Velikonoční dort na droždí. Nejlepší recepty s fotografiemi

Není divu, že nejoblíbenější možnost pečení na dovolenou - Velikonoční dort s droždí, recept zdá se, že je to docela tradiční, ale i zde se hostesky snaží využít všechny své kulinářské fantazie, takže pečené zboží je nejen chutné, ale také neobvyklé. Na Velikonoce můžete vyzkoušet nějaký originál Recepty na velikonoční dort jak s kvasinkami, tak bez nich, což osloví jejich jednoduchost a rychlost.

Velikonoční dorty recepty se suchým droždí

Velmi populární recepty na velikonoční dorty se suchým droždí, ale rozhodli jsme se nejen vzít nejjednodušší recept, ale také jej doplnit neobvyklou ingrediencí, díky níž se pečené zboží ukáže neuvěřitelně voňavě. Vezměte prosím na vědomí, že tento recept bude používat Dr. Oetker, známý pro kvalitní pečicí výrobky.

Historie této značky sahá až do roku 1891, kdy se na přepážce objevily malé pytle s práškem na pečení určené pro půl kilogramu mouky. Hostesky se tento produkt okamžitě líbily, díky čemuž bylo jejich pečení vzdušné a porézní..

Od té doby se sortiment společnosti rozšiřuje o další produkty a některé z nich pro nás budou pro tento recept užitečné. Použijeme Dr. Oetker (balení 7 gramů) a vanilkový cukr, a měli byste také věnovat pozornost produktům Dr. Oetker, který lze použít v závěrečné fázi - pro dekoraci. Budou to polevy, posypané těstovinami a barevné pastelky. Hlavní věc, Dr. Oetker je nejen snadno použitelný, ale také vysoce kvalitní, takže pečené zboží bude určitě vynikající.

Velikonoční dort s kvasinkami: recept. Nejlepší recepty s fotografiemi

Nyní se podívejme na všechny ingredience, které potřebujeme pro test. A zjistíte, co se stane hlavním „vrcholem“ našeho receptu:

 • sklenice mléka

 • půl balení suchého Dr. Oetker

 • 150 gramů cukru

 • 550 gramů prémiové mouky

 • čtyři žloutky

 • 125 gramů másla

 • půl lžíce soli

 • lžička vanilkového cukru

 • tři lžičky rumu

 • 80 gramů kandovaného ovoce a rozinek

Je to rum, který přidáme do těsta, aby bylo aromatičtější, nebojte se, tyto pečivo je vhodné pro děti, ale dospělí si zamilují rysy. Podle tohoto receptu můžete péct malé koláče a prezentovat velikonoční koše s pečivem a barvivy svým kolegům a přátelům na dovolenou.

Velikonoční dort s kvasinkami: recept. Nejlepší recepty s fotografiemi

Jednoduchý recept na velikonoční dort na suchém droždí

Takže máme před sebou všechny ingredience a můžeme začít vařit a jednoduchý recept na velikonoční dort se suchým droždí, doplněné fotografiemi krok za krokem, pomůže i nezkušeným hostitelkám vyrovnat se s pečením. Nejprve nalijte polovinu mouky do mísy, kterou musíte nejprve prosít, a pak sem přidejte půl pytle kvalitních suchých kvasnic..

Oddělte žloutky od proteinů. Typicky se v těchto receptech proteiny používají k přípravě proteinové glazury, ale použijeme speciální polevu od Dr. Oetker, takže můžete použít proteiny v jiných pokrmech. Žloutky smíchejte s cukrem, rozdrťte je bílým šlehačem. Nyní je třeba do žloutků přidat máslo, které je nutné předem vyjmout z ledničky, aby bylo čas zjemnit. Do žloutků by se měl poslat vanilkový cukr, pár kousků soli a teplé mléko. Nemělo by být horké, jinak se žloutek zakřiví, ale zahřeje se pouze na 30-35 stupňů. Tekutá hmota musí být důkladně promíchána se šlehačkou tak, aby se všechny přísady "rozptýlily".

V další fázi musíme zkombinovat suchou část s tekutou, proto je třeba nalít mouku kombinovanou s kvasinkami do mísy ve směsi vajec a mléka. Mouka by měla být přidávána v malých dávkách, okamžitě míchat s metličkou. Nakonec nalijte do misky množství rumu uvedené v receptu.

Velikonoční dort s kvasinkami: recept. Nejlepší recepty s fotografiemi

Pokračujte v míchání těsta s metlou, dokud nemá rovnoměrnou strukturu bez hrudek. Do těsta přidejte kandované ovoce a kousky sušeného ovoce. Rozinky je vhodné předem opláchnout teplou vodou a poté je položit na ručník a osušit. Pokud jsou kandované plody příliš velké, mohou být nakrájeny na malé kousky..

