Lehce osolené okurky v balení

Okurky a rajčata v přířezech jsou klasikou vaření. Koneckonců, určitě také souhlasíte s tím, že v zimě každý nakládal ty na stole, snakládaná rajčata nebo okurky.
Dnes uvařím okurky v sáčku lehce osoleného česnekem a můj recept s fotografií vám s tím pomůže krok za krokem. Nejprve však musíme připravit všechny potřebné ingredience..


lehce osolené okurky, přísady

Složení:
- čerstvé okurky - 1 kg,
- česnek - 1 hlava,
- listy černého rybízu,
- křenové listy,
- sůl - 1 lžíce. lžíce,

- granulovaný cukr - 1 hodina lžíce,
- kopr a petržel.moje okurky
Byly připraveny potřebné ingredience a je čas zahájit proces přípravy samotného obrobku. Nejprve třídíme čerstvé okurky. Vybíráme mladé ovoce s hustou dužinou. Namočte je do studené vody. Důkladně opláchněte a odřízněte konce. Nechte vodu odtéct. Bude to nějakou dobu trvat.


umyjte zeleň
Bereme zelené a namočíme je do vody asi 15-20 minut. Potom ji opláchneme pod tekoucí studenou vodou. Sejměte vodu a ostrým nožem ji nasekejte na malé kousky.


nasekejte kořen křenu
Kořen křenu musí být také namočen ve studené vodě. Poté odloupněte horní pokožku. To lze provést pomocí běžného nože nebo speciální zeleninové škrabky. Česnek také oloupeme a opláchneme. Ostrým nožem nakrájejte křen a stroužky česneku na malé kousky.


připravte solanku ze suchých přísad
V oddělené misce důkladně promíchejte sůl a granulovaný cukr. Vložte zelené listy s připravenými okurkami do hustého plastového sáčku. Přidejte nasekaný česnek a křen. Nalijte vše důkladně směsí soli a cukru. Tašku pevně svážeme. Předběžné uvolněním co nejvíce vzduchu. Pytel dobře protřepejte, aby se veškerá zelenina smíchala s bylinkami, solí a cukrem. Sáček okurek ukládáme na chladné místo, ne však do chladničky. Po 4-5 dnech můžete okurky ochutnat. A pro dlouhodobé skladování doporučujeme použít recept nakládané okurky v bulharštině.


okurky v sáčku
Obrobek je připraven! Dobrou chuť!

Podívejte se na podobné recepty

» » Lehce osolené okurky v balení