Kdy zasadit cuketu: podle lunárního kalendáře. Zasadíme na otevřeném prostranství. Výsadba cukety

Cuketa, squash a cuketa jsou zahradní plodiny, které se skvěle zakořenějí v mnoha letních chatkách. Cuketa je obzvláště respektována a oceňována pro svou chuť, stravovací vlastnosti a snadnou kultivaci. Zahradníci s nimi nemají žádné problémy! Trochu fyzické práce, znalost zemědělské technologie a na vašem stole je celá řada squashových pochoutek nebo konzervované zeleniny připravené z této zeleniny. Po pečlivém zamyšlení, kdy zasadit cuketu, případ lze považovat za napůl úspěšný. Proto budeme věnovat pozornost plánování výsadby různých odrůd cukety..

Kdy zasadit cuketu: podle lunárního kalendáře. Zasadíme na otevřeném prostranství

Stejně jako u každé jiné zeleninové plodiny pěstovat cukety ze semen nebo jiných odrůd cukety, jsou nezbytné určité podmínky:

- Teplota půdy pro klíčení semenného materiálu by měla být asi 12 až 15 ° C. V chladném období sazenice přestanou růst nebo zemřou. Optimální denní teplota je +22,25 ° C - noc + 16,18 ° C.

- Kultura netoleruje mrazy a výrazné vychladnutí.

- Rostlina potřebuje úrodnou, volnou půdu. Požadované, kdy zasadit cuketa semena, musíte počkat, až se zahřeje.

- Pozemek pro cukety je vybrán otevřený, slunný.

- Nezasazujte vedle dýňových semen nebo po nich. Pouze 3 roky po nich mohou být cukety vysety na tomto webu.

Kdy zasadit cuketu: podle lunárního kalendáře. Zasadíme na otevřeném prostranství

Sazenice metoda

Ti, kteří se rozhodnou pěstovat zeleninu pomocí sazenic, by měli připravit nádoby / nádoby se speciální půdou. Semena se zakopají o 4 až 6 cm, nejslabší klíčky se zkoumají podél sazenic a odstraní se (vytáhnou se). Před výsadbou sazenic na otevřených plochách je povrch mulčován, což zabraňuje „růstu“ krustě.

Čas "Kdy zasadit cuketu pro sazenice" v jednotlivých klimatických zónách:

- v teplých oblastech jsou zasety pod filmem až do prvních květnových dnů, stejně jako jiné rostliny, co lze zasadit v květnu-

- ve středním pruhu a Uralu - do června-

- v severních oblastech - dokonce i v červenci.

Vedou se podle povětrnostních podmínek - měsíc před očekávaným přesunem na otevřené plochy.

Když se mladé výhonky tvoří, v počáteční fázi (před růstem výhonku) se teplota okolí udržuje na přibližně 22 ° C. Poté se po dobu 5 dnů sníží na 15 ° C a opět se vrátí na původní hodnotu. Sazenice jsou zřídka napojena - jednou týdně. Zajistěte přístup na sluneční světlo, abyste zabránili vytažení stonku a oslabení výhonků.

Kdy zasadit cuketu: podle lunárního kalendáře. Zasadíme na otevřeném prostranství

Přistání na otevřených plochách

Z posledního květnového týdne se začínají zabývat otevřením výsadby různých odrůd cukety. Hlavní věc je, že existuje přiměřená teplota, v závislosti na tom, který proces výsadby se táhne do července. Za účelem „protažení“ sběru zralé zeleniny se výsadba provádí v několika průchodech s přestávkou 5-6 dní. V jižních oblastech, kdy zasadit cuketu na otevřeném prostranství lze provést dvakrát ročně, jsou odebrány 2 sklizně ročně. Druhá „vlna“ je vysazena blíže k srpnu.

Kdy zasadit cuketu: podle lunárního kalendáře. Zasadíme na otevřeném prostranství

Výsadba cukety


Podmínky pro setí cukety se liší, jako u pěstování sazenic okurek, v závislosti na různých faktorech. Například z odrůdy a jejího účelu:

- předčasné zrání (u jídla) - na konci dubna-

- střední / pozdní (pro uchování a skladování) - od druhého květnového týdne.

