Banánové pyré: možnosti výroby dezertů, doplňkových potravin pro dítě a přípravy banánových pyré na zimu

Banánové pyré

Banány jsou cenově dostupné ovoce, které získalo naše srdce a srdce našich dětí. Jemná konzistence buničiny je podle chuti kojenců i dospělých. Dnes budeme hovořit o různých možnostech výroby banánového pyré..

Složení: pomerančový džus, banán, voda, citrón, ořechy, cukr, jablka
Čas do záložky: Celý rok


Při přípravě dětské výživy je nejlepší brát mírně nezralé banány bez tmavých skvrn na kůži. V blízkosti stonku je dokonce možné použít ovoce s nepatrně znatelnou zelení. Dužina těchto banánů je hustá, bez zhnědnutí a drobivosti..

Pokud jsou banány vybrány pro sklizeň pro budoucí použití, pak zde můžete použít ovoce se zatemněnou kůrou, bez viditelného poškození dužiny. Hnědé skvrny musí být odříznuty.

Banánové pyré

Jak vyrobit lahodný banánový dezert

Loupejte banány (4-5 kusů). Řezané vlákniny všech druhů ovoce na kolečka tlustá 6 až 7 milimetrů. Nechte některé z banánových prstenů (6-8 kusů) na ozdobu, zbytek vyrazte do hladkého mixéru. Do výsledného pyré přidejte 1 lžíci medu a šťávu z jednoho citronu. Porazte pyré dalších 30 sekund..

Smažte 2 polévkové lžíce loupaných lískových ořechů na suché pánvi. Ochlaďte zchlazená jádra mixérem na drobky.

Banánové pyré

Smažte zbývající banánové kroužky na pánvi, dokud na obou stranách nehnědnou.

Vložte bramborovou kaši do misek se širokou miskou. Nalepte několik kol smažených banánů na vrchol a posypte dezertem nasekanými ořechy.

Kanál „Cook Note“ představuje vaší pozornosti další dezertní jídlo vyrobené z banánů

Banánové pyré pro děti

Jednoduchý recept bez přísad

Zralé banány se loupají a mele, dokud nejsou hladké. Pro tuto manipulaci můžete použít jemný struhadlo, síto, kuchyňský robot nebo mixér. Čím homogennější je hmota, tím tenčí pyré se ukáže.

S přidanou vodou

Pokud je dítě velmi malé a vnímá doplňkové potraviny pouze s velmi tekutou konzistencí, pak se banánový protlak zředí požadovaným množstvím teplé vařené vody..

Nejlepší je začít dávat banánové pyré dítěti z vařeného ovoce. K tomu se plátky banánové buničiny předvaří v malém množství vody po dobu 7-8 minut. Na jedno střední ovoce bude stačit 50 mililitrů tekutiny. Poté se vařené plátky rozdrtí, dokud nejsou hladké a před podáváním se ochladí na přijatelnou teplotu..

Banánové pyré

S přídavkem mléka

Od jednoho roku můžete ředit banánové pyré vařeným mlékem. K tomu se přebytečná tekutina vypustí z vařených banánů a místo toho se přidá horké vařené mléko. Hmota se naseká mixérem nebo vidličkou a podává se ke stolu.

S přidanou šťávou

Pokud dítě není alergické na citrusové plody, můžete zřídit baby banánové pyré čerstvě vymačkanou pomerančovou šťávou. V tomto případě lze banánovou dužinu použít jak syrovou, tak i vařenou.

Banánové pyré

Pečené banány

Dva banány v kůře se důkladně omyjí pod tekoucí vodou. Zakryjte malou misku odolnou proti ohni fólií nebo papírem na pečení. Oloupané ovoce vložte do pekáče. Udržujte banány v peci předehřáté na 120 stupňů po dobu půl hodiny. Poté je ovoce odstraněno a oloupáno. Je lepší to udělat přes misku, ve které se buničina propláchne později, aby se výsledná šťáva co nejvíce zachovala. Je to chutné a aromatické. Můžete také vypustit šťávu z pekáče..

Poté přidejte do banánové buničiny 100 ml vody a dejte ovoce do pyré.

Hotové doplňkové jídlo se přivede k varu na mírném ohni a ochladí se na teplotu 37 až 38 stupňů.

Banánové pyré

Banánové pyré s jablky na zimu

Banánové pyré lze připravit pro budoucí použití. K tomu si vezměte jeden kilogram banánů a dvě zralá jablka. Nejlepší je použít kyselá jablka, například „Antonovka“.

Jablka a banány jsou loupané a řezané jakýmkoli způsobem. Nakrájejte plátky na pyré s mixérem nebo kuchyňským robotem. Ovoce lze také nastrouhat na jemném struhadle, ale v tomto případě bude hotové jídlo s zrny.

Banánové pyré

K rozdrcené banánové jablečné hmotě se přidají dvě dvě sta gramů sklenice vody a tři sklenice cukru stejného objemu. Do ovocného pyré se také nalije šťáva dvou citronů. Bramborová kaše se posílá na oheň na 30 minut.

Když se pyré vaří, pěna se z ní několikrát odstraní. Hotový horký banánový dezert se nalije do sterilních sklenic a pevně utěsní vařenými víčky.

Uložte takový kus na jeden rok na jakémkoli tmavém a chladném místě..


Podívejte se na podobné recepty

» » Banánové pyré: možnosti výroby dezertů, doplňkových potravin pro dítě a přípravy banánových pyré na zimu