Lahodný jahodový džem s celými plody

jahodový džem s celými plody

Je obtížné najít osobu, která nemá rád svátek na ústa a lahodný jahodový džem s celými plody. Kandované jahody kromě jídla s čajem dokonale ozdobí jakýkoli domácí koláč nebo jiný dezert..

Složení: Jahoda, citrón, cukr
Čas do záložky: Jaro, Léto


Chcete takový sladký přípravek připravit sami doma? Jsem rád, že se s vámi mohu podělit o jednoduchý recept na výrobu džemu, aby jemné jahody nevařily..

Produkty pro sklizeň:

• cukr - 2500 g;

• jahody - 2500 g;

• citron - 1 ks. (nebo kyselina citronová 2 lžičky).

jahodový džem s celými plody

Jak vyrobit jahodový džem s celými plody

Začněte vařit, nejprve nalijte polovinu cukru předepsaného podle receptu na dně nádoby na džem. Poté, v rovnoměrné vrstvě, položte jahody, předtím očištěný od stonků a umýt. Nalijte zbytek cukru na bobule. Naše jahody necháváme v cukrovém „kožichu“, které vyluhujeme 24 hodin.

Po dni jsme na oheň položili misku džemu a přivedli ji k varu. Jemně zvedněte nerozpuštěný granulovaný cukr ze dna lžičkou a snažte se bobule za míchání nepoškodit. Po uvaření musí být džem vypnut, musí se z něj shromáždit pěna a nechat ji vyluhovat po dobu jednoho dne..

Následující den to znovu vaříme, přidáme citronovou šťávu nebo kyselinu citronovou a poté obrobek uvedeme na požadovanou hustotu.

Chcete-li zkontrolovat, zda je džem dostatečně uvařen, je třeba nalít trochu sirupu na rovnou desku, nechat ho vychladnout a lžičkou nakreslit uprostřed kapky drážku. V dostatečně připravené a dostatečně silné jamce by se okraje drážek neměly vzájemně propojovat.

Džem nevyléváme horký, ale po vychladnutí do předem připravené čisté skleněné nádoby. Jahodové konzervy nemusí být utěsněny uzavřenými víky. Citron, který je do něj přidán, je přírodní konzervační látka a umožňuje vám uložit náš obrobek pod nylonová víčka v chladné temné spíži.

Takový domácí jahodový džem se ukazuje být chutný, aromatický a chutný, a co je nejdůležitější, bobule v něm jsou celé.

Můžete zjistit, jak slavná babička Emma připravuje jahodový džem ve videu receptury z kanálu YouTube „videoculinary“.


Podívejte se na podobné recepty

» » Lahodný jahodový džem s celými plody