Třešňový švestka a cuketa kompot pro 3 litrové nádoby - recept na vaření s fotografiemi krok za krokem na zimu

cherry švestka a cuketa kompot

Popis

Cherry švestka a cuketa kompot na zimu bude to velmi osvěžující a aromatické. Tohoto efektu je dosaženo díky nízkému použití cukru a také skutečnosti, že třešňová švestka prakticky nebude podrobena tepelnému ošetření, proto si plně zachová svou přirozenou vůni. Cherry švestka sama o sobě je velmi užitečná, a také dává každé misce stěží vnímatelnou kyselost. To je velmi často používáno v gruzínské a azerbajdžanské kuchyni, nutně přidat k pilaf. Velká koncentrace této velmi kyseliny může kompost zničit, takže jako doplněk použijeme cuketu.

Úžasné vlastnosti této zeleniny nám umožní nebát se vysoké koncentrace kyseliny v budoucím kompotu. Cuketové plátky doslova absorbují většinu kyselé chuti, navíc jsou nasyceny cukrovým sirupem a ukáže se, že jsou velmi chutné. V podrobném fotoreceptu je podrobně popsán postup výroby tohoto nádherného zimního nápoje.. Žádné šťávy nikdy neposkytnou tělu více vitamínů než domácí kompoty.. Cherry švestkový kompot může být bezpečně servírován na slavnostním stole a ošetřen pro hosty. Začněme připravovat lahodný kompot z třešňových švestek a cukety na 3 litrovou nádobu doma podle velmi jednoduchého receptu.

Ingredience

 • Třešňová švestka žlutá, 1 kg
 • Cuketa podle chuti
 • Granulovaný cukr 250 g
 • Voda 2 l

Kroky

 1. K přípravě takového kompotu potřebujeme kilogram zralé voňavé třešňové švestky, vyberte odrůdu podle vaší chuti. Plody musí být důkladně opláchnuty studenou vodou a usušeny na čisté kuchyňské utěrce.. Ve stejné fázi musíte odstranit všechny stonky a listy..

  myjeme třešňovou švestku

 2. Opláchněte vybrané cukety ve studené vodě a odloupněte kůži tenkou vrstvou. Poté oloupanou zeleninu nakrájejte na polovinu a pečlivě odstraňte všechna semena lžičkou. Řezejte buničinu na malé kousky, jak je znázorněno na fotografii.

  nakrájejte cukety

 3. Nyní začneme plnit čisté a suché plechovky. Nejprve rozložíme třešňovou švestku do každé plechovky asi o jednu třetinu celkového objemu. Poté přidejte plátky cukety do třešňové švestky. Cukr a vodu rozpusťte v kastrolu, přiveďte k varu a připravte bohatý sladký sirup. Nalijte třešňovou švestku s cuketou do sklenic s horkou vodou a cukrem, plechovky sterilizujeme jakýmkoli pohodlným způsobem během příštích 15 minut, po kterém pevně svinujeme kryty. Sklenice otočte kompotem vzhůru nohama, přikryjte teplou přikrývkou a nechte ji, dokud úplně nevychladne.

  naplňte banky

 4. Tím jsou dokončeny všechny přípravy.. Jemná a voňavá domácí třešňová švestka a cuketa kompot je připravena na zimu.

  kompot na zimu

  Dobrou chuť!


Podívejte se na podobné recepty

» » Třešňový švestka a cuketa kompot pro 3 litrové nádoby - recept na vaření s fotografiemi krok za krokem na zimu