Švestkový kompot se skořicí

Konzervy, džemy, kompoty a jiné druhy sladkých přípravků jsou v naší stravě velmi důležité. Jsou zdravější než ty sladkosti, které se nám dnes nabízejí v obchodech (sladkosti, sladké pasty, různé ochucené omáčky apod.). Proto se každý z nás samozřejmě snaží připravit co nejvíce těchto čerstvých ovocných přípravků..

V této mistrovské třídě vám chci říct, jak připravit švestkový kompot se skořicí. Tento skvělý přípravek je vhodný jako lahodný nápoj, který v zimě oživuje aromatickými vitamíny a vůní. Vaše děti se tento nápoj budou obzvláště líbit..
Jak tedy vyrobím kompot ze švestky a skořice. Doporučuji také věnovat pozornost receptu na vaření neméně chutné a zdravé kompot z ovoce a bobulovin na zimu.


přísady pro přípravu

Složení:
- švestky - 1 kg,
- granulovaný cukr - 550 gramů,
- voda - 650 gramů.
- skořice - malý kousek.moje švestka
Všechny ingredience byly připraveny, nyní začneme s přípravou přípravy na zimu. Za tímto účelem třídíme švestky podle jejich zralosti a velikosti. Vybíráme ovoce s poměrně hustou dužinou. Pak opláchneme švestky ve studené vodě. Posíláme je na jemné síto nebo jen na cedník. Nechte vodu odtéct. Bude to chvíli trvat.


blanch švestky
Vložte švestky do vroucí vody. Blanchujte po dobu 3-5 minut a okamžitě je ochlaďte ve studené vodě.


dát do sklenic
Nyní připravme plechovky na polotovary. Vložte upravené švestky do připravených, suchých a čistých nádob. Do každé nádoby vložte malý kousek skořice.


připravuje sirup
Sirup na vaření. Rozpustit granulovaný cukr v kastrolku s horkou vodou (na základě 1 kg ovoce bereme 650 gramů vody, 550 gramů granulovaného cukru). Sirup vařte asi 10 minut a nalijte ho do horkých nádob.


sterilizovat plechovky
Nyní přikryjeme sklenice víky. Dali jsme je do hrnce horké vody pro sterilizaci. Sterilizujeme 0,5 litrové sklenice po dobu asi 15 minut. Po zpracování plechovky utěsníme, otočíme je vzhůru nohama a ochladíme. Nejprve nezapomeňte zabalit polotovary teplou přikrývkou nebo jen silným hadříkem..


švestkový kompot
Polotovary jsou připraveny. Dobrou chuť!

Podívejte se na podobné recepty

» » Švestkový kompot se skořicí