Meruňkový džem s mátou

Světlé, aromatické, s bohatou chutí a jemnou kořenitou notou - připravujeme džem meruněk s mátou na zimu. Taková pochoutka rozzáří každé čajové párty nebo přátelská setkání. Podávejte pikantní meruňkový džem můžete jít na toast, to se hodí na sladké pečivo, palačinky, tvarohová jídla, vhodné na vrstvu koláče, plnění otevřených koláče. Máta může být nahrazena jinými přírodními příchutěmi - vanilka, skořice, koření, koření.


Ingredience
Složení:
- meruňky - 550 g-
- cukr - 500 g-
- máta - 3 větve-
- voda - 50 ml.Oddělte kosti od dužiny
Nejprve připravujeme meruňky - vytriedíme bobule, ujistíme se, že nejsou rozmazlené a shnilé. Omyjte meruňky v chladné vodě a suché. Semena oddělujeme od buničiny a znovu to děláme opatrně, stává se, že meruňka je z vnějšku perfektní, ale uvnitř zkažená.


Umístěte meruňky do pánve

Připravené meruňkové plátky vložíme do kastrolu nebo do jiné nádoby, ve které obvykle vaříte džemy / konzervy.


Přidejte cukr
Nalijeme malé množství vody, pomůžeme tomu, aby se meruňkové plátky rychleji napařily, což je to, co potřebujeme. Přidáme také část granulovaného cukru najednou. Po nastavení minimálního ohřevu na hořáku, posíláme meruňky, aby se vařily 2-3 minuty.


Chop meruňky
Odstraňte stewpan z pece, protáhněte měkké meruňky pomocí ponorného mixéru nebo jiného kuchyňského vybavení.


Přidat máta
Vložte dříve omytou snítku máty do meruňkového pyré. Posíláme guláš znovu do sporáku, přivedeme náš džem do zahušťování, tento proces bude trvat asi 5-7 minut. V případě potřeby zavádíme další zahušťovadla obsahující pektin, například želírující cukr nebo směs "Confiture". Na konci vaření filtrujte mátu a zlikvidujte.


Vyplňte sklenice
Sklenice připravujeme den předem - sterilizujte v sterilizátoru, v páře nebo v troubě. Víčka zpracováváme ve vroucí vodě - nechte je stát až čtyři minuty, opatrně je vyjměte a položte na čistou ubrousek. Hotové plechovky naplníme marmeládou, děláme to velmi pečlivě, snažíme se nespálit ruce.


Srolovat banky
Plechovky sbalíme víky. Položili jsme každou plechovku na bok, poslouchejte, aby vzduch neunikl.


Skladujte na chladném místě
Potom sklenice ochlazujeme, dokud nebude sklenice úplně vychlazena - otočte každou nádobu dnem vzhůru, přikryjte ji teplou přikrývkou a nechte ji na jeden den. Po stanoveném čase posíláme sklenice lahůdek na polici chladné místnosti, kde skladujeme džem až do zimy studené.

Dobrou chuť!

Ukázalo se, že o nic méně chutné meruňkový džem se skořicí.
Podívejte se na podobné recepty

» » Meruňkový džem s mátou