Třešňový kompot bez cukru a sterilizace

Cherry není jen krásný bobule, ale také velmi chutné, myslím, že se mnou bude mnoho souhlasit. Když třešně dozrají, nelze si to nevšimnout: šťavnaté, jasně červené bobule vábí. Jeho chuť je jednoduše fascinující, takže třešně jsou dobré jak čerstvé, tak konzervované. Při pohledu na sáčky třešňové šťávy zakoupené v obchodě mám okamžitě chuť k jídlu a touhu uhasit žízeň. Ale proč kupovat, pokud si sami můžete vyrobit skvělé nápoje na zimu. Například vždy chodím do vesnice své babičky a tam si vyzvednu několik kbelíků zralých třešní. Některé z nich zmrazím a některé z nich zachovám. Třešně se neuchovávají dlouhou dobu, takže během jednoho nebo dvou dnů musíte mít čas na to, abyste z nich něco uvařili. Třešňové pečivo je samozřejmě dobré, koláče plněné v troubě s třešňovou náplní jsou neuvěřitelně chutné. Dnes však toto téma přeskočíme, zvážíme možnosti konzervování třešní. Takže na zimu připravíme lahodný třešňový kompot bez cukru a bez sterilizace. Vezměme třešně, roztřiďte je tak, aby vybrané vzorky šly do kompotu. Cherry má bohatou chuť s kyselostí, proto kompoty mají stejné vlastnosti. Cherry kompot je vynikající hasič žízně, a to nejen v zimě. Někdy na podzim nebo na jaře je počasí tak horké, že bych vypil dvě sklenice vody nebo džusu v jednom doušku. A proč jít daleko, pokud máte cherry kompot připravený k jídlu ve vaší spíž. Zde se naučíme, jak ji konzervovat, bez cukru a bez sterilizace. Ukázalo se, že je velmi chutné a tak třešeň a sladký třešňový kompot na zimu.


Ingredience
Požadované produkty:

- 200 gramů třešní,
- 1,5 litru vody.Umýt

Odtrhneme všechny větve, ocasy a listy z třešně, které se mohou po sklizni chytit. Omyjeme všechny třešně, použijeme třešně se vsazenými. U kompotu nemusíte semínka odstraňovat, před použitím nalijte nápoj přes síto a do kompotu nedostanete nic zbytečného. Válcování třešní se semeny - šetříte čas 2-3krát, a to je někdy důležité a ovlivňuje konečný výsledek.


Nalijte vroucí vodu
Třetí sklenici naplníme do sklenic čistým ovocem, naplníme vroucí vodou. Nechte v této formě stát po dobu 15 minut.


Vypusťte a vařte
Vypusťte výslednou šťávu, zapálte ji a vařte 5 minut.


Nalijte do sklenice
Třešně znovu naplňte horkou šťávou, ale teď už nemusíte nic vypouštět.


Hotovo
Pohárky se sbalíme a necháme vychladnout pod teplým „kožichem“. Válcování třešňový kompot na zimu bez sterilizace, můžete celé rodině poskytnout zdravý a domácí nápoj po celou zimu.


Dobrou chuť
Dobrou chuť!
Podívejte se na podobné recepty

» » Třešňový kompot bez cukru a sterilizace