Dandelion jam - krok za krokem recept s fotografií, jak vyrobit zdravý kus doma

pampeliška jam

Popis

Pampeliška jam do zimního úložiště přinese skutečnou rozmanitost a může se také stát jejich ochrannou známkou. Jen si pomysli, mimochodem to bude džem květin, nejjasnějších a letních. Nic nepředá podstatu a význam léta tak silně jako pampelišky v zimě. Když jste se setkali s recepty na takové neobvyklé ošetření v síti, pravděpodobně jste byli nejprve překvapeni, a pak jste si uvědomili, že nic neobvyklého vůbec není, protože ve většině případů se džem vyrábí na základě pampelišek, ale samotné květiny nejsou pokryty. Náš podrobný recept na fotografie vám řekne, jak zavřít takový džem spolu s květinami a také velmi chutný.

Pravděpodobně nejtěžší součástí celého procesu výroby tohoto džemu je sběr a loupání pampelišek.. Koneckonců, musíte sbírat tolik květů, takže v čisté formě žlutých lístků získáte asi jeden kilogram. Pokud vás nezajímá vyhlídka na monotónní práci, pokračujte a vyberte si tyto letní květiny. Kromě hlavní přísady není při přípravě takového džemu nic neobvyklého: sirup musíme stále vařit. Jako další ingredience použijeme zralá citronová a kardamomová semínka..

Začněme sbírat zdravou pampelišku na zimu doma.

Ingredience

 • Pampelišky 1 kg
 • Voda 2,5 l
 • Citron 1 ks.
 • Cardamom 2 lžičky semínko
 • Granulovaný cukr 1 kg

Kroky

 1. Nejprve se vydáme do přírody a sbíráme celé balení uzavřených pampelišek, například na fotografii. Sbírejte je s očekáváním, že použijeme pouze žluté lístky a potřebujeme jich asi 1 kilogram.

  Pampeliška květiny

 2. Nyní se pusťte do oddělení květin od zelených základen. Chcete-li to provést, snížit každý květ na polovinu a odstranit žluté chmýří, vložte ji do samostatné čisté a hluboké misky..

  okvětní lístky pampelišky

 3. Výsledkem bude skutečná žlutá skluzavka světlých pampelišek, se kterými budeme v budoucnu muset pracovat. Chvíli necháme pampelišky na pokoji a jdeme připravit základnu pro džem.

  okvětní lístky

 4. S přípravou sirupu nebudeme rozumní, nalijeme do hrnce vodu a přidáme tam určité množství cukru. Sirup vařte na mírném ohni, dokud se krystaly cukru úplně nerozpustí a tekutina nepatrně nezhustne.

  cukrový sirup

 5. Při vaření sirupu připravte citron. Poté, co jste vybrali dostatečně zralé a voňavé ovoce, opláchněte jej štětcem a poté jej nakrájejte na plátky. Můžete ji nakrájet jiným způsobem, přesně jako když vezmete na vaření další citrusové plody.

  citronové klíny

 6. Vzdušnou žlutou hmotu posíláme do sirupu, když se cukr v ní úplně rozpustí. Je nutné zajistit, aby se všechny plátky v tekutině utopily..

  květiny v cukrovém sirupu

 7. Nyní důkladně promíchejte ingredience, poté, co předtím poslali plátky drceného citronu do pánve. Při nízkém žáru nechte budoucí džem dosáhnout bodu varu. Během této doby připravte připravená zrna kardamomu tloučkem v třecí misce.

  kardamom v marmeládě

 8. Do džemu přidejte bušená zrna kardamomu, smíchejte ingredience a pokračujte ve vaření, dokud nezhoustne. Současně se objem a barva hmoty v pánvi postupně mění..

  pampeliška jam se usadí

 9. Hotovou horkou hmotu nalijte do sterilizovaných skleněných nádob a dotáhněte stejnými sterilizovanými víčky.

  Připraven je neobvyklý, zdravý a chutný pampeliška na zimu.

  je připravena pochoutka květin

  Dobrou chuť!


Podívejte se na podobné recepty

» » Dandelion jam - krok za krokem recept s fotografií, jak vyrobit zdravý kus doma