte se a čerstvé okurky na zimu.

Pěstitelskou půdu si můžete zakoupit hotovou nebo připravenou sami. Měl by sestávat z:

  1. Třetí hnojivo

  2. Sklenice křídy

  3. Dvě sklenice popela

  4. Nasekané zahradní listy - 4 lžíce.

  5. Zahradní nebo lesní půda - 2/3 objemu

Spodní část nádoby je naplněna expandovanou hlínou nebo malými oblázky. Tloušťka první vrstvy by měla být 5 cm, poté by měla být zavedena důkladně promíchaná zemina. Nádoby by měly být naplněny výslednou zeminou a nedosahovat okraje 3–4 cm. Půdu připravenou doma nalijte slabým roztokem manganistanu draselného. Substrát několikrát zalévat vodou, která by měla být dobře absorbována.

Okurky na parapetu v zimě: jak pěstovat? Nejlepší odrůdy parapetu 

Hodnocení a chuť zimní okurkový salát.

Okurky na parapetu v zimě pro začátečníky

1. Naklíčená semena zasadte do připravené půdy, vody a zakryjte je fólií.

2. Šálky nebo nádoby umístěte na tmavé a teplé místo. Zde by měla být udržována teplota asi 25 stupňů. První výhonky se objeví doslova po 2-3 dnech.

3. Přeneste kontejnery na parapet, kde je mírně chladnější.

4. Jakmile vyroste první 3-4 listy, zasadte je do sazenic. Nejprve ze všeho nalít klíčky hojně do šálků, pak zabalte prsty kolem půdy a uvolněte je.

5. Opatrně přemístěte rostlinu do krabičky, aby nedošlo k poškození listů a kořenů.

Okurky na parapetu v zimě: jak pěstovat? Nejlepší odrůdy parapetu 

A ještě pár důležitých tajemství:

1. Jakmile se na rostlině objeví 4-5 listů, přitiskněte kořen. Díky tomu se vytvoří nové výhonky. Poté bude možné vytvořit keř..

2. Poté, co se objeví dalších 5-6 listů, zasaďte rostlinu znovu.

Připravte se a okurky v plnění na zimu.

Jak pěstovat okurky na okenním parapetu v zimě

Základní pravidla péče

1. Pro zvětšení osvětlené oblasti zatáhněte za speciální držáky nebo napněte lana. To také podpoří výhonky. Díky této jednoduché manipulaci se výnos výrazně zvýší.

2. Okurky jsou rostliny, které milují vlhkost, a proto se musí zalévat jednou týdně.

3. Oloupejte ovoce poté, co dosáhne velikosti 10-12 cm. Keř bude moci pokračovat v květu.

4. Půda by měla být pravidelně hnojena (asi 1krát za 10 dní).

5. Vezměte prosím na vědomí, že okurky nemají rádi studené a průvanu. Tento problém musíte vyřešit ještě před výsadbou semen. Vyplňte trhliny, eliminujte možné zdroje průvanu. Krabice položte na pěnu nebo speciální izolaci.

6. Rostlina by neměla být přesazena a přemístěna na jiná místa, protože její listy a výhonky jsou velmi jemné - nemusí tolerovat změnu místa.

Okurky na parapetu v zimě: jak pěstovat? Nejlepší odrůdy parapetu 

Zvažte a předení recepty na zimu.

Příprava osiva

Abyste mohli sklízet kvalitní plodinu, musíte si vybrat dobrá semena a správně je připravit. Solný roztok může pomoci identifikovat špatná semena. Semeno nízké kvality, pokud je do něj ponořeno, zůstane nahoře. Semena, která spadla, jsou vhodná k setí. Semena mohou být kontaminována bakteriálními mikroorganismy nebo houbovými chorobami, takže musí být předem zpracována. K dezinfekci použijte slabý roztok manganistanu draselného. Případně použijte vytápění.

Přátelské a rychlé klíčení je usnadněno ošetřením semen stimulanty růstu. Semena mohou být také klíčena dodatečně, takže sazenice se objeví co nejdříve. Semena umístěte do vlhkého prostředí a nechte je v místnosti, kde je teplota 25 stupňů. Semeno můžete naklíčit na ubrousek, gázu nebo mokrou hadr..

Okurky na parapetu v zimě: jak pěstovat? Nejlepší odrůdy parapetu 

Marinovat a okurky na zimu.

