Lahodný třešňový kompot na zimu

Jak se díváte na přípravu dalších příprav na zimu? A pokud řeknete, že tento přípravek bude sladký? Tentokrát doporučuji vyrobit, nebo spíše vařit, třešňový kompot se semeny na zimu. Ukázalo se, že je voňavé a chutné..
K vaření potřebujete jen velmi málo ingrediencí. A pokud jste připraveni připravit takový blank, začněme hned teď..


Ingredience pro výrobu třešňového kompotu
K vaření potřebujeme:
- čerstvé třešně - 1 kg,
- granulovaný cukr - 600 gramů,
- voda - 400 gramů.nalijeme třešně vodou
Poté, co jsme připravili vše, co potřebujete, pojďme do práce. Aby se připravil chutný aromatický kompot na zimu, musí být třešně čerstvé a zralé na stromě. Pouze v tomto případě se kompot ukáže s chutí vlastní třešní. Tahání třešní ze stromu, nejlépe stonky, aby šťáva nevytekla z bobulí. Cherry musí být nalita studenou vodou po dobu asi 1 - 2 hodiny.


opláchněte vodou
Potom uvolníme bobule ze stonků a umístíme je do jemného síta nebo cedníku. Nechte vodu odtéct.


dát třešně do sklenic
Nádoby sterilizujeme nebo opařujeme vroucí vodou. Připravené třešně se semínky vložte pevně do čistých suchých nádob. Současně sundejte sklenice pro zhutnění třešní. Nalijte horkou vodu do pánve. Přidá se granulovaný cukr v množství 400 gramů vody, přidá se 600 gramů cukru. Vše důkladně promíchejte, dokud se cukr úplně nerozpustí, a vařte. Vařte cukrový sirup asi pět až sedm minut.


sterilizovat 40 - 45 minut
Poté nalejte naplněné nádoby horkým sirupem. Sklenice zakryjeme víky a umístíme je do hrnce horké vody pro sterilizaci. Doba sterilizace pro litrové plechovky je dvacet minut. Sterilizace třílitrových plechovek trvá asi 40 - 45 minut. Po zpracování jsou plechovky hermeticky uzavřeny a pro pomalé ochlazování pokryty silným hadříkem. Jakmile jsou plechovky v pohodě, umístíme je do chladné, temné a suché místnosti..


Třešňový kompot se semeny na zimu
Dobrou chuť!

Ukázalo se, že je ještě chutnější třešňový kompot s malinami na zimu.
Podívejte se na podobné recepty

» » Lahodný třešňový kompot na zimu