Domácí kandované ovoce ze slupek melounu - recept.

Kandované melounové slupky

Máte rádi hody na melounu? Nespěchejte zahodit krusty. Koneckonců z nich můžete udělat chutné domácí kandované ovoce, pokud si vezmete na vědomí náš jednoduchý recept. Právě teď trochu otevřu tajnou kulinářskou oponu a naučíte se, jak vyrobit kandované ovoce z melounů z loupaných melounů bez dalších nákladů a potíží..

Složení: vodní melouny, vanillin, citronová kyselina, cukr


Chcete-li vařit kandované ovoce doma, musíte mít:

- melounové slupky - 1 kg;

- cukr - 1,5 kg;

- voda - 4 skleničky.

Jak vyrobit kandované ovoce z melounových kůží.

Vodní meloun

Melounové slupky, které zůstanou po jídle, musí být pečlivě oloupány z dužiny, aniž by ovlivnily bílo-zelenou kůži, a poté nakrájeny na kostky.

Nyní položte na oheň hrnec vody, vložte kůrky a uvařte, dokud nezměkne.

Jakmile jsou měkké, vyjměte je štěrbinovou lžičkou a vložte je do horkého sirupu. Nechte je živit se cukrem po dobu 10-12 hodin. Bude to ideální, pokud budete mít možnost opustit kůru melounu přes noc a ráno ji vařit přímo v sirupu asi deset minut. Pak je nechte znovu stát.

Takové operace musí být prováděny, dokud není bílá buničina průhledná..

Když jsou kandované ovoce hotové, přidejte do sirupu špetku vanilinu a lžičku kyseliny citronové a nechte dalších 5-10 hodin stát.

Potom vhoďte cedník - nechte přebytečný sirup vytéct.

Poté je posypeme cukrem, promícháme a setřeme přebytečný cukr, aby se netvořily hrudky.

Nechte je přirozeně zaschnout na slunci, můžete použít elektrický sušič nebo, pokud si přejete, můžete sušené kandované ovoce v teplé troubě.

Kandované ovoce skladujte na suchém místě. Pamatujte, že vlhkost je hlavním nepřítelem tohoto chutného sladkého přípravku. Když vaříte doma kandované ovoce z melounů, bude zajímavé vědět, jak moc se vám recept líbil.


Podívejte se na podobné recepty

» » Domácí kandované ovoce ze slupek melounu - recept.