Korejská dýně

Domácí dýně v korejském stylu, recept, pro který navrhuji, je kořeněná chutná předkrm, můj soused Tanya ji každoročně připravuje a často k ní zachází. Nejprve jsem hned nechápal, z čeho byl takový předkrm vyroben, ale opravdu se mi to líbilo. Ukázalo se, že hlavní složkou salátu je obyčejná dýně, která je ochucena kořením a vonným olejem. Poté, co je předkrm lehce napuštěn, je chuť mnohem jasnější a ostřejší..

V poslední době se stále častěji setkávám s různými recepty nakládaná zelenina v asijském stylu, i když mám pochybnosti, že se jedná o skutečně originální recepty japonské nebo korejské kuchyně. Přesto je takové občerstvení mezi našimi hostitelkami velmi oblíbené, protože se snadno připravují a chuť je kořenitá, kořenitá a velmi aromatická..

Vzhledem k tomu, že můj manžel miluje kořeněné jídlo, rozhodl jsem se připravit tento salát k večeři. Naštěstí jsem měl dýni, jen jsem si musel koupit sadu koření pro výrobu svačinu. A s tím, jak se ukázalo, není všechno tak jednoduché. V supermarketu, na polici s bylinkami a kořením, jsem v korejštině našel nejméně pět různých hotových sad koření pro moření zeleniny. Jaké koření nebylo ve složení, ale hlavními ingrediencemi byl koriandr a sušený česnek a další byly různé papriky a další koření.

V důsledku toho jsem si vybral koření déle, než jsem připravoval jídlo obecně, ale výsledek to stálo za to. Můj manžel měl opravdu rád korejskou dýni a příště jsem se rozhodl přidat další koření, abych vylepšil chuť.
Musím říci, že příští den byl předkrm ještě chutnější a šťavnatější, takže v budoucnu budu vařit toto jídlo předem.Ingredience
Složení:

- dýně, zralé - 500 g,
- cibule okvětní - 1 ks.,
- rostlinný olej (rafinovaný) - 100 ml,
- Korejské koření (libovolné) - 2 lžíce.,

- citronová šťáva - 2 polévkové lžíce.Oloupejte dýni
Nejtěžší fází je příprava dýně. V závislosti na odrůdě může být obtížné nakrájet plátky a oloupat, proto buďte opatrní.


Rošt dýně
Hotové dýňové řezy rozemelte na drtič nebo na speciální struhadlo na mrkev.


Přidejte koření
Nasekanou dýni posypeme kořením ze směsi koření, promícháme hmotu a necháme stát asi 15 minut.


Rozložte příď
Oloupeme cibuli a nakrájíme na velké plátky (nepoužíváme ji v předkrmu, takže stupeň krájení není důležitý).
Zahřejte olej v malém hrnci a namočte na něj nasekanou cibuli.


Smažte cibuli
Smažíme na mírném ohni, aby oleji dodával jeho éterické oleje a aroma.


Směs
Nyní nalijte vroucí olej (bez cibule!) Do dýně přidejte citronovou šťávu (můžete ji nahradit jakýmkoli ovocným octem),


Připravené jídlo
míchejte salát a nechte několik hodin před podáváním. Domácí korejská dýně, vařená proto v receptu, je předkrm, který lze připravit jak na běžný den, tak na dovolenou. Zkuste také vařit Korejské cukety, to je také chutné a snadné.


Korejský dýňový recept
Dobrou chuť!
Podívejte se na podobné recepty

» » Korejská dýně