Jak vařit třešňový kompot: užitečné tipy

Před, jak vařit třešňový kompot, každá hospodyňka by se měla seznámit s některými tajemstvími jeho přípravy. Správně připravený kompot vám poskytne spoustu potěšení. To vám umožní saturovat tělo užitečnými látkami..

Jak vařit třešňový kompot: užitečné tipy

Jak vařit třešňový kompot. Několik tajemství. Nejprve musíte koupit nebo sbírat ovoce, které se později použije na výrobu třešňového kompotu. Rozdělte ovoce, zahoďte všechny nevhodné, to znamená ty, které začaly hnít. Pokud jste pro výrobu kompotů vybrali velmi zralé třešně, je lepší je namočit na několik hodin do vody. Tento snadný způsob, jak se zbavit červů..
Po přípravě ovoce musíte rozhodnout o způsobu přípravy třešňový kompot na zimu. Ať už si vyberete jakýkoli recept, musíte nejprve připravit sklenice. Potřebují se pouze umýt a sterilizovat. Kromě toho byste se měli starat o sterilizaci víček. Jaké jsou tedy způsoby výroby třešňového kompotu??

Jak vařit třešňový kompot: užitečné tipy

Jak vařit třešňový kompot. Recept číslo 1. Nalijte třešňové ovoce do předem připravených nádob. Nádoby naplňte pouze 1/3. Poté přelijte vroucí vodou obsah. Přidejte sem cukr. Množství cukru se pohybuje od 100 do 300 g. Závisí to na tom, jak sladké jsou vaše nápoje. Poté, co nalijete bobule, sterilizujte kompostové nádoby v hrnci s horkou vodou. Třílitrová nádoba by měla být ve vodě po dobu dvaceti minut a dvoulitrová nádoba - pouze 15. Poté zavřete sklenice a nechte je vychladnout..
Vaření třešňového kompotu druhým způsobem. Cherry kompot na zimu si můžete vařit předem a jednoduše nalijte do sterilizovaných nádob. V tomto případě musí být nádoba těsně po nalití kompotu utažena víky. Plechovky je třeba chladit celý den a poté je třeba je převést do trvalého úložiště.
Musím z bobulí odstranit semena? Pokud připravujete kompot, pak vyjmutí semen z třešní před vařením to není vůbec nutné. Je pravda, že některé ženy v domácnosti to stále dávají přednost. A to i přesto, že proces odstraňování kostí je docela pracný a nudný. Samozřejmostí je také předběžná výsypka. Třešně můžete bezpečně odstranit z kompotu a jíst je. Kosti můžete odstranit pomocí špendlíku a vyzkoušet si tím kost. Oloupejte třešně ve velké míse. To umožní shromáždit šťávu uvolněnou z třešní a nalít do připraveného kompotu..

Jak vařit třešňový kompot: užitečné tipy

Cherry kompot na zimu můžete vařit pouze z jednoho druhu bobule, nebo můžete do receptu zahrnout další bobule nebo ovoce - švestky, třešně, maliny, moruše atd..
Podívejte se na podobné recepty

» » Jak vařit třešňový kompot: užitečné tipy