Rybíz želé s pomeranči na zimu. Recept s fotografiemi krok za krokem

Černý rybíz - bobule, která obsahuje velké množství pektinu. Proto můžete vařit z bobule rybízu nejen kompoty nebo džem, ale také silné džemy, konfitury nebo želé bez použití průmyslových zahušťovadel. Dnes uděláme červený rybíz na zimu.

Tento recept na želé černého rybízu se bude mírně lišit od standardních protějšků, protože jej budeme vařit s přidáním pomerančů. Kromě toho můžete tuto želé rychleji vařit z toho důvodu, že nebudete potřebovat bobulovou šťávu na dlouhou dobu, jako v jiných. rybízové ​​želé recepty.

Prostě nasekáme rybíz a pomeranče v pyré a zavřeme je do sterilních sklenic. Vzhledem k nedostatečnému tepelnému ošetření v želé zůstanou všechny vitamíny a živiny nedotčeny. Mělo by se poznamenat, že pyré z bobulového ovoce získá teprve po několika dnech konzistenci podobnou želé a stane se podobnou želé..

Použijte označený rybíz želé s pomeranči nejen pomazánkou na chléb nebo bochník, ale také odvážně přidávejte tvarohové dezerty, koktejly, nápoje, domácí koláče. 

Ingredience pro rybízový želé:

  • 500 g rybízu, 
  • 500 g cukru, 
  • dvě pomeranče.

Rybíz se žvýkačky - recept

rybíz želé s pomeranči na zimu

Černá rybíz třídíme, odstraňujeme větvičky a sušené květiny a poškozujeme bobule. Existuje spousta rybízu sazí, zejména kvůli zaseknutým „nosům“ - sušeným květům.

rybíz želé s pomeranči na zimu

Umyjte rybíz důkladně a nechte vodu vytéct. To je nejlepší udělat ponořením cedníku nebo cedníku do hrnce se spoustou vody. Půda nebo těžší kontaminanty budou stékat dolů a budou se vznášet lehké větvičky a suché květiny. Posypte bobule na ručník, aby se kapičky vody konečně vysušily.

rybíz želé s pomeranči na zimu

Řezáme pomeranč, to znamená, že odřízneme kůru ve tvaru pomeranče, spolu s bílou částí, která obvykle dává hořkost, pokud není odstraněna. Řezy pomerančových řezů mezi membránami shromažďují šťávu uvolněnou během tohoto procesu.. 

rybíz želé s pomeranči na zimu

V kuchyňském robotu rozemelte bobule černého rybízu, pomerančové plátky a kůru pomeranče uvolněné z filmů. Přidejte cukr a promíchejte, dokud se nerozpustí.

rybíz želé s pomeranči na zimu

rybíz želé s pomeranči na zimu

Lití černý rybíz želé s pomeranči do sterilizovaných nádob, přikryjte víčky (netěsnými) a vložte do chladničky. Hmota je po určitou dobu želatina. Můžete také vařit a červený rybíz želé v pekárně

Želé z černého rybízu s pomeranči. Fotografie

rybíz želé s pomeranči na zimu


Podívejte se na podobné recepty

» » Rybíz želé s pomeranči na zimu. Recept s fotografiemi krok za krokem