Třešňový kompot na zimu bez sterilizace

Těšíme se na zimní dovolenou, včetně Vánoc, připravíme pro hosty drink den předtím, v létě, kdy jsou k dispozici čerstvé a aromatické bobule. Navrhuji vařit třešňový kompot na zimu, recept bez sterilizace může celý proces zjednodušit. Cherry kompot se ukazuje být velmi bohatý na chuť, ani jeden bobule nelze srovnávat s třešněmi nasycenými. A jaký druh chuti - sladkost, jemná kyselá nota - je nesrovnatelný! Takový kompot nemůžete umístit vedle nápojů v obchodech naplněných příchutěmi a látkami zvyšujícími chuť. Proto, aby byli hosté a rodina šťastní, připravujeme domácí třešňový kompot pro budoucí použití. A můžete také vařit třešňový kompot bez sterilizace.


Ingredience pro výrobu třešňového kompotu na zimu
Složení:

- třešně - 300 g,
- cukr - 80 g,
- voda - 600 ml.opláchněte třešně
Třídit celé třešně, pokud jsou ocasy, oříznout je, zlikvidovat shnilé / zlomené / rozmazlené bobule. Umyjte vybrané třešně pod chladnou vodou. Poté osušte. Také byste se měli okamžitě postarat o kontejner - vyčistěte litrovou nádobu sodou a důkladně opláchněte. Po vhodném způsobu sterilizace nádoby a víka.


dát do sklenice
Do sklenice nalijte třešně, nejlépe více než polovinu. Čím více třešní vyléváte, tím koncentrovanější se nápoj ukáže, a to může být následně naředěno vodou.


nalijte vroucí vodu
Uvařte část vody a nalijte do sklenice bobule. Nasaďte víko na krk sklenice a nechte jej 15 minut. Potom nalijte vodu do pánve, pár minut vařte a nalijte ji zpět do sklenice, nechte 15 minut. Díky tomu získáte trojnásobnou náplň, to je ona, která umožňuje kompotu dělat bez další sterilizace.


přidat cukr
Potřetí nalijte dobře zbarvenou vodu do pánve. Přidá se granulovaný cukr, vaří se několik minut, aby se rozpustily krystaly cukru. Během vaření můžete také přidat list máty nebo vanilkového cukru..


nalít sirup
Nalijte nápoj zpět do plechovky a okamžitě se sbalte.


srolovat víka
Vyjměte kompot na odlehlém místě, nezapomeňte jej otočit vzhůru nohama a přikrýt přikrývkou.


Cherry kompot na zimu, recept bez sterilizace
Nechte jeden den vychladnout. A nyní přeneste třešňový kompot do sklepa nebo do bytové skříně, kde si nápoj uložte do zimy.


recept na cherry kompot na zimu
Dobrou chuť!
Také doporučuji vařit cherry švestka a meruňkový kompot na zimu.
Podívejte se na podobné recepty

» » Třešňový kompot na zimu bez sterilizace