Vynikající dietní sýrová polévka se sušenými houbami - recept s postupnými fotografiemi, jak vařit bez masa s bramborami a rozpuštěným sýrem

tmavě hnědá deska se sýrovou polévkou a žampiony, v lžíci je lžíce, vedle ní dva plátky žitného chleba, na pozadí talíře se sušenými houbami a zeleninou

Popis

Sýrová polévka s houbami Je dietní jídlo, které vás příjemně překvapí svou chutí a úžasnou vůní. Nebude obtížné vařit takové jídlo, stačí dodržovat doporučení uvedená v postupném fotorecipu, aby vše fungovalo.

Rada! Můžete použít jakékoli houby, například lesní houby, sušené, čerstvé nebo zmrazené. Používáme suché přísady, které mají nejintenzivnější chuť. Ve vzhledu můžete dát přednost bílým, žampionům, liškám, ústřičným hubám, osikovým žampionům, hřibům hřibů. Obecně platí, že všechny jedlé houby..

Obsah kalorií v sýrové polévce se žampiony je 44,5 kcal na 100 gramů. Nebojte se zahrnout jídlo do své stravy. Určitě se vám bude líbit v chuti a vůni..

Pro vaše pohodlí jsme vyvinuli vizuální podrobný recept na fotografie. Jeho používání bude vaření velmi jednoduché a cenově dostupné pro každého kuchaře. Postupujte podle tipů a uspějete.

Rada! Doporučuje se používat tavený sýr. Pokud je to žádoucí, může být do kompozice přidáno trochu pevného produktu. To mírně zvýší počet kalorií, ale také bude mít pozitivní vliv na chuť..

Vynikající jídlo můžete podávat bez masa v klasické formě, kdy jsou ingredience (včetně brambor) vždy nakrájeny na kousky. Účinnější bude podávání krémové polévky nebo pyré z pyré. Stačí k tomu, aby se všechny ingredience rozmělnily mixérem, dokud nebudou hladké.. Je racionální zdobit takové jídlo například čerstvými bylinkami..

Hodně štěstí s vašimi kulinářskými experimenty doma!

Ingredience

 • Sušené lesní houby - 100 g
 • Brambory 2 ks.
 • Mrkev 2 ks.
 • Cibule 1 ks.
 • Sýr 150 g
 • Zelení podle chuti
 • Stroužky česneku 2
 • Stolní sůl podle chuti
 • Mletý černý pepř podle chuti

Kroky

 1. Podle postupného fotografického receptu musí být suché houby namočeny (při použití čerstvých nebo zmrazených lze tento krok vynechat). Měl by být namočen v obyčejné vodě po dobu nejméně dvou až tří hodin. Poté vložte houby do hrnce, přidejte studenou vodu a umístěte nádobu na sporák. Musíte vařit asi třicet minut.. Oloupejte mrkev a cibuli z plevy, umyjte se. Nakrájejte je na velké kousky a posílejte je na vaření s houbami (volitelné) pro bohatší vývar..

  kovová pánev s oloupanou a nakrájenou zeleninou a žampiony ve vodě na sporáku

 2. Během této doby oloupejte další mrkev a cibuli. Omyjte a osušte je. Mrkev by měla být nastrouhána na hrubém struhadle a cibule by měla být nakrájena na malé kousky.

  dřevěné prkénko s nakrájenou mrkví a cibulkou

 3. Oloupejte, umyjte a osušte brambory. Musí být nakrájeno na malé kostky..

  malé nakrájené brambory na dřevěný povrch

 4. Vložte mrkev a cibuli do pánve a položte je na sporák.. Smažte ingredience rostlinným olejem na mírném ohni, dokud nezměkne. Neohýbejte se příliš.

  smažené cibule a mrkev v pánev s plastovou špachtlí

 5. Až budete připraveni, budete muset vývar namáhat, aby se ukázalo být průhledné. Odstraňte cibuli a mrkev, nebudou potřeba. Houby by měly být nakrájeny na malé kousky.

  guláš na sporáku se zlatým vývarem a zeleninou

 6. Zašlete brambory, houby do vývaru a smažte o něco později. Jídlo vařte, dokud se brambory nevaří. V této době byliny umyjte a nasekejte (kopr a petržel). Na konci varu vložte polévku a nakrájený sýr do polévky. Nechte to pět minut dusit a za stálého míchání sýr úplně rozpustit. Poté oloupejte a umyjte česnek. Rozdrťte pár hřebíčků a pošlete na polévku pro chuť. Vypněte teplo a zakryjte pánev. Nechte krok za krokem foto recept sýrová polévka s houbami strmé po dobu deseti minut.

  kovový kastrol se sýrovou polévkou na sporáku

 7. Poté můžete nalít do talířů a ochutnat vyrobené jídlo. Dobrou chuť!

  hotová sýrová polévka v tmavě hnědé desce se lžičkou na stole pokrytém ubrusem, vedle ní leží dva kusy žitného chleba, talíř se sušenými houbami, cibulí a česnekem na pozadí


Podívejte se na podobné recepty

» » Vynikající dietní sýrová polévka se sušenými houbami - recept s postupnými fotografiemi, jak vařit bez masa s bramborami a rozpuštěným sýrem