Baby pyré marmeláda: domácí

Na dětské pyré se vztahují zvláštní požadavky. Obsahuje pouze přírodní ovoce, džusy a žádný cukr, škrob, tuky, barviva, stabilizátory atd. Na jedné straně je to dobré, ale na druhé straně děti odmítají jíst některé druhy ovocných pyré. Je to hlavně kvůli nedostatku cukru. Nechceme se hádat o nebezpečích cukru, ale glukóza, která je součástí jeho složení, je nezbytná pro tělo dítěte, a proto by měl být v rozumných mezích v dětské stravě přítomen cukr..

Složení: dětské pyré, citronová kyselina, pektin, cukr
Čas do záložky: Celý rok


Dětská marmeláda z pyré v kombinaci s cukrem a pektinem mění z jedné pochoutky v druhou, kterou může dítě jíst sám, aniž by rozmazávalo své vlastní a matčino oblečení tekutým pyré. Baby pyré má mnoho výhod, ale po otevření sklenice ji musíte jíst do 24 hodin, jinak se začne zhoršovat. Nevyhazujte tak cenný a drahý produkt?

Vybíráme bramborovou kaši, pečlivě si přečteme složení. Potřebujeme pouze přírodní ovocné pyré, všechno ostatní přidáme sami, podle potřeby.

dětská pyré marmeláda

Pro 250 g dětského ovocného pyré potřebujete:

  • 150 g cukru;
  • 7 g pektinu;
  • 2 g kyseliny citronové;
  • 100 g vody.

Vložte bramborovou kaši do malého hrnce a přidejte vodu. Umístěte pánev na nejnižší teplotu.

Smíchejte cukr s pektinem. Děje se tak, aby se pektin nerozhlukoval a dobře se rozvedl..

dětská pyré marmeláda

Když se na povrchu pyré začnou objevovat malé bubliny, přidejte cukr a pektin do kastrolu a pyré vařte za stálého míchání po dobu 5 minut.

dětská pyré marmeláda

Přidá se kyselina citronová a znovu se promíchá. Bez kyseliny citronové se nemůžete obejít, protože to je ona, kdo spouští pektinovou reakci, a bez ní marmeláda špatně ztvrdne..

Proveďte malou zkoušku připravenosti marmelády:

Před vařením vložte do mrazničky pravidelnou kovovou lžičku. Když si myslíte, že je marmeláda připravena, vyjměte lžíci z mrazničky a přidejte do ní jednu kapku bramborové kaše.

dětská pyré marmeláda

Po několika sekundách by kapka měla ztuhnout na marmeládu. Pokud se tak nestalo, pak vaše směs ještě není připravena. Vařte to dalších 5 minut a opakujte test..

Pro nalévání marmelády není nutné mít speciální formy. Můžete použít železný rám a silikonovou rohož, která musí být před nalitím ochlazena v mrazáku a namazána rostlinným olejem, nebo pokryta přilnavou fólií..

dětská pyré marmeláda

Když marmeláda ztvrdne, nakrájejte ji na bonbóny a každý kus nakrájejte na cukr, aby se nedostala do rozpaků..

dětská pyré marmeláda

dětská pyré marmeláda

dětská pyré marmeláda

dětská pyré marmeláda

Podívejte se na video, jak az jaké ovocné marmelády se připravuje produkce:


Podívejte se na podobné recepty

» » Baby pyré marmeláda: domácí