Pampeliška jam s citronem

Pampeliška jam s citronem, recept, pro který navrhuji, byla také vyrobena mojí babičkou. Nasycený sladký, jasný, aromatický, transparentní. Skvělá připomínka léta, kdy pochmurní kolemjdoucí kolem okénka, zabalení od hlavy k patě. Sklenice takového džemu magicky zvedne tvé duchy, protože v něm je magicky umístěna částice slunce, tepla a dětství. Dandelion jam, krok za krokem recept s fotografií, kterou navrhuji, se neukázal být příliš sladký, protože se do něj přidává citron, což činí chuť zajímavější a bohatší. Ekonomičtější a snadnější jam, možná, je obtížné přijít. Koneckonců, pampelišky rostou na jaře na každém rohu, ačkoli je nelze sbírat všude, je lepší být daleko od města. Ale o této a dalších nuancích si přečtěte níže..
Složení:

- Pampeliška květiny - 200-250 kusů.-
- velký citron, tenká kůra - 1/2 ks.-
- voda - 500 ml-
- granulovaný cukr - 500 g.Namočte pampelišky
1. Květiny pampelišky by měly být shromažďovány na místě šetrném k životnímu prostředí, mimo auta, lidské nohy a tlapy psů. Proto si pro sklizeň vyberte opuštěnou louku. Nejlepší způsob, jak udělat džem, jsou z pampelišek, které jsou co nejširší, takže je vyberte mezi 11:00 a 14:00. Odlomte „čepice“ bez stonků a listů, což vám ušetří čas při zpracování hlavní ingredience před vařením džemu. Sbírané květiny musí být namočeny ve studené vodě po dobu nejméně 12 hodin, nebo lépe na den. Pampelišky pravidelně míchejte a vypusťte vodu. Tekutina vymyje všechny zbytky a prach z načechraných květů. Budete překvapeni, kolik nečistot se usadí na dně mísy..
Mimochodem, můžete připravit sladké přípravky nejen z pampelišek, ale ukázalo se, že jsou velmi chutné heřmánkový džem, Doporučuji vám, abyste se pokusili připravit alespoň malou porci.Hodit cedník
2. Následující den důkladně omyjte pampelišky pod tekoucí vodou a zlikvidujte je v cedníku, aby vypustili veškerou vodu..Plátek citronu
3. Citron je lepší vzít tenký a velký. Spařte ji vroucí vodou. Nakrájíme na malé volné kousky. Semena mohou být odstraněna okamžitě nebo později, protože vývar bude muset být před nalitím cukru pečlivě filtrován.


Přidejte citron
4. Přeneste pampelišky do pánve nebo džemu. Uvařil jsem malou dávku, takže jsem potřeboval malou nádobu. Pokud chcete více, proporcionálně zvyšte množství ingrediencí uvedených v tomto receptu na džem z pampelišky. K květům přidejte plátky citronu.


Nalijte do vody
5. Nalijte do čisté vody.


Udělejte odvar
6. Umístěte nádobu s pampelišky a citronem na sporák. Přiveďte k varu přes vysoké teplo, poté snižte teplo a za občasného míchání vařte asi 15 minut. Poté vyjměte vývar ze sporáku a počkejte, až vychladne úplně. Nechte ji vyluhovat 2 hodiny..


Přidejte cukr
7. Poté filtrujte základnu budoucího džemu, zlikvidujte květiny a plátky citronu. Ujistěte se, že nezůstávají žádné citrónové trávy ani pampelišky. Přidejte granulovaný cukr. Pokud se chystáte válet pampeliška na zimu, můžete dát trochu více cukru - 700 g.


Uspořádejte jam ve sklenicích
8. Vraťte zaseknutý papír do sporáku. Vařte asi po půl hodině. Zároveň by to mělo slabě a slabě vařit. Pokud chcete silnější džem, můžete vařit trochu déle. Čím déle vaří, tím tmavší a přísnější se stává..


Pampeliška jam
9. Chcete-li převalit pampelišku na zimu, nalijte ji horkou do sterilizovaných nádob a uzavřete čistým víkem. Můžete použít jak víka s otočným víčkem, tak i běžná cínová víčka. Po úplném ochlazení pod teplým hustým materiálem můžete přenést džem pro skladování ve spíži, sklepě nebo chladničce. Je lepší uchovávat ho déle než rok, protože v průběhu času krystalizuje cukr v něm. Ale myslím, že k tomu nedojde, protože chci zkusit tento džem ihned, ukázalo se, že je tak aromatický a krásný, jako slunce ve sklenici.


Pampeliška jam na zimu
A také vás zveme, abyste to viděli pampeliška jam recept, neexistuje citron, takže chuť je více květinová.
Úspěšné přípravy a příjemné pití čaje!
Podívejte se na podobné recepty

» » Pampeliška jam s citronem