Pampeliška a citronový koktejlový sirup

Jeden z hrdinů Raye Bradburyho vyrobil víno z pampelišek a tento nápoj symbolizoval „léto ulovené a zapuštěné do láhve“. Napodobováním klasiky se můžete pokusit zachovat zvláštní chuť prvních letních dnů. Piercing žluté pampelišky jsou přeplněné na každé volné louce. Květy vytvoří vynikající sirup, který se používá k výrobě alkoholických koktejlů. Třetinu sklenice můžete naplnit drceným ledem a poté nalít vodku a pampeliškový sirup (připravený podle tohoto receptu) v poměru 1: 1. Tento lehký nápoj s jemnou květinovou chutí najde své znalce. Základ sirupu, pampeliška, je pro tělo velmi prospěšný. Poměr citronové šťávy a cukru se počítá pro přítomnost lehké kyselosti v hotovém nápoji.


Ingredience
Složení:
- pampelišky - 70 kusů-
- cukr - 5 polévkových lžic-
- citron - 1/2 kusu-
- máta - 10 listů-
- voda - 350–400 mililitrů.Vložení pampelišek do kastrolku
Pampelišky květiny se umístí do mísy studené vody na 10 minut. Pokud se miniaturní hmyz skrývá mezi hustými okvětními lístky, voda jim umožní opustit pupeny.

Připravené květiny se rozebírají: zelené šálky se odtrhnou a zahodí, okvětní lístky se umístí do kastrolu.
Přidejte lístky máty, dají sirupu svěžest.


Přidejte citron a cukr
Nakrájejte polovinu velkého citronu na kruhy a pošlete jej do hrnce na květiny. Vylijte veškerý cukr.


Přidat vodu
Nalijte vodu do pánve.


Napněte sirup
Sirup se vaří 10 minut a poté se filtruje. Můžete si vzít jemné síto nebo dvě vrstvy gázy. Někdy musíte filtrovat dvakrát, sirup by měl být zcela čistý..


Nalijte do plechovek
Napjatý sirup se vrací na pánev a vaří se dalších 5 minut.
Sirup se potom nalije do sterilizované nádoby se šroubovacím uzávěrem.


Slouží ke stolu
Sirup uchovávejte v chladničce a podle potřeby je konzumujte. Sirup lze použít nejen v koktejlech, ale je také užitečný při impregnaci koláče. Tři polévkové lžíce sirupu se smíchají s jednou lžičkou brandy, získá se originální impregnace pro sušenky. Želatinu můžete rozpustit v zahřátém květinovém sirupu a poté nalít hmotu do kulatého oddělitelného tvaru přes koláč pečiva. Zmrazená želé bude jasně žlutá a velmi chutná..

Ukazuje se, že neméně rafinovaný a aromatický heřmánkový džem.
Podívejte se na podobné recepty

» » Pampeliška a citronový koktejlový sirup