Třešňový kompot bez sterilizace

Doporučuji připravit tento sladký třešňový kompot na zimu, jednoduchý recept bez sterilizace je vhodný pro ženy v domácnosti, které nemají podmínky a schopnost sterilizovat obrobky. Sterilizace obvykle trvá dlouho, vyžaduje hluboká jídla, prostor a velký talíř. Během sterilizace je také velmi horká v kuchyni, takže ne každý vydrží takové podmínky. Existují však jednoduché recepty, které nepotřebují sterilizaci. Pokud si myslíte, že kompoty musí být sterilizovány, mýlíte se. Podle mého receptu nemusí být kompot sterilizován a celou zimu bude dokonale uložen ve spíži. Můžete také vařit jahodový kompot bez sterilizace.


Ingredience
Požadované produkty:
- 200 gramů třešní,
- 150 gramů granulovaného cukru,
- 1,8 litru vody.Třešně umyjte
Třídit třešně a vzít pouze čerstvé, silné plody pro kompot. Aby se kompot změnil na bohatou tmavou barvu, je lepší použít tmavé třešně. Třešně umyjte, přeložte přes síto, aby z nich kapky vody zcela vytékaly.


Složte bobule a přikryjte horkou vodou
Třešně složte do omyté a sterilizované nádoby. Vařit vodu a pomalu nalít do sklenice. Z bezpečnostních důvodů položte nůž pod nůž. Skleněná nádoba tak nepraskne z vroucí vody. Třešně nechte 15 minut ve vroucí vodě.


Vypouštění vody
Potom vypusťte vodu a uvidíte, že se začne třešňově zbarvovat.


Nalijte cukr a vařte
Nyní přidejte do vody granulovaný cukr a vařte sladký sirup.


Nalijte sirup
Nalijte sladký vařený sirup do sklenice třešní.


Srolovat banky
Okamžitě svinte plechovky a my dostaneme kompot bez sterilizace. Dáme sklenice vychladnout pod teplou přikrývku po dobu 5-6 hodin.


Kompot je připraven
Po ochlazení kompot ztmavne a získá barvu třešně. Nyní může být vložen do spíž, kde bude stát až do zimy. Před nalitím do sklenic nezapomeňte vychladit v lednici. To nebude trvat déle než 15 minut. Dobrou chuť!
A můžete také třešně ve vlastní šťávě bez sterilizace.
Podívejte se na podobné recepty

» » Třešňový kompot bez sterilizace