Lahodné kuře s bramborami zapečené v zakysané smetaně se sýrem - recept s fotografií, jak vařit kuřecí paličku v troubě

kuře s bramborami na zářivě oranžové desce se zeleným vzorem na stole

Popis

Kuře s bramborami v zakysané smetaně Je chutné a chutné jídlo z ruské kuchyně, které vás potěší svou sytostí a jednoduchostí vaření. Příprava takového jídla doma je stejně snadná jako u hrušek, zejména pokud dodržujete postupný foto recept níže. Postupujte podle tipů, aby jídlo potěšilo domácnost a dokonce překvapilo hosty.

Rada! Doporučujeme používat kuřecí paličky, které vaří rychle a jsou velmi šťavnaté. Pokud chcete snížit množství kalorií, můžete použít prsa nebo filé. Ukázalo se, že to nebude o nic méně chutné.

Začneme vařit pečené jídlo doma v troubě. Připravte požadované ingredience a potom postupujte podle pokynů v postupném fotopřipravě. Určitě uspějete, vaši blízcí budou spokojeni.

Hodně štěstí při experimentech s domácím vaření!

Ingredience

 • Kuře 5 ks.
 • Brambory 600 g
 • Zakysaná smetana 150 g
 • Sýr 50 g
 • Stolní sůl podle chuti
 • Mletá paprika podle chuti
 • Koření podle chuti
 • Rostlinný olej 1 lžíce.

Kroky

 1. Začněme vařit kuře s bramborami v zakysané smetaně s přípravou masa v souladu s postupným fotografickým receptem. Vezměte kuřecí stehýnka a důkladně je umyjte. Poté položte na desku, aby uschla.

  pět čerstvých kuřecí paličky na malé desce na stole

 2. Dále je třeba brambory oloupat, omýt a vysušit. Je rozřezán na kruhy. Vezměte plech na pečení a namažte jej olejem. Vložte brambory do připravené nádoby.

  syrové brambory nakrájené na plátky na plech

 3. Přeneste zakysanou smetanu do vhodné mísy, přidejte papriku, sůl a koření. Dobře promíchejte, dokud nebude hladký.

  zakysanou smetanou a kořením na malé oranžové desce na stole

 4. Každá kuřecí stehýnka ponořte do zakysané smetany. Pokuste se udržet maso úplně zakryté ve směsi. Přípravek odešlete na plech s bramborami. Udělejte totéž se všemi holeními..

  kuřecí palička v zakysané smetaně a kořenící omáčce na zářivě oranžové desce vedle lžíce

 5. Poté nastrouhejte sýr na jemném struhadle a posypte ho přísadami kuřecího masa a brambor v zakysané smetaně. Pečicí list odešlete do trouby, která byla předehřátá na 180 stupňů. Doba pečení je přibližně 35–40 minut..

  plech na pečení s bramborovými plátky a kuřecími paličkami, zapečený strouhaným sýrem

 6. Po uplynutí zadaného času je připraveno jídlo, které jsme připravili podle receptu s fotografiemi krok za krokem. Umístěte na talíře a podávejte. Budete příjemně překvapeni chutí, vůní a sytostí jídla. Dobrou chuť!

  kuřecí palička pečená v troubě s bramborami na malé oranžové desce na stole


Podívejte se na podobné recepty

» » Lahodné kuře s bramborami zapečené v zakysané smetaně se sýrem - recept s fotografií, jak vařit kuřecí paličku v troubě