Recepty pampelišky: příprava na zimu

Recepty pampelišky se v domácnosti často nepoužívají. A marně! Polotovary ze „slunečných květů“ jsou nejen chutné, ale také zdravé! Takže stojí za to se jich vzdát? Doporučujeme tuto „kulinářskou mezeru“ okamžitě opravit..


Pampeliška jam - recept


Sbírejte asi 400 květenství, omyjte je, naplňte je vodou, položte na sporák. Květná hmota se vaří po dobu dvou minut po začátku varu. Vezměte cedník, zarovnejte jej s gázovým hadříkem, posuňte květiny, důkladně vymačkejte rukama. Do vývaru, do kterého jste skončili, nalijte 7 sklenic granulovaného cukru, znovu vložte na sporák a přiveďte k varu. Džem povarte asi 7 minut a poté jej zabalte do připravených nádob.

Recepty pampelišky: Příprava na zimu

Existují i ​​jiné možnosti výroby pampelišky..
Možnost číslo 1.
Namočte 400 květin do vody s nízkou teplotou, vymačkejte ručně, doplňte? litry vody, nechte 15 minut vařit. Pokud zbývají 3 minuty do konce vaření, přidejte několik neloupaných citronů nakrájených na plátky. Vyjměte vývar ze sporáku a nechte vyluhovat po dobu 24 hodin. Poté vypusťte, přidejte jeden a půl kilogramu cukru, vařte pár kroků, dokud nedosáhnete požadované viskozity..

Recepty pampelišky: Příprava na zimu

Varianta číslo 2.
Do studené vody rychle umyjte 500 květenek, osušte je, dejte dva citrony, které jste si otírali kůrou, stejně jako 12 třešňových listů. Nalijte do 6 sklenic vody, položte na vaření na nízké teplo. Míchejte pravidelně po dobu 10 minut. Dokončete vaření, vyjměte ze sporáku, nechte vyluhovat další den. Naplňte infuzi přes tenkou vrstvu, přidejte 1,6 granulovaného cukru, vařte další hodinu za častého míchání. Cool, nalijte do sklenic.

Recepty pampelišky: Příprava na zimu

Ukázalo se, že je to docela chutné pampeliška želé. Obzvláště pro něj budou šťastné děti.

Pampeliška Jam: Recept krok za krokem


Omyjte dva pomeranče a nakrájejte na tenké plátky. Umýt květiny, suché. Pomeranče spolu s květinami dejte do samostatné pánve, nalijte do jednoho a půl litru vody, nechte ji vařit další hodinu. Po vaření napněte vývar. K výslednému vývaru přidejte 750 g granulovaného cukru, nalijte do šťávy z jednoho citronu a nechte vařit další hodinu. V tomto případě by měl být oheň velmi slabý. Nezapomeňte míchat vývar! Po vaření vložte blank do sterilních nádob.

Recepty pampelišky: Příprava na zimu

Recept na pampeliška vína.
Složení:
- pomeranč, citron - 2 ks.
- rozinky - 1,5 lžíce. lžíce

- voda - 3 litry
- sklenice pampeliška květů
- cukr - 520 g
Příprava:
Vyzvedněte květiny na slunci. V tuto chvíli jsou zcela otevřené. Sbírejte shromážděné květenství do litrové nádoby, posypte cukrem. Jakmile květiny dávají šťávu (doslova za pár dní), přidejte sklenici převařené vody, nechte další tři dny. Stiskněte šťávu z citronů a pomerančů, přidejte rozinky. Naplňte infuzi, přidejte rozinky spolu se šťávou, přiveďte studenou vařenou vodou na požadovaný objem. Celkový objem by měl být 3 litry. Zakryjte gázou, nechte až do prvotního kvašení. Po zahájení kvašení umístěte láhev pod vodní těsnění. Po několika týdnech můžete víno ochutnat. Je však lepší počkat 3-4 měsíce. V tomto případě získá nápoj jemnou chuť a světle jantarovou barvu..

Recepty pampelišky: Příprava na zimu

Pampeliška květin recepty.
Sirup "Pohádka".
Kvetoucí květiny uvařte ráno, spolu s nasekaným citronem po dobu 10 minut. Nechá se vařit po dobu 10 hodin, přelije se sýrem nebo sítem, přidá se 800 g cukru, vaří se do měkka. Nalijte do lahví a uložte. K ochucení nealkoholických nápojů, vody a čaje použijte sirup.
Naučte se a jak udělat pampeliška jam.
Pomerančový sirup.
Nalijte 1 šálek pomerančové kůry a pampelišky s 2 litry 80% cukrového sirupu, nechte 15 minut vařit. Nechte vyluhovat po dobu 12 hodin, přefiltrujte přes síto, nalijte do lahví k uložení.

Recepty pampelišky: Příprava na zimu

Nezapomeňte hýčkat svou domácnost a rajčata na zimu.
Pampeliška med recept.
Budete potřebovat:
- květiny - 300 g
- cukr - 1 kg
- kyselina citronová -? h. lžíce
- voda - pár sklenic
Příprava:
Vyzvedněte požadovaný počet květů, vařte sirup. Ponořte květenství do vroucího sirupu a poté je opláchněte studenou vodou. Nechte sirup dusit a vařte 20 minut. K výsledné hmotě přidejte kyselinu citronovou pár minut před koncem vaření, trochu ji uvařte. Uvařenou hmotu vyjměte z tepla, nechte ji na jeden den. Další den, vymačkejte masu skrz sýr a vložte ji zpět na vaření po dobu 20 minut. Květinový med je připraven. Jeho barva by měla být mírně nažloutlá a průhledná..
Také se vám bude líbit květina jam - různé recepty. Ukázalo se, že je velmi aromatický a chutný..
Doufáme, že recepty, které předkládáme, byly podle vašich představ. Hlavní věcí je správně shromažďovat květenství tak, aby neztratily své prospěšné vlastnosti. Udělejte to mimo prašné cesty a za slunečného počasí, když jsou květiny zcela otevřené. Je bezpodmínečně nutné zahrnout do receptů další ingredience, které obrobku dodají zvláštní piknik..
Podívejte se na podobné recepty

» » Recepty pampelišky: příprava na zimu