Začínající letní obyvatelé se také mohou seznámit s „okurky na parapetu v zimě video". Uvidíte mnoho podrobností o pěstování na konkrétních příkladech..

Poté, co se objeví první výhonky, musíte být opatrní při zalévání. Krmte rostlinu minerálními hnojivy 2krát. První krmení se provádí 2 týdny po vyklíčení a po dalším týdnu se provádí druhé krmení. Půda by měla být neustále navlhčena, takže rostlina denně zalévejte vodou při pokojové teplotě. Pokud má rostlina dostatek světla, můžete ji zalévat dvakrát denně. Zářivky musí být v noci vypnuty. Mladým klíčkům by měl být poskytnut čas na odpočinek. V noci musíte také zajistit rostlině nižší teplotu - asi 18 stupňů.

Sazenice také ve všech fázích vývoje vyžadují vysokou vlhkost, takže je stříkejte několikrát denně. Chcete-li zajistit další zdroje vlhkosti, položte na okenní parapet otevřené nádoby s vodou. Baterii můžete zakrýt vlhkým hadříkem.

Zvažte a informujte: "Okurky jsou nejlepší odrůdy pro moření".

Okurky na parapetu v zimě - nejlepší odrůdy:

Okurky na parapetu v zimě: jak pěstovat? Nejlepší odrůdy parapetu 

Jak vytvořit vinnou révu: tipy a triky

Okurky jsou rostliny liana s dlouhým, ale spíše slabým stonkem. Z tohoto důvodu potřebují další podporu. K tomuto účelu můžete použít podpěru nebo mřížku s výškou nejméně 1 metr. Chcete-li získat dobrý estetický vzhled a zvýšit plodnost, měli byste sevřít boční výhonky, které rostou do strany. Musíte natáhnout výhonky v místech, kde se bude tvořit hlavní část ovoce. Místo vzniku ovoce závisí na odrůdě. U některých odrůd jsou okurky vytvářeny na postranních výhoncích, v některých - v místech hlavního kmene.

Hodnotit a sklizeň okurek na zimu.

Pěstování okurek na balkóně nebo lodžii

Izolovaná lodžie nebo balkon s požadovanou teplotou a optimálními podmínkami je vynikajícím místem pro pěstování chutné okurky. Je zde mnohem snazší zajistit potřebné mikroklima, protože hrnce se sazenicemi budou daleko od topných těles. Řezané plastové lahve jsou perfektní jako nádoby. Nepoužívejte malé lahve - kořenový systém musí mít prostor pro růst. Vyberte si 5L lahve pro pohodlné pěstování.

Okurky na parapetu v zimě: jak pěstovat? Nejlepší odrůdy parapetu 

Plastové obaly lze připravit následujícím způsobem:

1. Odřízněte horní část láhve.

2. V místě, kde se kontejner začíná rozšiřovat, vytvořte otvory.

3. Ponechejte horní část - lze ji použít jako čepici pro mladé výhonky.

4. Pokud rozstříháte láhev podélně na 2 části, získáte 2 protáhlé nádoby. Lze je také použít pro výsadbu kontejnerů.

Škůdci a nemoci

Nedodržení základních pravidel kultivace může způsobit, že rostlina onemocní nebo se na ní objeví škůdci. Zalévání rostliny příliš často může způsobit hnilobu kořenů a celá rostlina zemře. Nedovolte náhlé změny teploty, průvan. Listy okurky jsou často ovlivněny roztoči pavouky, molicemi nebo mšicemi. Používání chemikálií doma je velmi nebezpečné. V případě škůdců je lepší používat lidové metody. Pokud jsou rostliny ošetřeny slabým tabákovým roztokem, rychle mizí a mšice. Účinný prostředek proti roztočům - česneková tinktura v kombinaci s antibakteriálním mýdlem.

Každý bude moci pěstovat okurky na parapetu. Samozřejmě, pokud použijete naše doporučení. Nezapomeňte, že tento druh zeleniny je velmi rozmarný, netoleruje průvan a náhle změny teploty, potřebuje teplý a zvlhčený vzduch. K získání vysoce kvalitní sklizně je třeba použít minerální hnojiva a štípání. Optimální podmínky pro pěstování lze vytvořit na balkoně nebo na vytápěné lodžii. Je zde více prostoru a dobře zvlhčeného vzduchu..


Podívejte se na podobné recepty

» » Okurky na parapetu v zimě: jak pěstovat? Nejlepší odrůdy parapetu