Hotové těsto musí být ponecháno několik hodin, aby se vynořilo. Mísa by měla být pokryta přilnavou fólií a umístěna na teplé místo, například v blízkosti radiátoru, na tři hodiny. Pokud jste se rozhodli Velikonoční dort bez kvasinek, recept to dopadne mnohem rychleji, protože není třeba ztrácet čas a čekat, až se těsto zvedne.

Když je těsto připravené, musí být jemně hněteno špachtlí a vloženo do připravené formy. Může to být papír nebo standardní kov, jehož stěny musí být namazány máslem. Formu těsta zakryjte ručníkem a nechte další hodinu vstát. Vezměte prosím na vědomí, že forma je pouze třetina naplněná těstem a po opětovném vstávání vyplní zbývající prostor.

Je třeba péct dort v troubě, nastavení teplotního režimu na 180 stupňů. V závislosti na velikosti formy bude pečivo připraveno za 40-60 minut. A pro kontrolu připravenosti můžete použít dřevěný špíz, který musíte propíchnout pečivem, poté vytáhněte špíz a podívejte se, zda zůstane suchý?

Velikonoční dort s kvasinkami: recept. Nejlepší recepty s fotografiemi

Až budete mít připravený dort, můžete udělat polevu. Mimochodem, tento rychlý polevový recept lze použít, i když jste pečeli dort v pekárně. Nyní zjistíte, proč doporučujeme používat Dr. Oetker - nikdy jste nám nezrychlili polevu.

Zde je pytel glazury, který nemusí být otevřen, ale přímo uzavřen v balení vloženém do horké vody po dobu pěti minut. Poté položte na stůl a několikrát stiskněte, aby se hmota uvnitř stala pružnější a homogennější. Nyní zbývá pouze otevřít sáček a nalít obsah na vrchol, posypat cukrářským posypem a nakreslit vzory cukrovými tužkami. Jen pár minut a máte originální velikonoční pečení dekorace připravené.

Velikonoční dort s kvasinkami: recept. Nejlepší recepty s fotografiemi

Recept na sladký velikonoční dort na suchém droždí

Když mluvíme o vánočním pečení, pak si člověk okamžitě vzpomene na svou jedinečnou vůni - skořice, zázvor, citrusové tóny se spojí do bohaté vůně dovolené. Můžete experimentovat s pečením na Velikonoce a nechat stranou klasické recepty na vídeňské nebo alexandrijské těsto? Rozhodli jsme se zkusit čokoládový dort na Velikonoce, který určitě ozdobí váš slavnostní stůl

Čokoláda recept na sladký velikonoční dort na suchém droždí Příprava není o nic obtížnější než jiné možnosti, ale její chuť je bohatá a citrusové aroma zastíní vše kolem.

 • 300 g mouky

 • 7 g suchých kvasnic

 • 100 gramů granulovaného cukru

 • 100 g hořké čokolády

 • 150 g másla

 • 150 ml mléka

 • jedno kuřecí vejce

 • jeden oranžový

 • 75 gramů sušených rozinek

 • 30 gramů mandlí

 • špetku soli podle chuti

Velikonoční dort s kvasinkami: recept. Nejlepší recepty s fotografiemi

Jako vždy začneme s kvasinkami, které musí být smíchány s teplým mlékem. Musíte zahřívat mléko doslova až na 30-35 stupňů. Pak by se do mléčné směsi měla poslat půl sklenice proséřené mouky. Je velmi důležité prosévat mouku, aby se jednak vyloučilo vniknutí úlomků a hrudek do těsta, a za druhé, aby se saturovala kyslíkem. Mouka musí být důkladně promíchána se směsí mléka a poté ponechána hodinu na teplém místě. Tato fáze se nazývá těsto a poté ji přidáme do těsta..

Zatímco se těsto blíží, můžeme udělat další ingredience: Nejprve odstraňte kůži z pomeranče nastrouháním na jemném struhadle. A musíme vymačkat šťávu z pomerančové buničiny.

Velikonoční dort s kvasinkami: recept. Nejlepší recepty s fotografiemi

Rozbijte čokoládovou tyčinku na kousky, vložte do mísy a vložte do vodní lázně, aby se čokoláda rozpustila.

Do této doby už těsto dorazilo a je třeba do něj poslat zbytek proséřené mouky, cukru a špetku soli, přivést jedno vejce do mísy. Také v této fázi se do těsta přidá změkčené máslo, které jste během několika hodin vyjmuli z ledničky. Současně se do těsta přidává pomerančová šťáva a mírně chlazená rozpuštěná čokoláda. Všechny přísady musí být důkladně promíchány, aby nedošlo ke vzniku hrudek a aby byly všechny složky rovnoměrně rozmístěny. Po hnětení musí být těsto opět ponecháno jednu hodinu..

