Jak pěstovat zázvor: doma a nejen

Není divu, že v poslední době se stále více a více hostitelek zajímá, jak pěstovat zázvor, Koneckonců, po dlouhou dobu všichni oceňují výhody tohoto produktu i jeho chuť. Můžeš jíst domácí nakládaný zázvor, pijte lahodný zázvorový čaj, připravte zázvorovou marinádu na maso nebo ji jednoduše přidejte jako koření do různých domácích jídel. Kromě toho může být pěstována jako okrasná rostlina v zahradě, její kvetení vypadá neuvěřitelně krásně.

Jak pěstovat zázvor

Může se vám zdát, že rodák z Jižní Koreje se zdráhá vyrůst v drsném ruském klimatu, a to vše proto, že neznáte tajemství, jak pěstovat zázvor doma. Ruské klima pro tuto rostlinu samozřejmě není vhodné, protože pro zrání vyžaduje vysokou teplotu a dostatečnou vlhkost, ale netoleruje nízké teploty.

Jistě nemáte tušení, jak tato rostlina vypadá, ale během květu stonek uvolní květ se světle žlutým květem, ve kterém jsou okraje okvětních lístků zarámovány purpurově. Proto je možné vysadit v zemi jen proto, abyste si užili neobvyklé kvetení. Pokud chcete sklízet plodinu, je lepší ji zasadit doma na balkon nebo parapet ve velkých květináčích..

Jak pěstovat zázvor: doma a nejen

Už v zimě si můžete myslet, jak pěstovat zázvor z kořene, protože je to nejlepší čas na přistání. Abychom mohli začít s výsadbou, musíme jít do běžného obchodu s potravinami a vybrat si vhodný kořen, který se šíří oddenky, nikoli semeny. Kořen by měl být čerstvý, ne sušený nebo zmrazený, s hladkým, lesklým povrchem. A také věnujte pozornost tomu, aby na oddenkách byly vidět pupeny, jako oči na brambor.

Bez ohledu na to, jaké rozhodnutí jste učinili, musíte si vybrat správné zázvor, jak roste v zemi jako okrasnou rostlinu nebo sklizňový dům můžete poznat pouze tehdy, pokud si kořen koupíte správně. Mimochodem, pro výsadbu to může být nakrájeno na několik částí, protože někdy jsou velké brambory při výsadbě rozřezány na polovinu. V tomto případě musí být místo řezu ošetřeno roztokem manganistanu draselného, ​​který může odolávat houbovým chorobám.

Jak pěstovat zázvor: doma a nejen

Před výsadbou musí být kořen uložen v teplé vodě na několik hodin, což je nezbytné, aby se ledviny probudily. Pro rostlinu vyberte široký, ale ne vysoký hrnec. Ve spodní části by měla být drenážní vrstva o tloušťce asi 5 cm, po které je nutné naplnit nádobu půdou, což bude úrodná směs: trávníková půda, listový humus a písek ve stejném poměru. Úrodná půda je jedním z hlavních bodů této otázky, jak pěstovat zázvor doma, Nezapomeňte tedy koupit potřebný výsadbový mix.

Pro všechny podmínky platí následující pravidlo, jak pěstovat zázvor: venku nebo doma při pokojové teplotě. Kořen musí být pohřben tři centimetry do země tak, aby oči „vyčnívaly“ a poté hojně posypaly zeminou a vodou. Výhonky by se měly objevit na povrchu po několika týdnech. Je nutné zajistit rostlině správné podmínky: nádoba by měla být na suchém a chladném místě při teplotě ne vyšší než 15 stupňů. Po vzniku výhonků je nutné rostlině poskytnout potřebnou vlhkost.

Jak pěstovat zázvor: doma a nejen

Jak pěstovat zázvor na parapetu

Když se klíčky objeví, přesuneme se do další fáze., jak pěstovat zázvor na parapetu, a bude se to týkat správné péče. Za prvé, půda by neměla být ponechána vyschnout, protože smrt střelby bude bezprostředně následovat. Zalévání by mělo být časté, ale mírné. Půda tak bude neustále zvlhčována, kořen bude dostávat dostatek vlhkosti a nedojde ke stagnaci vlhkosti, což také jistě povede k smrti výhonku. Chcete-li udržovat potřebnou vlhkost kolem mladého výhonku, můžete použít stříkací láhev a stříkat ji každý den. A dokonce i po zalévání se musí půda uvolnit, aby se nevytvořila hustá kůra.

Také si musíte pamatovat, jak pěstovat zázvor doma na parapetu, že rostlina miluje hodně světla, ale zároveň netoleruje přímé sluneční světlo, které spálí listy. Je vhodné umístit hrnce tam, kde bude částečný stín.

Jak pěstovat zázvor: doma a nejen

Neméně důležité v otázce, jak pěstovat zázvor na parapetu, je vrchní obvaz, který musí být přítomen v aktivní růstové fázi. Protože jíme shromážděné kořenové plodiny, musí být šetrné k životnímu prostředí, respektive je povoleno pouze ekologické krmení. Například můžete použít slabý mulleinový roztok, který musíte zalévat keř několikrát za sezónu. Kořen můžete vyklíčit doma v květináči a v květnu ho můžete převést na letní chatu.

Jak pěstovat zázvor: doma a nejen

Teď víš, jak pěstovat zázvor doma z kořenových hlíz, a vaše rostlina se plně rozrůstá a vyvíjí a blíží se doba sklizně. Hlízy se zpravidla vyhrabávají koncem září a asi po dvou týdnech můžete zalévat. V době kopání se keř doslova rozpadne v různých směrech, listy zžloutnou a spadnou. Pokud ji pěstujete jako okrasnou květinu, pak musí být hlízy kořene ponechány v zemi a příští rok znovu vyklíčí.

Musí vidět, jak pěstovat zázvor doma video, podrobně pochopit všechny složitosti procesu. Pouze pokud jsou dodrženy správné podmínky pěstování, spálíte, abyste sklízeli dobrou sklizeň, a skvělé moření recepty pomoz to udržet.

Jak pěstovat zázvor: doma a nejen

Je důležité vědět nejen, jak pěstovat kořen zázvoru doma, ale také, jak ji správně uložit. Po vykořenění oddenků je nutné očistit zbytky půdy, kořeny odstranit a na tři dny je nechat zaschnout na slunci. Potom může být uložen na suchém místě umístěním kořenů do bavlněných sáčků. Nebo může být uložen v lednici několik měsíců. Nebo můžete koření ihned připravit nebo nakládat. Zatímco kořen je stále čerstvý, nezapomeňte se hýčkat perníková marináda.


Podívejte se na podobné recepty

» » Jak pěstovat zázvor: doma a nejen