Pěstování jahod ze semen bez rozvrstvení: postupná fotografická třída fotografií

Jahody jsou velmi chutné a aromatické bobule, na které se každý nedá hodovat. Propagujte jahody rozdělením keře nebo pěstováním sazenic ze semen. V tomto MK vám řekneme, jak pěstovat zbytkové jahody odrůd "Yellow Miracle" a "Ruyana" ze semen. Výsevní data jsou uvedena na obalu.
Pěstování jahod ze semen

Pěstování jahod ze semen. Příprava půdy:


Jahodová semena jsou velmi náročná na půdu. Je lepší použít speciální směs půdy nebo rašelinové tablety. V této mistrovské třídě zaseme jahodová semena do nádoby s rašelinovými tablety.
Pěstování jahod ze semen
 Tablety připravujeme k výsadbě, plníme vodou a čekáme na otoky, pokud Země vyschne v době výsevu, navlhčíme ji.

Výsev jahod bez stratifikace:


Jahodová semínka Odrůdy, které jsme vybrali, jsou baleny s asi 150 semeny v každém balení, klíčivost semen je velmi vysoká, sazenice stačily pro nás a všechny naše sousedy. Proto jsme před setím neprováděli speciální ošetření a další přípravu semen..
Jahodová semínka jsou velmi malá a mohou se snadno ztratit, proto je naléváme do malé nádoby (nejlépe světlé barvy).
Pěstování jahod ze semen
Pečlivě je přeneseme do nádoby s půdou, 10-15 kusů v každé sklenici. Můžete použít jeden výsevný kontejner, který rovnoměrně rozmístí semena po celé ploše. Zásobníky zakrýváme plastovým obalem nebo sklem.
Pěstování jahod ze semen
Další tah pro sazenice:
Sazenice milují světlo velmi, musíte umístit kontejnery na okno, ale to často nestačí, takže je vhodné používat umělé osvětlení.

Pěstování jahod ze semen
Je nutné sledovat obsah vlhkosti v půdě pod filmem a denně ventilovat. Aby nedošlo k narušení semen při zalévání, používáme stahovák. Přátelské výhonky se objeví za 3-4 týdny.
Pěstování jahod ze semenPěstování jahod ze semen
Vybíráme ve fázi tří nebo čtyř formovaných listů.
Pěstování jahod ze semen
Okamžitě se transplantujeme do stálých šálků, abychom nerušili kořenový systém rostliny před přesazením do otevřeného terénu. Používáme mini skleník. vytváří se v něm optimální mikroklima, které velmi usnadňuje péči o sazenice. Péče spočívá pouze ve větrání a zalévání, podle potřeby.
Pěstování jahod ze semenPěstování jahod ze semen
V době výsadby by sazenice měly mít čas na růst a posílení.
Pěstování jahod ze semen
Výsadba sazenic jahod na otevřeném terénu:
Před výsadbou do země musí být sazenice kaleny. Za tímto účelem, jeden nebo dva týdny před plánovaným vyloděním, vyjmeme sazenice na ulici nebo na balkon, vyhýbáme se přímému slunečnímu záření. Začneme kalit půl hodiny a dokončíme dvanáct hodin nebo déle, pokud to teplota dovolí (ne méně než +10 stupňů).
Pěstování jahod ze semen
V různých regionech se načasování výsadby sazenic jahod liší. V moskevském regionu je to druhá polovina května - začátek června, kdy hrozba mrazu pominula.
Příprava půdy na zahradě:
Pro přistání je vhodnější zvolit slunné místo. Připravenou oblast zakrýváme černými geotextiliemi. Chrání před nežádoucími pleveli a udržuje vlhkost půdy, což je velmi důležité pro tvorbu velkých a sladkých plodů..
Rostliny zasazujeme ve vzdálenosti 20-25 cm od sebe.
Pěstování jahod ze semen
 Před výsadbou rozlité sazeničky vysypeme tak, abychom kořeny co nejméně poranili. Do každé díry a vody přidejte minerální hnojivo pro jahody.
Pěstování jahod ze semen
Nejlepší čas k transplantaci je večer, kdy je snížena sluneční aktivita. Pokud jsou jamky předem dobře prolévány, není nutné další zavlažování. Aby jasné ranní slunce nespálilo mladé rostliny, musí být poprvé zastíněny. Obalový materiál, potemněné plastové lahve nebo deštníky pro noviny budou fungovat..

Pěstování jahod ze semen. Krmení rostlin:


První kvetení mladých rostlin provádíme v období květu komplexními hnojivy pro jahody, které pomáhají zvyšovat výnosy a zvyšují odolnost vůči nepříznivým okolním faktorům.
Pěstování jahod ze semen
Další hnojení se provádí podle pokynů pro zvolená hnojiva.
Rostliny začnou přinášet ovoce v prvním roce výsadby a potěší bobule až do pozdního podzimu. Naše sklizeň nás velmi potěšila, stačilo se hodit a vařit džem a připravit zmrzlé bobule na zimu.
Pěstování jahod ze semen Rekonstrukce jahody jsou darem pro letní obyvatele, netvoří knír, rychle rostou a přinášejí dobrou úrodu. Bobule jsou chutné, aromatické a velmi sladké.
Podívejte se na podobné recepty

» » Pěstování jahod ze semen bez rozvrstvení: postupná fotografická třída fotografií