Krok za krokem recept na výrobu želé bílého rybízu s fotografií na zimu doma

bílý rybíz želé

Popis

Želé z bílého rybízu na zimu se ukáže vůně, jemná a velmi užitečná. K jeho vytvoření nebudeme používat želatinu ani jiné konzervanty. Faktem je, že bobule obsahují velké množství pektinu - přírodní želatiny. Tento pektin bude stačit k zahuštění želé. Je třeba také poznamenat, že při dlouhodobém vystavení vysokým teplotám se pektin rozkládá a ztrácí své vazebné vlastnosti.. Chcete-li želé tak, jak chcete, postupujte přesně podle pokynů z jednoduchého podrobného receptu na fotografie..

Tato rybízová želé se připravuje s přídavkem tajných přísad. Pro zlepšení jeho chuti vaříme základnu spolu s horkou chilli a česnekem. Tyto dvě složky příznivě zdůrazní chuť bílého rybízu, zdůrazní jej a dodají trochu pikantnosti.. Další hlavní složkou této zimní sklizně je máta.. S čerstvými lístky máty vaříme základnu, ale také ji přidáme v konečné fázi přímo do želé. Po uzavření by chutná pochoutka měla být uložena pouze na chladném místě, aby neztratila své základní vlastnosti. Začněme vařit doma bílý rybíz želé s mátou na zimu.

Ingredience

 • Bílý rybíz 6-8 kg
 • Máta 200 g
 • Sušené chilli papričky, 1-2 ks.
 • Stroužky česneku 2-3
 • Bobkový list 2-3 ks.
 • Granulovaný cukr podle chuti

Kroky

 1. Prvním krokem je zásoba na bílém rybízu. Můžete si vzít tolik, kolik byste chtěli dostat jako výsledek. Je třeba poznamenat, že k přípravě tohoto jídla potřebujeme pouze šťávu, což znamená, že objem hlavní složky se výrazně sníží. Rozložíme všechny rybíz v cedníku a důkladně je opláchneme pod tekoucí studenou vodou, odstraníme větvičky a listy.

  umyjte rybíz

 2. Vyzvednout čerstvé a mladé máty. Je v pořádku, pokud jsou listy stonky. Byliny důkladně opláchněte studenou vodou a poté je osušte čistou utěrkou.

  sbírání máty

 3. Dělte čisté a suché lístky máty společně se stonky, a to jakýmkoli způsobem, který je pro vás vhodný. Zasíláme malou část drcené mincovny do chladničky k uskladnění.

  nasekejte zelení

 4. Připravené rybízy nalijte do hluboké smaltované pánve, pošlete všechny nasekané máty, pár stroužků česneku, bobkové listy a sušené feferonky. Naplňujeme všechny ingredience vodou tak, že je pokryje doslova 2/3 celkového objemu. Zapněte malý oheň a začněte vařit rybíz. Vařte, dokud bobule a česnek nejsou jemné.. Jemně vylovte chilli z pánve, stejně jako hřebíček česneku a bobkové listy. Dále musíme použít speciální želé tašku, jako na fotografii. Nalijte do ní obsah hrnce a nechte extrahovat šťávu dalších 12 hodin. Pod dno vložte hlubokou smaltovanou misku.

  nechme šťávu

 5. Po uplynutí zadaného času se změří výsledná šťáva. Cukr musí být přidán do čisté šťávy v poměru 1: 1. Nalijte šťávu do čisté pánve, přidejte požadované množství cukru a odešlete ji do sporáku. Kapalina se uvede do varu a cukrové krystaly se zcela rozpustí. Poté vařte želé, dokud teplota nedosáhne 100 stupňů. Zbývající nakrájenou mátu umístěte při pokojové teplotě do hrnce a vypněte oheň. Pečlivě promíchejte ingredience, počkejte, až vychladnou, potom nalijte želé do připravených sterilizovaných sklenic, utáhněte je víky. Lahodný bílý rybíz želé na zimu je připraven.

  želé na zimu z rybízu

  Dobrou chuť!


Podívejte se na podobné recepty

» » Krok za krokem recept na výrobu želé bílého rybízu s fotografií na zimu doma