Semeno citronu doma. Příprava, výsadba a péče o citron doma

Praxe ukázala, že citrusové rostliny rostou dobře na parapetech. A pak vyvstává otázka pro milovníky exotických rostlin: jak pěstovat osivo citron doma, za účelem dalšího odstranění ovoce z ní, a nejen k dekoraci místnosti?

Koneckonců, to je nepřítomnost kvetení a vaječníků na rostoucích stromech, které často narušují pěstitele citrusů. Musíte počkat 5 až 7 let (a někdy i déle) od okamžiku, kdy je osivo zasazeno do prvního květu indoor exotiky. Pěstování této rostliny je přesto velmi vzrušující a také slibné, protože mladý kmen může být použit jako zásoba a „rostlina“ odříznuta z plodového odrůdového citronu..

Domácí citronové semínko

Jak připravit kost


A předtím zasadit doma citron ze semene, měli byste vědět, jak připravit osivo. Mnoho lidí udělá stejnou chybu: používají sušená citronová zrna nebo dříve extrahovaná z citrusů a vysušená. Podle pravidel se semena odstraňují z zralého čerstvého ovoce, poté se opláchnou v teplé vodě a bez zaschnutí se vloží do půdní směsi. To významně zvyšuje klíčivost semen.!

A můžete zvýšit pravděpodobnost a kvalitu sazenic, urychlit proces doma roste citron. K tomu se ještě vlhké kosti pečlivě oříznou okrajem nože a jádro semene se odstraní. Horní tvrdá skořápka se zahodí a holé poloviny kotyledonů zůstanou na embryi. Pokud nevyjasníte semeno ze skořápky, musíte jej na několik hodin namočit do stimulačního roztoku.

Domácí citronové semínko

Nádoba na výsadbu a půdu


Přistání bude vyžadovat mělké kontejnery se spodními otvory (nebo je udělat sami). Vrstva 2 centimetrů je pokryta expandovaným jílem nebo je použit vermikulit. Drenáž pomáhá odstraňovat přebytečnou vlhkost v půdě bez zadržování vody v kořenech.

Půdní směs pro technologii "Zasadíme doma citron z kamene»Potřebujete speciální pro citrusové rostliny. Nebo si můžete substrát vyrobit ze zahradní půdy a písku s humusem. Ke zvýšení výnosu se přidává drcené uhlí, které současně snižuje pravděpodobnost kontaminace sazenic fytoinfekcemi.

Domácí citronové semínko

Přistání

Po dokončení přípravných prací je čas přejít na setí. Výsev na konci zimy je považován za nejlepší čas. To bylo pak to klíčící semeno, jako klíčky semen mandarinky, lze zajistit pohodlné podmínky (rostoucí denní hodiny, mírné teplo v místnosti atd.). proto doma pěstujeme citron ze semen podle všech pravidel a pokusíme se zasadit zrna včas.

1) Očkování se provádí v mírně vlhkém substrátu.

2) Hloubka setí - až 2 cm.

3) Až 5 semen se ponoří do jedné nádoby. První transplantace je možná, jakmile se objeví 3-4 listy, takže rostliny nebudou přeplněné a nebudou vzájemně interferovat v počáteční fázi růstu.

4) Nádoba je pokryta fólií (například sáčkem) a umístěna do tepla. Citrusové plody jsou termofilní a nadměrné teplo s nimi nezasahuje..

5) Je důležité dodržovat teplotní režim při + 18 ° C a více! V opačném případě sazenice ani "líhnou". Ideálně pro klíčivost je citron vytvořen při +22 ... 25 ° C a vysoké vlhkosti. A kromě toho žádné koncepty!

6) Průměrně 2-4 týdny přecházejí z výsevu do klíčení. Během této doby by nemělo být větrání pod filmem příliš často..

7) Půda v nádobách není napojena, ale zavlažována postřikovačem. Zalévání podle metody "Pěstování citronu ze semen doma"Provádí se, pouze když je půda zcela suchá.".

Domácí citronové semínko

Jak pečovat o citrusové plody


Klíčící zelené výhonky se začínají aklimatizovat - zvykat si na vnější podmínky. Výsadba je otevřena denně pro větrání. Když se objeví 3-4 listy, může být film odstraněn a sazenice jsou naředěny a vysazeny do samostatných květináčů. Odchod není o nic obtížnější než s výsadba brambor. Když jsou citrony rozmnožovány semeny, existuje vysoká pravděpodobnost divokosti, protože semena hybridních odrůd nemají vždy rodičovské rysy. Kvalitu sazenice můžete určit podle počtu trnů, jejichž četnost není pro pěstovanou rostlinu typická..

V prvním roce růstu kultury - “Citron doma »péče o kámen - práce spočívá v pravidelném zavlažování, včasné transplantaci a svírání větví. Budoucí strom také potřebuje:

- v letních dnech - doplňkové krmení každé 2 týdny minerálními hnojivy nebo humusovým roztokem (střídavě)-

- v podzimních a zimních (oblačných, chladných) dnech - při doplňkovém osvětlení fytolampy (osvětlení a jeho trvání ovlivňují intenzitu kvetení citrusů a následné plodení).

Domácí citronové semínko

Mladé citroníky se vysazují každoročně, jak rostou. Kořeny se snaží nerušit, ale přenést je s hrází Země nebo alespoň zachytit část povrchové vrstvy (pokud kořen nevyrostl).

Někteří nadšenci, doslova za rok nebo dva, chtějí vidět plody na stromě, jako v „Citron ze semene doma »foto. Ale časné kvetení je nežádoucí a oslabuje rostlinu. Citrus je „zakázáno“ nést ovoce, dokud nedosáhne 3–4 let. Teprve potom je rostlina připravena kvést. Předpokládá se, že na každých 15 listů koruny se vytvoří 1 stopka.

Aktuální roubování stromů tvoří rostlinu, stanoví stupeň a urychluje plodení. Nejdříve však pomocí sevření určují hlavní větve a vedlejší větve. Začnou to dělat ve věku jednoho roku: zlomí horní část a větve směřují dovnitř ke koruně, zbaví se příliš dlouhých větví nebo je zkrátí. Rostlinný hrnec se také pravidelně střídá, aby se zajistilo rovnoměrné osvětlení a normální vývoj citronu..

Domácí citronové semínko

Z moderních stromů začalo tvořit bonsaje nový trend. A tak pěstování citronů doma ze semen lze proměnit v dekorativní strom. K tomu použijte odrůdu Meyer. Při správné péči a pozornosti zůstanou citronové bonsaje po dlouhou dobu miniaturní, krásné a plodné..

Domácí citronové semínko
Podívejte se na podobné recepty

» » Semeno citronu doma. Příprava, výsadba a péče o citron doma