Klasický vinaigrette s hráškem. Krok za krokem recepty s fotografiemi

Na slavnostní stůl nebo na rodinnou večeři, jako předkrm na alkoholické nápoje nebo jako možnost na vegetariánský oběd - to vše je o vašem oblíbeném občerstvení. “Klasický vinaigrette s hráškem". Jakmile to nevaří! A určitě je zajímavé vědět, jaké ingredience v něm mohou být obsaženy, kromě původních podle receptury, aby se chuť nezkazila, ale aby se zdůraznila a zvýraznila. Vše samozřejmě vychází ze základního složení. Ale proč to nediverzifikovat! .. Proto je vinaigreta dobrá, protože snadno přijímá nové komponenty a neztrácí své vlastní uznání.

Klasický vinaigrette s hráškem

Klasická vinaigrette


Když Kuřecí salát po mnoha zimních prázdninách se cítím unavený a znechucený, chci přejít na lehčí jídlo. A to nejen z důvodu vykládky těla, ale také jednoduše pro různé druhy výživy. Přijde na záchranu “Vinaigrette - klasický recept s hráškem". Dostupnost kořenové zeleniny a dalších ingrediencí pro svačinu je však ideální v každém ročním období.

Požadováno pro vaření:

- 2 brambory,

- 2 řepa a střední mrkev,

- 6 lžíce hrášek,

- 3 nakládané / nakládané okurky,

- 3 lžíce rostlinný olej,

- stolní sůl,

- greeny (pro letní verzi).

Vařená zelenina je nutná v salátu. Před jejich vařením se kořeny vymyjí ze země a písku, kůra se důkladně vyčistí kartáčem. Před vařením nemusíte loupat a ořezávat ocasy! Brambory s mrkví lze vařit v jedné hrnci - řepě - samostatně. Jsou namočeny ve studené slané vodě (musí zcela zakrýt zeleninu) a vařit na mírném ohni až do něhy.

- Dosažení „v uniformách“ zabere brambor asi půl hodiny.

- Řepa se vaří po dobu nejméně 1,5 hodiny, přidá se voda, jak se vaří.

- Mrkev je dost na 1 hodinu.

Klasický vinaigrette s hráškem

Podle technologie “Klasická vinaigrette s hráškem krok za krokem»Je důležité nepřepracovávat zeleninu! Rozpadající se kostky krájení samozřejmě nezkazí chuť, ale obecně promění misku v druh kaše. Proto se je snaží včas ze sporáku odstranit. Jak zjistit, zda je kořenová zelenina připravena? Lze jej píchnout vidličkou a zvednout nad vodu. Zelenina by se měla snadno vrátit zpět. Nebo prorazí okrajem nože: pokud vstoupí snadno, je připraven.

Tajemství ideální vařené kořenové zeleniny: po vaření se vroucí voda vypustí a zelenina se nalije dvakrát studenou vodou. Čekají, až se voda ohřeje, vylije ji a znovu nasbírá studenou vodu. Poklesy teploty ochlazují ingredience salátu, zvýrazňují jejich chuť, zachovávají strukturu buničiny, podporují rychlé loupání.

Klasický vinaigrette s hráškem

U vinaigrette smíchejte chlazenou vařenou zeleninu nakrájenou na malé úhledné kostky. V žádném spěchu neprodleně neposílají řepu brambor s mrkví.

Nalije se do samostatné mísy, nalije se rostlinným olejem a smíchá se. To pomáhá udržovat zářivé vínové barvy a snižuje zbarvení dalších složek v receptu. Nakládané nebo nakládané okurky. Někteří se speciálně připravují na vinaigrette lehce osolené okurky na chleba nebo rychlé solení. Můžete uříznout kůži z okurek, což předkrm zvýší. Před přidáním jsou také vytlačeny - přebytečná vlhkost je zcela zbytečná a zničí se klasický vinaigrette s hráškem a okurkou!

Klasický vinaigrette s hráškem

Kombinujte připravenou zeleninu a konzervovaný hrášek. Salátovým dresinkem bude rafinovaný libový olej. Správně připravený a míchaný salát vypadá velmi chutný, jako v „Klasický recept na vinaigrette s hráškem »foto, a zachovává si svoji barvu. Pokud je to nutné, osolte a pepřte.

Klasický vinaigrette s hráškem

Klasický vinaigrette s hráškem. S kysaným zelím


Další jídlo «Klasická vinaigrette se zelím a hráškem»Zahrnuje stejné množství uvedených složek. Přidány jsou pouze dvě hrsti zelí. Kyselá jídla (okurky a zelí) se nemusí používat společně. Jeden rychle nakládané zelí bude stačit a dobře okyselí chuť salátu. Navíc přidejte 1-2 lžičky. jablko otsta a jemně nasekané zelené jablko. Nové ingredience umožňují recept hrát novým způsobem.

Příprava kořenových plodin se řídí algoritmem prvního receptu. Vařte brambory, mrkev a řepu a nakrájejte na kostičky. Řepa se míchá s rostlinným olejem. Kysané zelí je přeříznuto, zvláště pokud je nařezané. Složky jsou kombinovány (zatím bez řepy), ochuceny olejem a smíchány. Řepa se přidává jako poslední..

Klasický vinaigrette s hráškem

Co jiného lze přidat?

Aby nedošlo ke ztrátě chuti salátu “Vinaigrette - klasický recept s hráškem krok za krokem», Chcete-li si zachovat svoji zvláštnost, zkuste dodržovat recepturu a původní složení ingrediencí. Měli byste získat sladkou a kyselou zeleninovou kombinaci.

Milovníci kulinářských novinek se však stále mění a upravují recepturu:

- přidejte nakrájenou pažitku nebo jemně nakrájenou cibuli-

- voňavá petržel nebo kopr nebude zbytečná-

- vyjde zajímavá kombinace zeleniny a hub (nakládané okurky nahraďte nakládanými houbami)-

- konzervovaná kukuřice nebo fazole recept nezkazí.

Docela originální možné možnosti nabízí klasický vinaigrette recept s hráškem a zelím se zahrnutím švestek, lehce soleného sledě nebo papriky. Dušený květák s cibulí salát nezkazí. Neočekávaná rozhodnutí, co? Ale stojí za to vyzkoušet. U dietního salátu jsou z receptu vyloučeny výdatné brambory..

Klasický vinaigrette s hráškem

Co se týče obvazu, je to často také vinaigretikum boršč na zimu ve sklenicích se zelím, nalijeme rostlinným olejem (pokud je to žádoucí, voňavé nerafinované). Ale některé speciálně připravují zajímavé omáčky. Například hořčice, která zahrnuje víno ocet, rostlinný olej, hořčice, sůl a pepř. A "Vinaigrette "klasický recept s hráškem a solený okurky jsou ochucené česnekovou omáčkou, pestem, octem balsamico. Vynikající možnost nabídl časopis „Krestyanka“: 50 ml oleje a otstu (citronová šťáva) plus 2 lžičky. hořčice a 2. lžička. sůl.


Podívejte se na podobné recepty

» » Klasický vinaigrette s hráškem. Krok za krokem recepty s fotografiemi