Lahodný červený rybíz želé

Červený rybíz želé

Letos se křoví červeného rybízu potěšilo velkou sklizní. Bylo plánováno, že z oblíbených bobulí se na zimu připraví mnoho různých příprav. Jedním z nejoblíbenějších rybízových lahůdek je nepochybně jam - želé.

Složení: Červená žebra, cukr
Čas do záložky: Léto


Domácí želé z červeného rybízu je neuvěřitelná kombinace sladké a kyselé chuti s jasným nádechem bobulové vůně a hustou želé strukturou, kterou všichni v naší rodině milují. Máte-li také sladký zub, pak použijte můj jednoduchý a postupný recept s fotografií a připravte takový lahodný, zdravý a krásný červený rybíz prázdný na zimu.

Potřebujeme:

  • červený rybíz 0,5 kg;
  • cukr 0,5 kg (podle chuti);
  • voda 50 ml.

Jak udělat želé z červeného rybízu

Sbírejte bobule červeného rybízu vlastníma rukama nebo kupujte. Bobule musí být zralé, jasně červené, bez vad. Červený rybíz se dobře neoddělí od větviček, ale to nebude problém. Bobule na větvičce jsou vhodné pro tento recept..

Červený rybíz želé

Opláchněte rybíz, odstraňte listy, pokud existují. Nalijte bobule červeného rybízu do vhodné nádoby, přidejte vodu, odešlete do ohně.

Za stálého míchání zahřejte na velmi nízkou teplotu. Bobule by měly být měkké a kůže by měla prasknout..

Rozetřete bobule sítem. U džemu bude šťáva s dužinou a kůže a kosti budou vynikajícím základem pro kompot. Dort lze rozdělit na části a vložit do sáčků do mrazničky.

Červený rybíz želé

Do šťávy nalijte cukr a míchejte. Pošlete do ohně. Vařte na mírném ohni po dobu 7 minut.

Červený rybíz želé

Do připravených sklenic nalijte džem - červený rybíz. Když zchladne, začne okamžitě zahušťovat a želatinovat..

Červený rybíz želé

Nádobky sejměte speciálním klíčem. Otočte se. Přikryjte teplým ručníkem. Po ochlazení rychle odstraňte želé z červeného rybízu pro uložení na tmavém a chladném místě.

Červený rybíz želé

Podmanivá vůně, jasná barva, želé struktura, magická chuť - rodina a hosté budou nadšení. Lahodný tlustý červený rybíz - tato pochoutka si určitě zaslouží stát se oblíbeným a častým hostem na každém stole. Užitečnost tohoto polotovaru je mimo měřítko, proto je třeba připravit více takové želé na zimní období.


Podívejte se na podobné recepty

» » Lahodný červený rybíz želé