Čínský způsob pěstování rajčat. Výhody, příprava osiva, sběr, péče

Je obtížné najít zahradníka, který by se mimo jiné nezúčastnil pěstování rajčat na pozemku, mezi jinými zeleninovými plodinami. Výsadba a následná péče o ně vyžaduje obrovské množství času a samozřejmě úsilí..

Všechny druhy agro-metod, které se objevují každý rok, pomáhají usnadnit práci obyvatele léta a jsou také zaměřeny na zvýšení produktivity rostlin. Objevil se relativně nedávno Čínský způsob pěstování sazenic rajčat má oproti standardním metodám mnoho výhod. Jaké jsou jeho vlastnosti? Stojí za to pochopit nuance a aplikovat je na vlastní zkušenost.

Čínský způsob pěstování rajčat

Výhody inovativní metody pěstování rajčat

Název této techniky objasňuje, že tato technologie byla vyvinuta v zemi vycházejícího slunce. A lidé v Číně se vyznačují svou vynalézavostí a je nezbytné přijmout jejich kultivační zkušenost sazenice rajčat. Navzdory skutečnosti, že čínská metoda byla v poslední době praktikována, bylo již o ní shromážděno mnoho pozitivních recenzí. Účinnost spočívá v následujících ukazatelích:

- časné klíčení sazenic,

- maximální přežití klíčků po potápění,

- po přesazení do pozemků se stonky příliš neroztahují (i ve vysokých odrůdách),

- dobrý plod (1,5krát vyšší než standardní metody).

Kromě výše uvedeného, ​​jak je uvedeno „Čínský způsob pěstování sazenic rajčat "recenze, tato technologie umožňuje získat silný mladý růst, u kterého nebude trvat dlouho, než se přizpůsobí. Při přesazování není kořenový systém příliš hluboký. Vytváření ovocných vaječníků začíná na shlucích umístěných ve vzdálenosti 20 cm od země, čímž se zvyšuje plodnost keře jako celku.

Čínský způsob pěstování rajčat

Příprava osiva

Rozdíl mezi asijskou technikou spočívá v tom, že veškeré zahradnické práce se provádějí přísně v příznivé fázi měsíce. Výsev sadebního materiálu, sběr a výsadba sazenic se provádí výhradně na ubývajícím měsíci ve znamení Štíra, což zaručuje příjem zdravých, silných keřů, správný vývoj oddenku a tvorbu četných vaječníků..

Na "Video o čínském způsobu pěstování sazenic rajčat a další zdroje popisují, jak jsou semena ošetřena před použitím. K tomu jsou položeny na navlhčenou látku, svázané v uzlu a umístěny do roztoku popela na tři hodiny (nebo do speciálního extraktu popela)..

Pak by měly stát 20 minut ve slabém manganistanu draselném a můžete je přenést na 12hodinovou expozici ve směsi Epin (vždy v teplé místnosti). Na konci je svazek semen umístěn v lednici. Výsev můžete začít další den..

Čínský způsob pěstování rajčat

Výsevní technika

Půda pro výsadbu musí být dezinfikována horkým roztokem manganistanu draselného. Semena jsou vyjmuta z chladu a vysazena obvyklou (známou a pohodlnou) metodou. Například praktickým způsobem výsev rajčat v květináčích. Je však třeba zvážit důležité body:

- netestujte společně různé odrůdy-

- před výsevem nezahřejte sadbu.

Nádoby se semeny ponořenými do země jsou pokryty sklem nebo tenkým filmem, který udržuje teplo v prostoru blízko povrchu. Podle doporučení "Čínský způsob pěstování rajčat je třeba vidět»Nádoba je ponechána v teplé místnosti - bylo by dobré ji umístit poblíž baterie na stojanu nebo na parapetu.

Po 5 dnech se začnou objevovat výhonky a „izolace“ lze odstranit. Nádoby s klíčky jsou uspořádány blíže k oknům a slunečnímu světlu. V noci jsou sazenice přeneseny na chladné místo, aby si zvykly na změny teploty a ztvrdnutí.

Čínský způsob pěstování rajčat

Sazenice rajčat


Sběr semenáčků rajčat je nezbytný k posílení kořenového systému rostliny, jejího aktivního vývoje a ke zvýšení vytrvalosti samotné kultury. Postup se provádí 4 týdny po setí semen, kdy se na klíčcích otevřou alespoň 2 listy. Výběr se provádí tímto způsobem:

- Klíčení se řeže pod úrovní substrátu o 1-1,5 cm.

- Kořen je vyhozen a spodní část klíčku je mělce přidán zpět do hrnce půdy.

- Rostlina je napojena a pokryta fólií.

- Kontejnery se sazenicemi se na 2-3 dny přenesou do chladné a temné místnosti.

- Třetí den se potápěčské sazenice vrátí na hlavní místo s dobrým osvětlením..

Pro další příznivý vývoj rostlin, jak radí „Pěstování rajčat čínským způsobem »video, po potápění je vhodné je transplantovat do hrnků s hrnci s rašelinou nebo neutrálním substrátem. Ale ještě lépe, jak pro rajčata, tak pro rajčata pěstování sazenic okurek, koupit hotovou směs ve specializovaných prodejnách. Je nemožné přidat humus k samostatně připravené půdní směsi (zejména nepřevrácené).

Čínský způsob pěstování rajčat

Péče o rajčata a jejich následné pěstování


Fotofilní rajčata potřebují přístup ke slunečnímu záření nebo jsou opatřena umělým osvětlením. Po potápění se sazenice nadále temperují: vytáhnou to na chlad na noc. Půda se uvolní po každém zalévání (velmi pečlivě, čeká na absorpci vlhkosti), což kořenům dává možnost „dýchat“..

Zalévání, jak je popsáno "Čínský způsob pěstování rajčat "recenze, by nemělo být hojné, ale pouze jako substrát zasychá. Přetečení je plné hniloby oddenků a vzhledu plísní. V ideálním případě by měl být povrch vlhký, ne mokrý.

Sazenice můžete začít vysazovat od prvních květnových týdnů, ačkoli to vše závisí na odrůdách a vegetačním období rostliny. Za 10–12 dní po přesunu na otevřené prostranství jsou mladí lidé „krmeni“ přípravky jako „Bajkal“ nebo jinými organickými hnojivy. Druhé „krmení“ se provádí, když se začnou tvořit ovariální kartáče. Tentokrát se používají minerální směsi (s povinným zahrnutím boru), které se rozptýlí na substrát kolem stonků rostlin.

Čínský způsob pěstování rajčat

V opačném případě se nuance péče o rajčata metodou „čínské“ prakticky neliší od obvyklých, jako je tomu u rostoucích technologií. zeleň ve skleníku nebo venku. Nenechte si ujít okamžiky sevření a tvarování rajčatových keřů..

Čínský způsob pěstování rajčat

Ti zahrádkáři, kteří vyzkoušeli technologii “Zeleninová zahrada - čínský způsob pěstování rajčat“, Byli přesvědčeni o jeho účinnosti. Pěstováním rajčat touto technikou dosahují vysokého výnosu a úrody plodin. A tajemství spočívá v přípravě zdravých, silných, kořeněných sazenic, odolných vůči chorobám a s dobrým růstem..


Podívejte se na podobné recepty

» » Čínský způsob pěstování rajčat. Výhody, příprava osiva, sběr, péče