Cherry kompot na zimu - jednoduchý recept s postupnými fotografiemi vaření bez sterilizace

třešňový kompot na zimu

Popis

Cherry kompot na zimu - to nemohlo být snazší. Snadná příprava, protože bez sterilizace, s minimálními výdaji produktů v záložce a ve skutečnosti s minimálním časem, což je důležité pro každou hospodyňku. Sweet cherry je sladký bobule, takže recepty s ním nevyžadují hodně cukru. Je také docela pevná, na rozdíl od třešní. Vařené sladké třešňové sladkosti mají atraktivnější vzhled a hustou strukturu..

Sama o sobě je to velmi chutné a zdravé bobule, často se používá při přípravě přípravků na zimu ve formě džemu, džemu, marshmallow, ve vlastní šťávě s malým množstvím vody - s cukrem nebo bez cukru - nebo jako součást kompotů nejrůznějších meruněk, třešní, jahod a další bobule podle ročního období.

Někdo samozřejmě řekne, že kompot lze připravit v zimě ze zmrazených bobulí, ale rozhodně to nebude ta správná chuť. Zralé šťavnaté třešně přece jen nemohou být nahrazeny zmrzlými, a to ani ve velmi dobré kvalitě: po zmrazení ztratí některé ze svých prospěšných vlastností, a pak v kompotu ztrácejí barvu, ztrácí barvu a sladkost.

Bobule zralé třešně v kompotu připraveném na zimu budou pevné a pevné, děti budou po jídle rádi jíst. Sladká třešeň je k dispozici ve většině oblastí střední zóny, je snadné ji zakoupit během aktivního období zrání v červenci na trhu. Léky se doporučuje saturovat vaše tělo užitečnými látkami během období zrání bobule a ovoce, ale nemůžete to přehánět v tomto problému, můžete získat alergickou reakci. Proto připravíme letní vitamíny pro budoucí použití..

Hlavní věc je hodně chtít a náš jednoduchý recept s fotografiemi krok za krokem vám pomůže připravit lahodný nápoj doma na zimu.

Ingredience

 • Cherry 1/2 kg na jednu plechovku o objemu 3 l
 • Granulovaný cukr 1 sklo
 • Voda 2-2,5 l

Kroky

 1. Vyřešíme třešně a oddělíme bobule od stonků. Důkladně je umyjte a osušte rozprostřením na ubrousek. Banky musí být promyty jedlou sódou, dobře opláchnuty pod tekoucí vodou a sterilizovány po dobu 5 minut. Pak byste měli dát vařit čistou vodu. Poté nalijte třešně a cukr do sklenic a ihned nalijte vroucí vodu v dostatečném množství.

  třešně s cukrem

 2. Hrnce ihned sbalte víky a otočte je vzhůru nohama, zabalte je do přikrývky a zakryjte je nahoře. Neotáčejte sklenice, dokud nejsou zcela vychlazené. Tento proces může trvat až jeden den.

  uzavřený kompot

 3. Kompost získá jasnou a krásnou, duhovou barvu a bobule porostou.. Takový kompot lze skladovat asi rok, protože třešně neoddělujeme od semen, na chladném místě, bez přístupu k jasnému světlu - ve spíži, v suterénu. Dobrou chuť!

  třešňový kompot připraven


Podívejte se na podobné recepty

» » Cherry kompot na zimu - jednoduchý recept s postupnými fotografiemi vaření bez sterilizace