Rychlá a chutná lehce osolená rajčata v sáčku

Lehce osolená rajčata v sáčku jsou nejjednodušším a nejrychlejším způsobem moření, červené i zelené. Tímto způsobem lze solit naprosto jakoukoli zeleninu. Výsledkem je, že rajčata v balení jsou silná (hustá) konzistence, středně sladká, středně slaná a středně kořenitá. Stručně řečeno, nakládaná rajčata s česnekem v sáčku jsou skvělým občerstvením pro všechny příležitosti..

Doma je moření rajčat v sáčku velmi snadné. Právě teď vám krok za krokem představíme rychlý a snadný recept.

Chcete-li rajčata s česnekem v sáčku nejen chutná a šťavnatá, ale také esteticky příjemná, doporučujeme vybrat zeleninu zhruba stejné velikosti. Plody musí být navíc silné, bez poškození..

lehce solená rajčata v sáčku

Budete potřebovat:

  • červená rajčata (to je nejlepší používat masité odrůdy, můžete "Cherry") - 2 kg.;
  • čerstvý kopr na deštníky a větvičky - 1 deštník a 1 parta;
  • sůl - 2 nebo 2,5 dezertních lžic;
  • granulovaný cukr - 2 lžičky;
  • česnek - 10 stroužků (čím méně česneku, tím méně kořeněná hotová jídla).

Lehce solená rajčata můžete vařit ve sklenici, viz jednoduchý recept.

Jak nakládat rajčata v sáčku, podrobný popis procesu vaření

Rajčata vybraná pro mé moření, pokud se jedná o odrůdu "švestka" apod., Odřízla špičku hubice. Používáte-li kulatá rajčata nebo cherry rajčata, udělejte si malou špičku zeleniny nožem.

Připravenou zeleninu uložíme do běžného plastového sáčku.

Na poznámku! Dnes, zejména pro moření zeleniny v pytlích a řadu dalších, se speciální tašky s navrchem na zámek prodávají v železářství. Doporučujeme je používat.

Do rajčat přidejte jemně nasekaný česnek, jemně nasekanou partii kopru a jeden deštník s koprem (lze nakrájet na kousky).

Semena kopru na květenství dodávají rajčatům vonnou vůni, a proto doporučujeme do sáčku určitě přidat alespoň jeden deštník kopru.

Do složek v balení přidejte cukr, sůl a obal uzavřete.

Jídlo několikrát dobře protřepejte a nechte jej na stole nebo kdekoli jinde při pokojové teplotě po dobu 3-4 hodin. Během této doby pravidelně, například každou půl hodinu nebo hodinu, jídlo protřepávejte.

Pokud si na moření vyzvednete běžný tenký plastový sáček, je nejlepší vzít dvě najednou a jednu vložit do druhé. Pro jednu stačí dost těsné tašky se sponou.

Po 4 hodinách lze jídlo uchovávat v lednici. V tomto případě lze zeleninu spotřebovat do dvou dnů, budou zcela uvařeny a marinovány. Pokud se rajčata nechají marinovat po dobu jednoho dne při pokojové teplotě, lze je ochutnat okamžitě po 24 hodinách. Nakládaná rajčata je třeba skladovat v sáčku v lednici. Skladovatelnost, v závislosti na odrůdě a zralosti rajčat, od 10 do 15 dnů.

Poznámka. Pokud marinujete zelená rajčata, pak by se měla marinovací doba při pokojové teplotě a v lednici alespoň zdvojnásobit. Připravenost produktu lze ověřit ochutnávkou rajčat..


Podívejte se na podobné recepty

» » Rychlá a chutná lehce osolená rajčata v sáčku