Při výběru odrůd druhů věnujte pozornost těmto vlastnostem:

- domácí semena se používají v severních oblastech a ve středním pruhu - jsou méně náchylní ke změnám počasí a dozrávají poměrně rychle-

- dovážené hybridy se vysévají v jižních oblastech - liší se v dlouhém vegetačním období, ale mají zajímavější chuť.

Při výpočtu načasování výsevu cukety dávejte pozor na klima regionu. Ve střední klimatické zóně se tedy setí provádí od 2. května do první dekády června. Do této doby jsou vyloučeny opakující se noční mrazy a denní teplotní skoky. Pokud jde o severní regiony, snaží se také zabránit mrazům. Kromě jarních se však bere také v úvahu příchod počátků podzimu. Například v Uralu by se měl sklízet do září, což znamená, že semena by měla být snížena do země nejpozději druhý týden v červnu..

Kdy zasadit cuketu: podle lunárního kalendáře. Zasadíme na otevřeném prostranství

Pro ujištění a ochranu mladých sazenic před neočekávanými mrazy někteří zahradníci udržují plodiny pod filmem. V tomto případě můžete semena zasít i dříve..

Podmínky pro pěstování pod filmem se liší od data “Kdy zasadit cuketu v zemi":

- prostřední pruh (zeměpisná šířka Moskvy) - po 10. květnu-

- severní oblasti - od 15. do 20. května se používají odrůdy raného zrání-

- jižně od centrální části - od druhé dekády dubna-

- na jih - od konce března.

Stejné termíny se používají pro metodu sazenic. A pro výpočet data odstranění na otevřených plochách přidejte 25-30 dní.

Kdy zasadit cuketu: podle lunárního kalendáře. Zasadíme na otevřeném prostranství

Pokud jde o metody výsadby, ovlivňují také podmínky setí. Cuketa se pěstuje dvěma způsoby: přímo na pozemcích nebo prostřednictvím sazenic. Výběr jedné z metod závisí na klimatu a na tom, jak rychle je třeba sklízet. V severních oblastech využívají výhradně sazenici - a připravují mladý růst měsíc před plánovanou transplantací. Ve střední a jižní části je lepší zasadit okamžitě do země - a začít od poloviny dubna - začátkem května.

Pro koho je obtížné orientovat se v povětrnostních podmínkách pomůže doporučení “Kdy zasadit cuketu podle lunárního kalendáře". Sestavuje se pro příznivé / nepříznivé dny výsevu a vypočítává se podle fází měsíce. Lidé říkají, že cuketa je zasazena, jakmile třešně kvetou. Je však vhodné přidat radu od zkušených zahradníků k pozorování začátku kvetení a podívat se dovnitř měsíční přistávací kalendář. Níže jsou uvedeny dny za měsíc pro rok 2019, pro které se plánují práce na zahradě.

Kdy zasadit cuketu: podle lunárního kalendáře. Zasadíme na otevřeném prostranství

Sazenice v šnecích


Pohodlným a praktickým způsobem, jak připravit cuketové sazenice, je naklíčit je šnekem. Za tímto účelem se polyethylen (nebo nepromokavý elastický materiál) rozřeže na proužky široké 10 cm jakékoli délky. Papírové listy položte navrch, navlhčete vodou a semena rozložte v intervalech 5 cm s mírným odsazením od okraje. Znovu přikryjte papírem, posypte vodou. Ale pouze zvlhčujte, nemočte! Vše zakryjte polyethylenem.

Vícevrstvý „koláč“ je srolován šnekem. Jeden řez se ponoří do vody. Hladina by měla být mělká. Šnek se převede na teplé místo a čeká na vyklíčení (asi týden). Nyní klíčky potřebují světlo. Role jsou uspořádány na parapetu nebo pod lampou. Jakmile se 2-3 listy rozloží, můžete mladé transplantovat do samostatných květináčů. Poté se použije podobná metoda, kdy zasadit cuketu a dýně, stejně jako pro ostatní zeleninu a květiny.


Podívejte se na podobné recepty

» » Kdy zasadit cuketu: podle lunárního kalendáře. Zasadíme na otevřeném prostranství. Výsadba cukety