Cherry kompot - recept

V létě vlna z výskytu čerstvého ovoce a bobulovin postupně přechází jako euforie. Jíst je postupně nudí a hostesky začnou myslet: co z nich lze připravit? Pokud vás zahrada letos potěší bohatou sklizní třešní, pak se určitě musíte připravit na zimu Recept „Lahodný třešňový kompot“. Náš zajímavý recept vám pomůže při přípravě třešňového kompotu.

Cherry kompot - recept

Recept „Cherry compote“ na zimu

Následující recept lze nazvat spěšným receptem, protože při vaření kompot podle něj hlavní část nepřijímá ani přípravu nápoje, ale jeho ochlazení a infuzi. Na třešňový kompot na zimu budete potřebovat následující produkty:

 1. 0,5 kg třešní;
 2. 0,2 - 0,25 kg granulovaného cukru;
 3. 2,5 až 3 litry vody.

Oškubané třešně se pohybují, „uvolňují“ z ocasu a několikrát se umývají. Voda s granulovaným cukrem se přivede do varu - do ní se vlijí třešně a vaří se déle než 5 minut. Chcete-li zvýšit chuť, můžete do hotového kompotu přidat čajovou lžičku citronové šťávy.

Cherry kompot - recept

Recept „Cherry compote“ s mátou nabízí osvěžující nápoj třešní s mátou a citronem, který dokonale uhasí žízeň. Chuť kompotu je mírně kyselá, středně sladká a má příjemnou vůni máty. K jeho přípravě je třeba připravit:

 1. 0,5 kg třešně;
 2. 4 sklenice vody;
 3. 2 větvičky máty;
 4. 1 šálek granulovaného cukru;
 5. strouhaná citronová kůra.

Všechny ingredience připravené pro kompot jsou smíchány v pánvi a vařeny asi čtvrt hodiny, za občasného míchání. Na konci vaření se do kompotu umístí citronová kůra a snítky máty. Doporučuje se před použitím chladit takový kompot. Podle tohoto receptu můžete vařit kompot ze zmrazených třešní..

Pro zimní recept "Cherry Compote"

Nezapomeňte připravit sklenice třešňového kompotu na zimu pro budoucí použití. Navíc není obtížné jej srolovat. Pro kompot budete potřebovat následující přísady:

 1. 0,7 kg třešně;
 2. 1 šálek granulovaného cukru;
 3. vařící voda.

Třešňové bobule se pohybují, umývají a stonky se z nich odstraní. Poté, co jsou třešně suché, vloží se do sklenic a pokryjí se granulovaným cukrem. Mimochodem, poměr třešní a cukru se může lišit podle vaší individuální chuti - záleží na požadované sladkosti nebo koncentraci kompotu.

Cherry kompot - recept

Třešně ve sklenicích se nalijí vroucí vodou, přikryjí se vařenými víky a stočí se. Sklenice se převrátí a přikryjí se ručníkem nebo přikrývkou, dokud nevychladnou. Poté může být kompot odstraněn pro další skladování. Je však třeba si uvědomit, že pokud byl kompot vyroben z třešní se semeny, pak jeho trvanlivost není delší než jeden rok - jinak semena začnou emitovat spíše škodlivou kyselinu kyanovodíkovou. Takže přemýšlejte o: stojí za to loupat třešně jako první nebo ne.

Compote na zimu z těchto nádherných bobulí lze připravit podle jiných receptů, stejně jako kombinovat různé ingredience v nápoji. Ukázalo se to skvěle. “Třešňový a černý rybíz kompot na zimu", Třešňový kompot s vanilkovým cukrem nebo bílým vínem ..."


Podívejte se na podobné recepty

» » Cherry kompot - recept