Jednoduchý džem z melounu

Chci tě naučit, jak vařit džem z melounů. Jedná se o nejjednodušší recept, ale díky tomu je džem velmi chutný a aromatický. Meloun je produkce bez odpadu, dužina se může jíst s radostí a z pochoutek se dá vařit vynikající pochoutka. Šupka má velmi pěkný vzhled, plátky se stávají průsvitnými a doslova září za denního světla. Takovou marmeládou můžete ozdobit různé dezerty, nebo si jen můžete dát sousto s čajem. Chuť džemu můžete vždy vyrazit přidáním například vanilkového cukru, citronové nebo pomerančové kůry, skořice, badyánu, máty. Pohled a tohle jednoduchý recept na melounový džem na zimu.


Ingredience
Složení:

- slupky melounu - 200 g.-
- cukr - 500 g.-
- voda - 170 ml.-
- kyselina citronová - 1 špetka-
- vanilkový cukr - 20 g.Dejte na talíř
Nejprve musíte meloun několikrát důkladně omýt, vysušit a odstranit veškerou dužinu. Odstraňte zelenou část z kůr a zlikvidujte ji. Pak musíte rozdělit kůru melounu na libovolné kousky. Pokud chcete, kousky mohou být vyrobeny kudrnaté, můžete jednoduše nakrájet na kostky nebo proužky.


Sirup na vaření
Vařte hustý sladký sirup v kastrolu - kombinujte čistou vodu a cukr, přidejte trochu vanilkového cukru nebo jiné přísady - kůra, máta atd. Sirup míchejte a vařte 3 minuty.


Přidejte meloun
Plátky melounů oloupejte do horkého sirupu. Přiveďte k varu, vařte pět minut od okamžiku varu. Po vypnutí ohně a nechání zaschnout.


Vařte
Jam uvarte celkem třikrát. Při posledním vaření hodte štipku kyseliny citronové.


Dali jsme to do bank
Naplňte sterilní sklenice džemem a okamžitě je odešlete na klíč. Džem vychladněte pod teplou přikrývku a po dni ji vložte do sklepa. Ukázalo se, že to je velmi chutné a to domácí meloun kůra džem.


Připravené jídlo
Bon chuť k jídlu a lahodné domácí přípravy na zimu!
Podívejte se na podobné recepty

» » Jednoduchý džem z melounu