Pampeliška jam

Pampelišky jsou skutečným symbolem slunce, tepla a dobrého počasí. Tyto krásné květiny začnou kvést počátkem května. Jejich zářivě žlutá barva potěší nejen oko, ale i duši. Mnoho lidí z nich utká věnce, sbírá kytice, ale ani si neuvědomuje, že mohou být velmi chutné džem. Stojí za zmínku, že pampelišky byly požívány jako lék ve starověké Číně. Navíc byly použity nejen květiny, ale také stonky. Ale pražené kořeny rostliny nahradily kávu. Stejný recept na nápoj přijali němečtí vojáci během hrozných válek. Pampeliška pomáhá zbavit se urolitiázy a je také užitečná při zácpě a hemoroidech.

Jak již bylo zmíněno, tento dezert není jen chutný, ale také velmi užitečný pro cholecystitidu a hepatitidu. Pampeliška jam dobře obnovuje poškozené buňky žaludečního měchýře a jater. Je to také profylaxe proti nachlazení a bronchitidě. Nejedná se však o jediné výhody zákusku. Další důležitou výhodou je cenová dostupnost. Každý tedy může najít louku s pampeliškami a bezplatně sbírat hlavní ingredience. Stojí za zmínku, že musíte rostliny vytrhnout sepaly. Není nutné trhat stopku.

Před zahájením vaření musí být květiny důkladně opláchnuty, aby se odstranily všechny nečistoty a prach. Ne všechny ženy v domácnosti mohou tento recept udělat, ale hlavní věcí je mít touhu. Chcete-li udělat opravdu chutný džem a potěšit své hosty v budoucnu, musíte pečlivě dodržovat pokyny krok za krokem a všechny pokyny. Čas a úsilí vynaložené určitě se však vyplatí, protože dezert má vynikající chuťové vlastnosti..
Pampeliška jam - krok za krokem recept s fotografií.


Pampeliška Jam Ingredience
Hlavní přísady:
- 200 pampelišek,
- 0,5 šálku cukru,
- 0,5 šálku vody (potřeboval jsem trochu víc)

Podívejte se také na video recept na pampeliška jam:
pampelišky opláchnuté
Nejprve vložte pampelišky do mísy. Myjeme je pod tekoucí vodou.přidejte vodu a pampelišky
Na oheň položte misku nebo pánev, přidejte vodu a rozložte pampelišky.


napněte je skrz sýr
Vařte je 2 minuty.
Pak je protáhněte přes sýr nebo hadřík..


Výsledný sirup nalijte zpět do mísy
Výsledný sirup nalijte zpět do mísy.


Přidejte cukr
Přidejte cukr.


uvařte džem
A vařte džem po dobu 7 minut.


pampeliška jam je připravena
Džem se stal průhledným.


nalít džem do sklenic
Potom nalít jam do sklenic.


Zakryjte pampelišku
Zašroubujte víka.


pampeliška jam recept
Dobrou chuť!

Doporučujeme také vaření chutné pampeliška sirup.
Podívejte se na podobné recepty

» » Pampeliška jam