Velikonoční dort s kvasinkami: recept. Nejlepší recepty s fotografiemi

V tuto chvíli je třeba obarvit rozinky vroucí vodou a dát je na čistý ručník, aby se rozinky vysušily. O hodinu později by se do hotového těsta měly poslat nejen rozinky, ale také strouhaná pomerančová kůra.

Nyní potřebujeme pekáč, který musí být napůl naplněn těstem a ponechán 30 minut, načež se na něj umístí poloviny mandlí a dalších ořechů. A pak pošlete formulář do trouby a pečte 45 minut, zatímco teplota by měla být 200 stupňů. Můžete také péct dort v pomalém sporáku, ale můžete těsto hnětit podle navrhovaného receptu.

Velikonoční dort s kvasinkami: recept. Nejlepší recepty s fotografiemi

Velikonoční dort: recept s fotografií bez kvasinek

Hospodyňky mohou vařit Velikonoční dort bez pečení, používá se pouze tvaroh a malé množství sladkých přísad. Někdy se ale tvarohová hmota přidává přímo do těsta, aby se pečené zboží stalo ještě jemnějším. Doporučujeme tedy vařit tvaroh Velikonoční dort, recept s fotografií bez kvasinek bude jen dar z nebes pro mladé ženy v domácnosti, které se snad poprvé rozhodly vyzkoušet slavnostní pečení.

 • 400 gramů tvarohu Hochland

 • 150 ml těžký krém 35%

 • 75 gramů bílé čokolády

 • 300 g prémiové mouky

 • 450 g moučkového cukru

 • 100 g rozinek

 • čtyři vejce

 • lžíci citronové kůry

 • tři polévkové lžíce citronové šťávy

 • vanilkový extrakt podle chuti

 • lžíce prášku do pečiva (můžete použít slavný prášek do pečení od Dr. Oetkera)

 • 40 gramů loupaných mandlí (mandlové lístky)

Velikonoční dort s kvasinkami: recept. Nejlepší recepty s fotografiemi

Seznam ukazuje ingredience, které použijeme jak pro výrobu těsta, tak pro citronovou polevu, která se stane skutečnou ozdobou našeho pečeného zboží..

Začněme jemným tvarohem, který musí být přenesen do mísy, do sýra přidejte 100 ml silné smetany a poté směs míchejte míchačkou, dokud nebude hladká. Zbývá vám ještě 50 ml smetany, která se nalije do hrnce a zapálí se, aby se rozpustila bílá čokoláda.

Výsledná tekutá bílá čokoláda se nalije do tvarohové hmoty a podle chuti se přidá vanilkový extrakt. A opět pomocí mixéru porazil hmotu, dokud nebude hladká.

Velikonoční dort s kvasinkami: recept. Nejlepší recepty s fotografiemi

Jednoduchý recept na velikonoční dort: vynikající bez kvasinek

Pokračujeme jednoduchý recept na velikonoční dort, vynikající bez kvasinek určitě to vyjde, ale zabere to mnohem méně času a úsilí. Dalším krokem je porazit dvě vejce mixérem tak, aby se objem zdvojnásobil. Postupně by měl být do vaječné hmoty přidáván práškový cukr (250 gramů), který by měl pokračovat v bití. Šlehání by vám mělo trvat nejméně 10 minut, abyste získali silnou pěnu, která musí být zavedena do tvarohové hmoty a také smíchána s mixérem.

V další fázi musíme kombinovat hotovou směs tvarohu a mouky, do které musíme přidat prášek do pečiva a citronovou kůru. Všechny ingredience musí být smíchány tak, aby bylo získáno lepkavé homogenní těsto. Zbývá přidat pouze rozinky, které musí být rovnoměrně rozloženy..

Velikonoční dort s kvasinkami: recept. Nejlepší recepty s fotografiemi

Pečeme dort ve formě: namažte stěny a dno máslem a poté vložte těsto do 2/3 objemu. Protože jsme nepřidali droždí, nezvýší se ani objem těsta, a není třeba věnovat čas tomu, aby se těsto „přizpůsobilo“..

Formulář musí být vložen do trouby na 40 minut při 180 stupních a připravenost můžete snadno zkontrolovat pomocí dřevěného špízu. Máte čas na polevu s citronem, k tomu potřebujeme práškový cukr (200 gramů) a citronovou šťávu. dostaneme námrazovou tekutinu, takže ji musíme nalít na horní část koláče a nechat ji odtékat po stranách těstovin. Okamžitě položte na glazuru mandlové plátky.

Můžete také zkusit vařit Velikonoční dorty bez vajec, mnoho hostesek věří, že to je tento recept, který vám umožní získat nejvíce vzdušné a něžné pečivo.


Podívejte se na podobné recepty

» » Velikonoční dort na droždí. Nejlepší recepty s fotografiemi