Dandelion flower jam - jednoduchý a vizuální krok za krokem foto recept na vaření na zimu

pampeliška jam

Popis

Pampeliška jam - zdá se, že se jedná o velmi zvláštní zacházení, jehož chuť je docela zvláštní. Pokud však takový džem správně připravíte, může těžit z vašeho těla a bude se vám také zdát velmi chutný..

Chcete-li takovou léčbu doma, musíte nejprve sbírat pampelišky, konkrétně jejich žluté nadýchané vrcholy.. Nebudete potřebovat nic víc, ani méně - až čtyři sta kusů! Ale i to má své výhody: ohýbání více než 400krát pro výběr květiny, budete dělat vynikající cvičení a zabránit časnému výskytu artritidy a dalších onemocnění kostí a kloubů..

Taková jednoduchá rostlina, kterou mnozí považují za plevel, když je nemilosrdně vykořeněna, může tělu přinést obrovské výhody. Pokud pravidelně používáte léčivé pampelišky, můžete se rychle zbavit kašle a nachlazení, vyléčit onemocnění jater, alergie a dokonce i některé typy hepatitidy. Mnoho, bohužel, nedůvěřuje těmto prospěšným vlastnostem pampelišky, ale marně. Takové ošetření však může být prospěšné i škodlivé, pokud je nadměrně užíváno, zejména ve směsi s medem. Ale pokud budete dodržovat všechna doporučení a uděláte pampeliška jam správně, pak budete vy a vaše rodina velmi šťastní..

Je velmi snadné připravit takovou léčbu doma. K tomu potřebujete okvětní lístky pampelišek, stejně jako náš jednoduchý a intuitivní krok za krokem recept s doporučeními fotografií..

Ingredience

 • Pampelišky 400 květin
 • Voda 1 l
 • Granulovaný cukr 1,2 kg
 • Kyselina citronová 1/2 lžičky.

Kroky

 1. Zahájíme proces vaření přímo ze sbírání pampelišek. Můžete je vybírat jako obvykle, nebo si zjednodušit svůj úkol, protože pak to musíte udělat: vezměte si nůžky s sebou a odstřihněte lístky pampelišky na místě, kde začíná jejich zelená nádoba. V tomto případě je velmi důležité, abyste nebyli zmateni, protože to musíte udělat až čtyřikrát.

  řezané květiny

 2. Můžete to udělat doma výběrem kytice žlutých květů a sekáním jejich okvětních lístků, zatímco sedí na gauči.. Tato metoda je mnohem pohodlnější, ale zabere to mnohem více času.. Je lepší zkrátit okvětní lístky předem, a těchto několik hodin určených pro řezání okvětních lístků doma můžete jen sledovat televizi.

  pouze lístky

 3. Oříznutím okvětních lístků a hrdým umístěním do středu stolu můžete připravit všechny ostatní ingredience, čímž zkrátíte čas strávený jejich hledáním během procesu vaření..

  ingredience na vaření

 4. Umístěte okvětní lístky pampelišky do širokého nebo hlubokého hrnce, přikryjte vodou a zapálte. Zároveň není třeba květiny opláchnout předem, protože pyl a další užitečné složky budou omývány. Kapalina se uvede do varu, přidá se kyselina citronová a nechá se vařit asi půl hodiny..

  naplňte vodou

 5. Vyjměte vývar z tepla, mírně vychladněte a poté z něj odstraňte pampelišky. Měli by být vymrštěni a zahozen, už je nepotřebujeme.

  filtrujte kapalinu

 6. Nyní přelijte vývar z pampelišky, přidejte cukr a znovu zapalte oheň, přiveďte k varu a neustále míchejte, aby se cukr lépe rozpustil..

  nalij cukr

 7. Když vidíte, že kapalina přestala být zakalená, ale stala se průhlednou a získala jasně žlutou barvu, je nutné snížit teplo na minimum a nechat směs vařit asi půl hodiny.

  přiveďte k varu a vařte

 8. Pampeliška jam je považována za připravenou, jakmile její hustota zhoustne a barva je tmavá. Na fotografii můžete vidět, jak vypadá pampeliška..

  stupeň hustoty

 9. Nalijte džem z pampelišky do sklenic, sbalte víčka a vložte ji do sklepa. Nyní se na něj můžete pochlubit kdykoli, ale stále je vhodné nechat ho na zimu, protože právě v tomto ročním období potřebuje naše tělo podporu ve formě vitamínů.

  pampeliška jam na zimu

  Dobrou chuť!


Podívejte se na podobné recepty

» » Dandelion flower jam - jednoduchý a vizuální krok za krokem foto recept na vaření na zimu