Squash kompot

Skutečnost, že cuketa je neobvyklá zelenina, je znám každému, kdo z ní alespoň jednou musel vařit různá jídla. Cuketa vyrábí chutné nejen kaviár a saláty, ale i jiná jídla, která se obvykle připravují z bobulí a ovoce. Například, recept "cuketa kompot". Je to osvěžující, chutný nápoj s kousky zeleniny, které chutnají jako ananas. Sklízecí zimní kompot ze cukety si bude bezpochyby pamatovat vaše rodina. Mimochodem, cuketa válcování ve formě kompotu k nám přišel z Bulharska.

Squash kompot

Klasický recept “Cuketa kompot pro zimu"

Ingredience pro squashový kompot pro šest 2litrových nádob:

  1. 4-5 středně velké cukety;
  2. 1,5 kg jablek;
  3. 1,3 kg granulovaného cukru;
  4. voda.

Místo jablek můžete do kompotu dát bobule rakytníku.

Cuketa se loupe na kompot, semena se z nich odstraní a dužina se nakrájí na malé kostky. Jablka jsou nakrájena na střední plátky. Dvoulitrové nádoby se sterilizují a plní cuketou a jablky do 1/3 objemu.

Voda se přivede k varu a nalije se do sklenic až po krk. Obrobek by se měl nechat vařit po dobu 10-15 minut. Potom nalijte vodu do samostatného hrnce, přidejte krystalovaný cukr (asi 0,2 kg na každou nádobu), vařte a cukety nalijte sirupem. Banky se svinují.

"Cuketa kompot" recept na zimu s cherry švestkou

Cuketa (pouze středně zralá zelenina) se vymývá a loupe a loupe. Poté se cukety nakrájejí na malé kostky. Ve sterilizovaných nádobách na 1/3 objemu se položí plody třešňové švestky (namísto třešňové švestky občas položí teren) a na vrchol - cuketa. Plněné plechovky se plní vroucím sirupem (0,2 kg granulovaného cukru na litr vody).

Squash kompot

Poté se sklenice přikryjí víky, zabalí se do ručníku a nechá se úplně vychladnout. Ochlazený sirup se vypustí, znovu se uvede do varu a znovu se nalije do sklenic, které se okamžitě stočí. Pro vlastní sterilizaci jsou plechovky obráceny dnem vzhůru a zabaleny.

Squash kompot je připraven různými způsoby. Ve své čisté formě má jemnou chuť, proto se do něj obvykle přidávají různé nečistoty: citrusové plody (jako v squash jam s citronem), různé druhy ovoce a bobulovin.

Squash kompot

To je zajímavé!

Lepivé kapičky, které se objevují na plátcích mladých cuket, se již dlouho používají jako lék v lidovém léčitelství. Stejně jako pryskyřice z jehličnanů, i squashové slzy dokonale „utahují“ rány. Kromě toho se používají jako první pomoc při srdečních záchvatech. Normalizují tep a uklidňují nervy.


Podívejte se na podobné recepty

» » Squash kompot