Jahodový džem s mátou a citronem

Nyní, když v zahradě dozrávají zralé šťavnaté chutné jahody, chci je co nejlépe využít co nejlépe. Nejprve samozřejmě musíte jíst syrové jahody, abyste doplnili zásoby vitamínu, a pak musíte určitě zásoby na zimu - džem, džemy. Takže kdykoli, i v nejchladnější zimní sezóně, můžete otevřít sklenici oblíbeného džemu a vychutnat si úžasnou chuť jahod a zapamatovat si letní bezstarostné dny.
Mám v recepci spoustu receptů na tuto pochoutku a rád vařím několik sklenic všech druhů džemu, takže si později v zimě mohu vybrat mezi lahodnou a velmi chutnou pochoutkou. Obzvláště se mi líbí jahodový džem s mátou a citronem, recept na zimu je velmi jednoduchý, ale ukáže se, že je neobvykle chutný a originální.
Je důležité dodržovat recept, protože cukr je konzervační látka, a proto jeho podíl nelze porušit. A samozřejmě musíte šířit bobulovou hmotu do čistých, suchých, předem sterilizovaných nádob. Můžete sbalit obě kovová jednorázová víčka a použít závitové plechovky a víčka s kroucením.
Z uvedeného receptu se získá 1 litr džemu.


Ingredience pro výrobu jahod a mátového džemu

Složení:
- bobule (čerstvé jahody) - 500 g,
- granulovaný cukr - 400 g,
- citronová šťáva - 1 lžíce.,
- čerstvá máta - 1-2 větvičky.Opláchněte bobule
Vytriedíme jahody - vyhazujeme shnilé, zmačkané nebo otlučené. Potřebujeme pouze celé a silné bobule. Pečlivě je myjeme teplou vodou, abychom odstranili písek a nečistoty. A pak si oblékněte ručník a osušte.naplňte bobule granulovaným cukrem
Teprve poté vyčistíme plody zelených sepálů - jinak budou plody vodnaté, a to je nepřijatelné pro džem.
Dáme bobule do kastrolu a přikryjeme je granulovaným cukrem a zapomeneme na ně 6-8 hodin.


bobule nechte šťávu
Během této doby bobule uvolňují šťávu a cukr se částečně rozpustí.


smíchejte bobulovou hmotu s dřevěnou lžící
Dáme pánev na nízkou teplotu, nezapomeňte smíchat bobulovou hmotu s dřevěnou lžičkou, ale velmi opatrně, aby bobule zůstaly celé.


Do džemu přidejte citronovou šťávu a snítky máty
Do džemu přidejte citronovou šťávu a větvičky máty (můžete to udělat celé a poté je odstranit).


Odstraňte vrchní pěnu
Jakmile se hmota vaří, nezapomeňte odstranit horní pěnu - jedná se o bílkovinu, kterou lze sníst, ale pokud ji neodstraníte, pak se džem rychle zhorší..
Masu vaříme 20 minut a dáme ji do sterilních suchých sklenic.
Je důležité rychle uzavřít sklenice, aby byly vzduchotěsné..


Jahodový mátový džem
Po vychladnutí jahodové máty a citronového džemu mohou být sklenice vyjmuta pro skladování na vhodném místě. Je stejně snadné se připravit a jahodový kompot.
Dobrou chuť!


jahodový mátový džem recept
Podívejte se na podobné recepty

» » Jahodový džem s mátou a citronem