Pampeliška vína

Od dubna do června kvetou pampelišky ve střední zóně země. V květnu je však pozorováno obrovské množství kvetení, když již bylo slunečné a teplé počasí. A je čas chodit po „ekologicky čistých“ místech a sbírat pampelišky - jmenovitě jejich žluté hlavy - a připravit uzdravení pampeliška vína. A pokud jsou květiny vytrhávány společně s nádobou, pak se u nápojů ukáže, že je to zejména vitamin a léčení (jako srdce a choleretikum), ale s mírnou hořkostí. Ale veškerá sůl je v hořkosti!

Pampeliška vína

Okvětní lístky pampelišky se používají jako suroviny pro džem, ze kterého se vaří kompot na zimu (květiny se používají jako aromatická přísada) a samozřejmě, Recept na pampeliška vína. I likér je z nich připraven. Okvětní lístky samotné, vytrhané z květů, nedávají hořkost - a víno chutná dobře.

Chcete-li získat 5 litrů vína, musíte sbírat asi jeden litr plechovek pampelišek. Shromážděné, nalije se 4 litry vařené chlazené vody a nechají se vyluhovat na jeden den. Poté se tekutina a květiny uvedou do varu a odstraní se z tepla. Chlazená kapalina musí být filtrována. Ukázalo se, že je zakalená tinktura, do které se přidává chuť dvou citronů a šťáva vylisovaná z nich. Pro aromatizaci můžete do tinktury přidat jakoukoli kořenitou bylinu: oregano, meduňku, mátu, tymián atd..

Pampeliška vína

Sirup se připraví s 0,5 litru vody a 1,5 granulovaného cukru.

Ke zlepšení kvašení se do pampeliška přidává hrst suchých malin nebo rozinek. Stejným způsobem "zrychluje" a jam rmut. Výsledná infuze by měla být „pod pečetí“ (bez přístupu vzduchu do sklenice nebo jiné nádoby) a fermentovat. K tomu je hrdlo plechovky uzavřeno utěsněnou zátkou s vypouštěcí trubicí nebo je nasazena gumová rukavice. Intenzita kvašení je určena bobtnáním rukavice. Na konci kvašení naopak rukavice postupně vypustí a odpadne - na dně padne zakalený sediment a víno samotné se stane průhledným.

Pampeliška vína

Víno se pečlivě filtruje a nalije do lahví, pevně svinuje a odloží na chladné, temné místo pro zrání. Doba stání pampeliška vína - 4-6 měsíců.


Podívejte se na podobné recepty

» » Pampeliška vína