Lesní jahodový džem pět minut

Dary přírody z lesa by měly být využity naplno. Vařená aromatická lesní jahodový džem má jedinečnou chuť a vůni. Je dobře známo: pro zachování vitamínů byste se měli vyhnout dlouhodobému tepelnému ošetření bobule a ovoce. Proto je lepší vyrobit pětiminutový jahodový džem. Z názvu je zřejmé, že lesní jahodový džem bude vařen maximálně 5 minut.

Divoký jahodový džem pět minut pro dlouhé skladování

Složení:

 • cukr - 1,5 kg;
 • jahody - 1 kg.

Nejprve musíte připravit jahody. Opláchněte dobře, bez sepals, opláchněte tekoucí vodou a vypusťte přebytečnou tekutinu.

Vložte bobule do kastrolu, přidejte cukr. Optimální množství cukru je 1,5: 1, ale každá hospodyňka mění recepturu podle svého uvážení a vkusu. Jemně promíchejte, nechte jahody po dobu 1 hodiny, aby bobule nechaly šťávu.

Obsah pánve je spálen. Při vaření jahodového džemu vzniká pěna, kterou včas odstraníme. Po varu detekujeme 5 minut na časovači, omezíme oheň, pokračujeme v odstraňování pěny a zamícháme jam. Jakmile časovač zazvoní, vyjměte pánev, jam je připraven.

Sklenice a víčka je nutné připravit předem: sterilizovat a vysušit. Dáme džem do sklenic, srolovat. Zakryjte teplou přikrývkou a nechte plechovky zcela vychladnout.

Někteří lidé dávají přednost opakování procesu vaření jam několikrát pro delší skladování. To však musí být provedeno velmi pečlivě. Pokud budete trávit džem, chuť zcela zmizí..

Surový lesní jahodový džem "pět minut"

Dopřejte si sebe a své blízké za jasného mrazivého dne čerstvými jahodami. Příprava je velmi snadná.

Odstraňujeme větvičky a listy. Jahody je třeba umýt velmi důkladně. V tomto receptu nemusíte vařit bobule, nazývá se „pět minut“ pro rychlost vaření. Musíte zjemnit jahody. Lepší s mixérem, ale můžete také přeskočit přes mlýnek na maso. Pak přidejte cukr. Na 1 kg bobulí 2–2,5 kg cukru. Potom občas míchejte, dokud se cukr nerozpustí. Pro rychlejší rozpuštění můžete jam mírně zahřát na nízkou teplotu, ale nepřiveďte k varu. Pak to sbalíme do sterilizovaných nádob. Takový džem je nutné skladovat v lednici..

Jahoda "rozmanitá"

Docela často, jahodový džem vydává hořké poznámky. Můžete neutralizovat a současně diverzifikovat běžnou pochoutku. Jahody jdou dobře s červeným rybízem.

Na 1 kg jahod stačí 400 g. rybíz. Cukr podle chuti. Rozmanité lesní jahody vaříme stejným způsobem jako v prvním receptu. Ukázalo se, že je velmi chutné. Můžete experimentovat. Přidejte maliny, ostružiny, borůvky, pomeranče, posouvejte jej pomocí mlýnku na maso (můžete s kůrou), dostanete velmi neobvyklou chuť.

Tipy na vaření:

 • sbírat jahody co nejdále od dálnic;
 • je lepší nenechat ležet čerstvé bobule, musí být okamžitě zpracovány;
 • Chcete-li udělat džem, musíte použít smaltované nádobí;
 • množství cukru je nejlépe určeno chutí jahod: pokud je bobule kyselá, neměli byste náhradní cukr, a naopak, pokud je jahoda dostatečně sladká, nadbytek cukru způsobí, že se džem uzavře;
 • čím méně jsou jahody tepelně zpracovány, tím více aroma si džem uchová;
 • je vhodnější rozložit džem do malých sklenic, ne více než 0,5 litru, jemnost v kudrnatých nádobách bude vypadat nádherně;
 • otevřený jahodový džem nelze skladovat dlouho;
 • po uzavření plechovek konzervací víčky je musíte na jeden den přikrýt teplou přikrývkou;
 • je lepší skladovat obrobky na chladném tmavém místě (suterén, spíž).

Podívejte se na podobné recepty

» » Lesní jahodový džem pět minut