Vaření rajčata sušená na slunci

Rajčatové zimní přípravky Je skutečnou ozdobou zimního stolu a potěšením pro labužníky. Jsou velmi různorodé, ale dnes vám o nich chceme říct sušená rajčata.

Vaření rajčata sušená na slunci

Rajčata připravená tímto způsobem mohou být kombinována s mnoha pokrmy a dokonce použita při jejich přípravě. Můžete si například připravit vynikající pizzu s takovými rajčaty, a pokud jsou hosté již na prahu, nebo pokud vaše plány nezahrnují hádání o těsto, objednání pizzy online bude skutečnou spásou. Můžete si vybrat z 50 druhů pizzy vyrobených podle italských receptů - mezi nimi je určitě vaše oblíbená.
Ale zpět na recept na rajčata sušená na slunci. K jejich přípravě budete potřebovat 1-1,5 kg malých šťavnatých, masitých rajčat, nakrájejte je na čtvrtiny nebo poloviny, vyjměte semena a nakrájejte stonky.

Vyrovnejte drátěný stojan nebo plech na pečení s pergamenovým papírem a pevně rozprostřete rajčata. Ovoce osolte hrubou solí a pepřem podle chuti. Kapku rostlinného oleje (nejlépe olivového oleje) nakapejte do každého rajčete.
Zahřejte troubu na 100 ° C a vložte do ní plech s rajčaty. Udržujte dveře pootevřené, aby se vlhkost vypařila. Rajčata by měla být sušena po dobu 5-8 hodin (někdy bude nutné snížit teplotu a zapnout konvekci). Uvědomte si, že z rajčat nemusíte úplně odpařovat veškerou vlhkost..
Cool připraven Sušená rajčata, Nalijte trochu oleje do čisté nádoby, vložte větvičku rozmarýnu a stroužky česneku nakrájené na plátky. Naplňte sklenici 1/3 plnou rajčaty, poté znovu přidejte olej, koření a rajčata. Nádobku naplněnou na vrchol uzavřete čistým víkem a uložte do chladničky.
Podívejte se na podobné recepty

» » Vaření rajčata sušená na slunci