Pampeliška med - co se používá? Jednoduchý recept na výrobu medu z pampelišek.

Pampeliška med

Je velmi snadné připravit med z pampelišky a jeho prospěšné vlastnosti v zimě vrátí stonásobek úsilí vynaloženého na vaření podle tohoto receptu. "Proč je med z pampelišky užitečný?" - ptáš se.

Složení: Miláček, pampeliška, cukr
Čas do záložky: Jaro


Jeho blahodárné vlastnosti jsou tak rozsáhlé, že pampeliškový med pomáhá zmírňovat stav lidí s onemocněním dýchacích cest (astma, bronchitida a další). Kromě toho má příznivý účinek na fungování trávicího, vylučovacího systému, celkový stav těla, pokožku a pleť..

Řekneme vám dva hlavní recepty na výrobu medu z pampelišky, které mají vysokou nutriční hodnotu a jedinečné léčivé vlastnosti..

Pro první recept budete potřebovat:

- květ pampelišky, 1 kg.
- cukr, 1,5 kg.

Jak vyrobit pampeliška medu.

Skákání pampelišky přes mlýnek na maso, posypeme cukrem a necháme tři dny, aby se směs vyluhovala a cukr se úplně rozpustil.

Jednou denně jemně promíchejte hmotu s dřevěnou špachtlí.

Poté dáme jam do čistých suchých nádob, přikryjeme víky a otočíme hlavou dolů. Po 12 dnech jej otočte, zakryjte každou nádobu silným papírem a zajistěte ji elastickou páskou.

Je lepší uchovávat takový med z pampelišky v lednici..

Druhý recept na výrobu medu je jednodušší..

Rozemelte 100 čerstvě nakrájených pampelišek v mlýnku na maso (můžete použít mixér) a naplňte je tekutým medem.

Pampeliška med

Fotografie. Pampeliška med

Uchovávejte ve skleněné nádobě na chladném místě (ne v lednici). Příznivé léčivé vlastnosti medu z pampelišky lze jen těžko přeceňovat. Může být použit jako profylaktický prostředek proti mnoha nemocem a také k posílení imunitního systému.

med-iz-odyvanchikov-2

Fotografie. Pampeliška med.

 Doufám, že jsme byli schopni poskytnout komplexní odpovědi na otázky o tom, jak je med z pampelišky užitečný a jak vyrábět med pampeliška. Nebo vařit, nebo možná vařit ??? - Ani nevím, které slovo by se zde lépe hodilo. V každém případě vám upřímně přeji zdraví a úspěch.!


Podívejte se na podobné recepty

» » Pampeliška med - co se používá? Jednoduchý recept na výrobu medu z pampelišek.