Irgi kompot s citronem na zimu: krok za krokem recept s fotografií

Irgi kompot s citronem ukáže se velmi krásná barva a celá řada vitamínů. Ovoce v tomto kompotu plníme pouze dvakrát vařící vodou, ale nevaříme, takže všechny cenné vlastnosti tohoto úžasného ovocného duetu udržujeme na maximum. Irgi bobule sama o sobě má svěží chuť, ale v kombinaci s osvěžující kyselou citronovou šťávou dodává nápoji skvělou chuť, barvu a vůni..

Irgi kompot s citronem

Složení:

  1. irga-250g,

  2. citron-1/4 kusy.,

  3. cukr-70g,

  4. voda-900 g

Irgi kompot s citronem

Irgi kompot s citronem na zimu: recept


Počet bobulí na jeden litr sklenice může být odebrán o něco více než 200 gramů. V tomto případě se kompot stane koncentrovanější v chuti a při přípravě většího množství vitamínového nápoje v zimě se může trochu zředit vysoce kvalitní vodou..

Cukr lze také přidávat nebo snižovat podle vašich preferencí. Pokud chcete konzervovat konzervy jiného objemu, pak odpovídajícím způsobem zvyšujeme počet přísad - například pro plechovky o objemu 1,5 nebo 2 litry.

Irgi kompot s citronem

Nejprve připravte kompotové nádoby: umyjte je v horkém sodném roztoku, opláchněte čistou vodou a vysušte na ručníku. Víčka vařte ve vodě po dobu 1-2 minut. Můžete použít jakýkoli: šroub nebo kov. To je již na vaši žádost, na kterou jste se přizpůsobili.

Irgi kompot s citronem

Vyřadíme Irgu, zbavíme ji možných zbytků a větviček, opláchneme ji ve vodě a vložíme do cedníku. Nakrájejte citron na plátky. Ovoce dejte do připravených sklenic asi o 1/3 objemu. Ale můžete udělat více, pokud chcete získat kompot bohatší na chuť..

Irgi kompot s citronem

Naplňte obsah nádoby vroucí vodou, přikryjte víčkem a nechte 15 minut zahřát.

Irgi kompot s citronem

Ochlazenou vodu nalijte víčkem s otvory zpět do kastrolu a ovoce ponechte ve sklenici. Do této vody přidejte cukr a znovu jej vařte na sporáku. Vařte asi 1-2 minuty.

Irgi kompot s citronem

Ovoce znovu naplňte vroucím sirupem a ihned jej uzavřete šroubem nebo kovovým víčkem. Posuňte kryt šroubu až na doraz a kovový kryt zašroubujte pomocí klíče.

Otočíme sklenici dnem vzhůru, abychom zkontrolovali kvalitu kroucení a nechali ji na ručníku, dokud úplně nevychladla. Je vhodné zabalit sklenice kompotem něčím extra teplým, aby sterilizační proces trval nějakou dobu..

Irgi kompot s citronem


Irgi kompot s citronem
Irgi kompot s citronem

Lahodný, aromatický, vitamín domácí sirgi kompot s citronem na zimu potěšit děti i dospělé. Takový nápoj je o řád užitečnější než zakoupené šťávy ze supermarketu a jeho příprava nezabere příliš času ani pracovní domácnosti..

Dobrou chuť!


Podívejte se na podobné recepty

» » Irgi kompot s citronem na zimu: krok za krokem recept s fotografií