Apple kompot se skořicí na zimu: krok za krokem recept s fotografií

Vzpomínáte si, protože když neexistovaly žádné šťávy v tetra paketech, naše matky a babičky se úspěšně připravily kompoty ve sklenicích na zimu?! A všichni byli šťastní, protože to bylo chutné a co je nejdůležitější, zdravé, žádné škodlivé přísady, pouze cukr, bobule nebo ovoce a to je vše..

A proč si nepamatujeme tyto nádherné časy a neposkytujeme celé naší rodině chutné a zdravé nápoje po celou zimu? Ale je to docela jednoduché, existuje mnoho receptů na kompoty na zimu, ale jeden z nejchutnějších byl a zůstává jablko kompot.

A aby byla chuť ještě intenzivnější, přidáváme skořici, protože jablka a skořice je to skvělá příchuť tandemu. Recept používá tyčinky skořice, ale můžete je snadno nahradit mletou skořicí, pouze v tomto případě může kompot získat světle světle hnědou barvu. A podle vašich představ můžete do kompotu přidat další aroma, například hřebíček, kardamom atd..

Apple kompot se skořicí

Uvedený recept je určen pro jednu dvoulitrovou plechovku.

Ingredience pro jablečný kompot na zimu:

  • Jablka (v tomto případě malá jablka z vaší zahrady) - 200 - 300 gramů,
  • Tyčinky skořice -? - 1 hůl,
  • Cukr - 500 gramů,
  • Voda - 1,8 litru.

Apple kompot se skořicí na zimu: recept

Jablka uspořádejte do čistých sterilizovaných nádob. Pokud máte velká jablka, můžete je nakrájet na velké plátky, mám malá jablka, dávám je do sklenic jako celek.

Dalším důležitým faktem je, že jablka důkladně opláchněte, odstraňte červivé plody a uřízněte květenství, ale stonek může zůstat ponechán, ale ovoce opět důkladně opláchněte.!

Počet jablek je přibližný, pokud máte rádi jablka v kompotu, zvyšte jejich rychlost, připravujeme kompot k pití, toto množství ovoce stačí k nasycení nápoje chutí.

Apple kompot se skořicí

Poté do každé nádoby vložte skořici. Protože Narazil jsem na poměrně velké hole, rozdělil jsem je na dvě části. To lze snadno provést pomocí tenkého ostrého nože, stačí zasunout špičku nože do hůlky a mírně ji otočit, hůl spadne do vašich rukou do dvou částí..

Apple kompot se skořicí

Vařte sirup, to je také snadné. Smíchejte vodu s cukrem nebo spíše rozpusťte granulovaný cukr ve vodě. A přiveďte vše k varu. Nalijte vroucí sirup do sklenic až po krk. Nádoby svinujte čistými víčky a pevně je zabalte, ponechte v místnosti, dokud úplně nevychladnou. Dobře, a pak pošlete sklenice do chladné místnosti, dokud nejsou otevřeny..

Apple kompot se skořicí

Úspěšné mezery!

Apple kompot se skořicí
Apple kompot se skořicí
Podívejte se na podobné recepty

» » Apple kompot se skořicí na zimu: krok za krokem recept s fotografií