Dandelion flower jam

U obyčejných lidí je pampeliška známá jako divoký nepřítel letních obyvatel a zahradníků. A starověcí Řekové ho nazvali elixírem mládí. A ne nadarmo! Pampeliška, kořeny a květy jsou zdrojem vitamínů, minerálů a prospěšných kyselin, díky nimž se snižuje hladina cholesterolu a stimuluje trávení. A protizánětlivé vlastnosti této rostliny pomáhají léčit nachlazení. Pampeliška může být nahrazena rukolou, protože má podobnou chuť s mírnou pikantní hořkostí. V Evropě se dokonce prodává v supermarketech, zatímco zde tato „pochoutka“ roste těsně pod našimi nohama.
Francouzští a italští kuchaři mají obzvláště rádi použití pampelišky. V mnoha restauracích s dobrým jídlem nejsou jídla z něj levná..
Ve své vlastní kuchyni můžete tento zdánlivě obyčejný plevel proměnit v chutná a zdravá jídla - koktejlový sirup nebo pampeliška květinová marmeláda.

Složení:
- voda - 200 ml.-
- cukr - 500 g.-
- pampeliška květiny - 100 ks-
- citron - 1 kus.Bereme pampelišky květiny

Džemový sirup (pro 1 plechovku 0,5 l) 100 pampelišekNamočte do vody
Před hořením nechte přes noc namočit ve studené vodě.Sirup na vaření
Do hrnce nalijte 200 ml vody, přidejte 500 g cukru a sirup vařte. Přidejte do sirupu namočené pampelišky.Přidejte citron
Na stůl nakrájejte citron, jemně ho stisknete rukou, aby se šťáva lépe oddělila, odstraňte z něj šupku a hodte ji do sirupu. Citronovou šťávu vymačkejte přímo do sirupu, nechte 15 minut vařit na mírném ohni. Poté nechte jam zaschnout asi 9 hodin. Poté jej přefiltrujte přes síto a nalijte výslednou tekutinu do pánve, přidejte 2 kruhy citronu.Roll do bank
Vařte a srolovat ve sterilizované nádobě.
Pampeliška květinová marmeláda je připravena! Doporučujeme vám zjistit, jak se můžete připravit džem z jiné zeleniny a ovoce. Získejte vkusné potěšení dovedným využitím darů přírody při vaření!
Podívejte se na podobné recepty

» » Dandelion flower jam